Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme beküldeni önéletrajzot olyan helyre, ahol nem hirdettek meg betölthető állásokat?

Figyelt kérdés
Igazából nem hirdettek meg azokra a helyekre állásokat, ahol dolgoznék, de gondoltam rá, hogy elküldöm e-mailben az önéletrajzomat, aztán lesz, ami lesz. Úgy tudom, hogy nem mindig hirdetik meg az állásokat, ezért próba szerencse alapon vágnék ebbe bele. Szerintetek mennyi értelme van? És gond az ha túl sok mindent nem tudok beleírni az önéletrajzba? Ugyanis még pályakezdő vagyok, az egyetemen is most végzem a mesterképzést. Félek, hogy alig van beleírva valami és számba sem vesznek..

2021. szept. 30. 11:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És így pályakezdőként mit írjak az e-mailbe az önéletrajz csatolása mellé? Mert meghirdetett pozició nincs, tehát arra nem hivatkozhatok.. annyi, hogy küldöm az önéletrajzom, meg nagyon kis semmi lenne.
2021. szept. 30. 20:47
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Veszíteni nem veszítesz vele, mert ha nem küldöd el nem vesznek fel, ha elküldöd akkor meg vagy felvesznek vagy nem.


Én kezdőként megnéztem cégeket, és írtam egy rövid levelet, ki vagyok, mi vagyok.


Én úgy jelentkeztem eleinte mint gyakornok, és leírtam, hogy eddig milyen irányban mozogtam, miben van tapasztalatom és miben szeretnék még többet szerezni.


Nyilván olyan szempontból lutri, hogy nem tudod ki olvassa el. Voltam olyan cégnél ahol nagyjából semmit nem intéző titkárnő jellegű véglényhez jutottak be a levelek és simán telibe szarta őket. De munkám során is tapasztalom ezt, hogy az ajánlatkérésem, megkereséseim el sem jutnak az illetékesekhez cégen belül.

2021. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Írtam eddig, két helyről válaszoltak, hogy "jelenleg nincs üresedés, de számon tartjuk az önéletrajzát".. hát kiváncsi vagyok mennyire törődnek vele a későbbiekben :D
2021. okt. 8. 10:53
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

"jelenleg nincs üresedés, de számon tartjuk az önéletrajzát"

Ez csak amolyan "corporate bullshit" szöveg, mint az állásinterjú utáni "még meghallgatunk másokat is, majd értesítjük", azután többszöri email megkeresésre nem válaszolnak.

2023. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!