Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A villanyszerelő szakma...

A villanyszerelő szakma mennyire nehéz fizikai munka?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon azt olvasom,hogy csak az nem keres hazánkban havi 500ezernél kevesebbet vállalkozóként,aki nem akar.

De fizikailag ez mennyire nehéz munka?


2021. aug. 15. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább szellemileg kimerítő,minthogy fizikailag nehéz legyen.
2021. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Hát azért ez sok mindentől függ,vállalkozóként elég nehéz hírnévre,munkákra szert tenni az elején,szóval az 500 ezer egyáltalán nem garantált.


Egyébként jó szakma tényleg jó lehet keresni vele,ezeket a dolgokat leszámítva,amúgy inkább szellemileg tényleg.

2021. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak sok kellemtlenséggel jár, nem egy fűtött helyen vagy sokszor.

Attól függ, hogy házhoz mész ki, vagy egy még lakatlan lakóparkba szereled be a villanyt, netán külső helyszínen is dolgozol, télen, esőben, hidegben nem kellemes. Cipelned kell magaddal a felszerelést lehet, hogy a 10.-re is, ha elromlott a lift. Ilyesmik.

2021. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, de ki lehet bírni. Nekem volt pasim, aki gyárban volt villanyszerelő, általában koszos munkát végzett, vésni is kellett, stb. Egyébként vannak női villanyszerelők is, szóval még egy nőnek is kitanulható simán, mint bármi más. Én női burkoló vagyok például. A legtöbb ilyen szakmát ki lehet bírni fizikailag, nem azt mondom, hogy minden gyengébb alkatú ember legyen akár ács, vagy kazánkovàcs, de ha ràedzel, akkor menni fog, főleg ha férfi vagy, de mint írtam nőként is teljesíthető.
2021. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom idönként létrázni kell, falat fúrni, vésni. Létrán állva több méter magasban nem túl kényelmesen, és biztonságosan ezt azt szerelni.
2021. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Általában van segéd, aki vés stb.


Szerintem nem nehéz fizikai munka.

A kőműves, burkoló, ács, hegesztő stb sokkal szarabb.

2021. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Állóképesség kell hozzá viszont nem kell túl nehezeket emelni.
2021. aug. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Se Magyarországon, se külföldön sose kaptam segédet, pedig nem ma kezdtem. Viszont volt, hogy heteken keresztül kellett nyomni a hironyvágót a vasbeton mennyezetbe...

Az 500 méteres kábeldob se tud lépcsőt mászni

2021. aug. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még olyan villanyszerelővel nem találkoztam aki vésett is volna. Mind azzal kezdte, hogy akkor vésessem ki a falat valakivel. Aztán végül a falon kívül lett feltéve a vezeték, arra azért hajlandó volt, hogy fúrjon 2 lyukat és felcsavarja a lámpát. Kábé negyedórás munkát 3 óra alatt el is végezte ebből 2 óra 45 perc arról szólt, hogy telefonált és utána cigiszünetet tartott többször is. És ez az úriember volt e legkészségesebb a 3 villanyszerelőből akiket fel tudtam kajtatni, a többi el se vállalta mert nem volt elég nagy tétel a munka. Azt meg se ondom, hogy mennyit fizettem ezért a melóért mert még magam előtt is elszégyellem magam, hogy erre ennyit kifizettem.
2021. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!