Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bejövök a kollégámnak?

Bejövök a kollégámnak?

Figyelt kérdés

Cégen belül pár hete átkerültem egy másik részlegre, tehát „új” vagyok ebben a csapatban. Itt sokkal családiasabb a légkör, és lazábbak is az emberek, viszont a munka feszkósabb. Kicsit olyan, mintha visszakerültem volna középiskolába, folyton szívatják egymást a kollégák, poénkodnak, perverz utalásokat tesznek illetve kifigurázzák egymást stb...

Mivel többnyire csapatmunka van, így nem akartam kilógni a sorból, így be-bekapcsolódok az ilyenekbe.


A következő volt a szituáció: jött az, hogy legyek én a főnökünk, és a kollégám a beosztott. A főnök stílusában beszéltem, adtam ki a feladatot stb... A kolléga a következőket mondta: "amikor így nézel rám, mindig zavarban vagyok..." Először csak poénnak vettem, de utána:"lehet más oka van annak, hogy miért nem oldom meg a feladatomat. Lehet, hogy csak húzni akarom az időt, hogy veled maradhassak"

A másik fele, ma még el is kísért munka végén engem (egy másik kolléganőm is jött) a női öltöző részhez, ami teljesen máshol van, mint a férfi, és még sosem járt itt (ezt kiemelte).


Azért nem tudom ezt hová tenni, mert én úgy tudom, hogy van barátnője. Egy másik irodából van egy nő, akivel szünetekben (ha nincs bent a főnök), ölelkeznek, a nő ráül a lábára, összebújnak stb... erre más kolleginák rá is kontráznak, hogy de arik vagytok meg ilyenek. De észrevettem, hogy ilyenkor is van, hogy néz, keresi a szemkontaktust. Ha van némi szabadideje két projekt között, akkor is keresi a társaságom.


Nem szeretnék Tőle semmi többet mint a jó kollégai viszonyt fenntartani, de mivel már egy összeszokott bagázsról beszélünk, magam alatt ásni a gödröt se szeretném, esetlegesen megkeseríteni a munkában töltött időmet.



2021. szept. 25. 20:24
 1/3 eznemlényeges ***** válasza:
Szerintem csak tisztáznod kéne vele a helyzetet, hogy Te nem akarsz tőle semmit, max. azt mondja, hogy csak poénkodok aztán kicsit ciki lesz egy kis ideig a helyzet, de szerintem az belefér.
2021. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyanba ne menj bele, ami nem te vagy és nem is akarod, csak azért, hogy befogadjon a társaság. Maradj önazonos.
2021. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég röhejes, én nem foglalkoznék túlzottan ilyen infantilis kollégával.
2021. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!