Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom kezelni a helyzetet,...

Nem tudom kezelni a helyzetet, megrekedtem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni a munkámmal kapcsolatban. Olyan munkakörben dolgozom, ahol rendkívül összetett a feladat, több számítógépes programot kell ismerni és rutinszerűen használni. Ehhez természetesen kell egy háttértudás, mivel olyan munkáról beszélünk, amit 4-6-8 évig tanulnak emberek középiskolában/egyetemen. Óriási háttértudást igényel, nem lehet valakit beültetni a gép mögé, aki beesik az utcáról és odaültetni, hogy dolgozz. Még ha vannak is alapismeretei (mivel kihalóban lévő szakmáról beszélek, ez rettentő ritka) akkor is több hónap, mire a rendszert megtanulja. Jelenleg azzal a problémával küzdök, hogy egy év leforgása alatt egyedül maradtam erre a posztra. Öten voltuk, mikor három évvel ezelőtt a céghez kerültem (előtte is ebben a szakmában dolgoztam 20 évig).

Nálunk augusztustól februárig tart a legdurvább hajtás. A nyár folyamán több meetinget végigkínlódtunk, kikérték a véleményem, elmondtam, hogy az nekem nem segítség, ha most vesznek fel valakit, mert már javában benne vagyunk a sűrűjében, nincs időm oktatni/ellenőrizni. Olyan mennyiségű információt kell megtanulni, ami alsó hangon is legalább két év. A főnökeim mégis úgy gondolták, hogy hasznos segítségemre lesz egy pályakezdő, akinek teljesen a nulláról kell mindent elmagyaráznom. Nagyjából olyan, mintha felvennének egy programozót és onnan indulnának, hogy mi az a számítógép.

Most megkaptam ezt az embert, akinek a személyével semmi gondom nincsen, szimpatikus, lelkes, de csak hátráltat. Egyrészt lelassít, mert minden egyes mozzanatomat le kell lassítanom, hogy lássa, mit - miért csinálok. Közben magyarázom az alapokat, hogy értse is, miként épül fel egy folyamat. De ez egyrészt lefáraszt, másrészt értelmetlennek érzem a fent leírtak miatt.

Megvan a magam ritmusa, megtanultam az elmúlt időszakban, hogy minden pillanatot ki kell használnom, hogy haladjak a dolgommal és ez most teljesen felborult. Eddig is napi 10-11 órát dolgoztam, ez most még jobban kitolódik.


Valahogy közölni szeretném ezt a vezetőséggel, de úgy, hogy közben az új emberrel se szúrjak ki. Lehet erre bármi megoldás? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2021. aug. 31. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha szereti az ember amit csinál ÉS meg is becsülik, akkor hajlamosabb többet is fektetni a munkájába. Viszont ha ennyire nehezen pótolható vagy, akkor pláne érdeke volna a cégnek másokat is motiválni rá, hogy betanulják, mert neked is könnyebb volna a munkád, ha meg tudnátok osztani és ha veled bármi történik, akkor ott maradnak a tudásod nélkül. Szóval azért csak meg kéne valahogyan győzni akár ezt az embert, akár egy másikat helyette, hogy érdemes lenne betanulnia, még ha lassan is megy.
2021. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És még mindig nem tudtuk meg, hogy mi a munkája a kérdezőnek...🤦🏻
2021. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném leírni, mert teljesen kihalóban lévő szakma, iskolában már egyáltalán nem tanítják; és nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni :)


Egyébként igaz, attól még ugyanannyi munkám lesz, hogy emeltek a fizetésemen, de legalább motiválnak, ha már mással nem tudnak.

2021. szept. 3. 13:17
 14/14 anonim ***** válasza:
Épp ez az, hogy egy darabig jelenthet valamennyi megoldást, de a végtelenségig nem fog kitartani - és van amikor már a pénz sem lesz elég motiváló. Pont ezért kéne neked is, meg nekik is dolgozni rajta, hogy legyen váltás, tudjatok teremteni neked szabadidőt is, mert az állandó hajtás téged is meg fog viselni egy idő után, ha nem tudsz feltöltődni, pihenni és ha az egészséged is tönkreteszi (vagy bármi egyéb történik veled), akkor önmagában a pénz nem lesz megoldás neked se, meg nekik sem. A pótolhatatlan ember tarthatatlan állapot bármilyen cég életében. Amelyik cég ezt nem fogja fel, az megérdemli, hogy megszívja. Viszont neked is érdeked, hogy kidolgozzatok legalább hosszú távon egy megoldást erre, mielőtt még késő lesz!
2021. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!