Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme beküldeni önéletrajzot olyan helyre, ahol nem hirdettek meg betölthető állásokat?

Figyelt kérdés
Igazából nem hirdettek meg azokra a helyekre állásokat, ahol dolgoznék, de gondoltam rá, hogy elküldöm e-mailben az önéletrajzomat, aztán lesz, ami lesz. Úgy tudom, hogy nem mindig hirdetik meg az állásokat, ezért próba szerencse alapon vágnék ebbe bele. Szerintetek mennyi értelme van? És gond az ha túl sok mindent nem tudok beleírni az önéletrajzba? Ugyanis még pályakezdő vagyok, az egyetemen is most végzem a mesterképzést. Félek, hogy alig van beleírva valami és számba sem vesznek..

2021. szept. 30. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Kísérőlevéllel együtt természetesen
2021. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem veszíthetsz! :)
2021. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És így pályakezdőként mit írjak a kisérőlevélbe? Mert szakmai tapasztalatot nem nagyon van mit felmutassak, gyakornokként dolgoztam egy-két helyen, de az már bele van írva az önéletrajzba.
2021. szept. 30. 11:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért érzem kicsit kínosnak elküldeni, mert félek, hogy megmondják, mit akar ez a nemtudomkicsoda itt :D
2021. szept. 30. 11:12
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Csatlakozom a 2-hez, nem veszítesz semmit!

Sőt, lehet, hogy pozitívumként fogják fel az életrevalóságodat, vállalkozószellemedet.

Nyilván pálykezdőként nem tudsz oldalas listát produkálni, de millió helyen foglalkoztatnak kezdőket és saját szájízük szerint alakítják őket.

2021. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Egyszer egy ilyen akció után kaptam pár fura levelet, azóta eszembe sem jutna ilyet csinálni. Akkor ezt nekem is javasolták többen, úgy voltam vele, vesztenivalóm nincs, így összeírtam azon helyeket, ahol szívesen dolgoznék, és egy kísérőlevéllel elküldtem az önéletrajzom, a többség nem reagált, amelyik igen, az is elég fura volt, állás sem lett belőle.
2021. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Milyen fura leveleket?...különösen többesszámban.

Leírnád pár szóval?

Mert ez nem igazán jellemző, inkább az, hogy nem reagálnak.


Nem a levegőbe beszélek, hanem megtapasztaltam.

Semmilyen fura levelet nem kaptam, sőt, egyik helyről félév múlva jött behívás, de akkor nálam már nem volt aktuális.

2021. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Az egyik kb. fél oldalon fejtegette, hogy ők az utcáról nem vesznek fel embert, csak ismerőst, a másik valami törvényre hivatkozva írta, hogy nem tárol önéletrajzokat, akkor volt egy, hogy akkor küldjem legközelebb az önéletrajzom, ha hirdetnek és arra a munkakörre megfelelek. Egy helyről meg kb. 1 évre rá jött egy levél, hogy frissítsem az adataimat, frissítettem, azóta sem kerestek.
2021. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már küldtem be így önáletrajzot. Igaz, egy év múlva, de felhívtak, (akkor volt üresedés), és behívtak interjúra, majd felvettek (multi, könyvelés).
2021. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt mondják, hogy igen, szerintem kétesélyes, de ha alapból szimpi vagy a fényképen, akkor ránéznek az Önéletrajzodra tutira.
2021. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!