Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy 20 éves lány vagyok, aki mindig megadta mindenkinek az alap tiszteletet, a nálam idősebbeknek és tapasztaltabbaknak soha nem szóltam vissza, de a munkahelyemen ezt így nagyon nehéz kibírni. Vannak olyan kollégáim, akik kérve-kéretlenül mindig elmondják a véleményüket arról, amit csinálok (általában negatívan), "segíteni" akarnak, de az nem más, csak kioktatás, ráadásul olyan dolgokban, amiket már megoldanék egyedül is. Volt olyan, aki tényleg segített. Óriási a különbség az igazi segítség és a dirigálás között. Ez annyira bosszantó számomra, de ha visszaszólnék, akkor meg engem utálna mindenki, hogy milyen neveletlen vagyok. Egy hónapja dolgozom ott. Csak nem én fogom megmondani egy olyan nőnek, aki ott dolgozik már évek óta, hogy mit hogyan kell, de úgyis tudom, mégis beleszól. A legapróbb hibáért is megszólítanak, ami tényleg felesleges lenne. Jó, én egy olyan személy vagyok, aki könnyen tévedhet, lassan is dolgozom, általában keveset beszélek (szociális fóbiám van), de azzal, hogy folyamatosan kontrollálva vagyok, még nagyobb teher nehezedik rám. A munkahelyemet nem akarom ott hagyni, mert nem nagyon van más lehetőségem, összességében szeretem is, csak zavarnak azok az emberek, akik azt hiszik, valami kis főnökök, és nem tartják tiszteletben a másik véleményét. Utálom a veszekedéseket, engem nem úgy neveltek, hogy visszapofázzak. Mégis mit tehetnék, hogy ne essenek rosszul az ilyen megjegyzések, mégse legyen a többségnek rossz véleménye rólam? Elvégre egy helyen fogunk dolgozni hosszú ideig, és mindig látjuk egymást, kellemetlen lenne. Biztos ti is tapasztaltatok már hasonlót, főleg fiatalok.

2021. szept. 9. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem köszönd meg a segítséget és határozottan rázd le őket. Észre úgysem fogják magukat venni.
2021. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!