Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már, hogy e-mail-en...

Volt már, hogy e-mail-en elküldött önéletrajz/jelentkezés után fel/be is hívott a munkahely?

Figyelt kérdés

Szóval küldöm az önéletrajzomat minden helyre (amire akár esélyes is lehetnék), de egyik sem jelez vissza semmit. (Egyedül a Penny, hogy megkapták a jelentkezésemet - ami úgy 10-ből 1 munkahelyet jelent arányaiban nézve)

Sajnos személyesen nem tudok bemenni, mert másik városba jelentkezek (mivel a sajátomban még gyárakba sem keresnek embert...) és nem tehetem meg anyagilag, hogy csak azért oda-vissza utazzak (plusz nincs garancia arra, hogy a főnök pont bent lesz). De úgy hallottam, hogy ha személyesen megy be az ember, akkor könnyebb bejutni/ legalább ránéznek az emberre. De ha ezt nem írják a hirdetésben (szóval csak azt írják, hogy e-mailen várják az önéletrajzokat), akkor meg nem fura, ha "csakazértis" személyesen megy be az ember?


#kétségbeesettenmunkátkeresek



2021. okt. 5. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy a jelenlegi munkád miatt csak online interjút tudsz megengedni magadnak. Még felelősségteljesnek is néznek érte.:D


Egyébként nálam változó volt, hogy teljesen ignorálnak vagy behívnak azonnal. A kettő között volt már minden. De én sem tudtam/akartam kivenni azért szabit, hogy bemenjek az első körös interjúra, a másodikra meg kikukázzanak. Most ráadásul volt covid is, szerintem ha felhívnak, teljesen helyénvaló megkérdezni, hogy le lehet-e bonyolítani esetleg online. Tényleg ezer oka lehet annak, ha épp nem tudsz odautazni, a betegségtől a távolságon át az aktuális melódig.

2021. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Én is beadtam egy helyre, hívtak tesztet írni, megírtam, semmi visszajelzés. Már kezdtem elengedni, amikor személyesen a vezérigazgató hívott fel, hogy elnézést kér a várakozásért, csak voltak akikkel nem lehetett összehozni az interjút, de mindenkit meg akartak hallgatni mielőtt döntenek, szeretne egy ajánlatot adni. Elfogadtam, azóta is ott dolgozok.
2021. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként nekem is ez volt. Jelentkeztem egy csomó helyre, személyesen is házaltam az önéletrajzommal, de az sem jelentett előnyt. Végül munkaerő közvetítő cég által hirdetett poziba vettek fel (másik állásra jelentkeztem náluk eredetileg). Szóval szerintem jó az e-mailes jelentkezés, csak rengeteg helyen kell próbálkozni. Aztán majd ha behívnak interjúzni, odamész személyesen is.
2021. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Uuuu, lehet nem írtam érthetően.

Arra gondoltam, hogy az önéletrajzot odaadni személyesen ahelyett, hogy csak e-mailen elküldeni.

Az interjúra persze bemennék, az nem kérdés :D

Csakhát addig nem jutok el, hogy behívjanak sajnos. És nem tudom, hogy azért van ez, mert csak emailen jelentkezek vagy alapból nem szoktak válaszolni sehogy. Ismerősöm azt mondta, hogy ő ha meglát egy hirdetést, nem email-en küldi el az önéletrajzot, hanem személyesen bemegy és odaadja kinyomtatva(pl ha boltba eladói állás, recepciós hotelben stb).

2021. okt. 5. 20:17
 5/7 A kérdező kommentje:

(Ezt az 1#-nek írtam)

Köszönöm a válaszokat, főleg 3-as.

2021. okt. 5. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanaz, amit írtak. Sok helyről annyit se írtak vissza, hogy fapapucs. De az egyikről meg hívtak, bementem, 3 éve ott dolgozom.

Szóval működhet, főleg ha az van a hirdetésben, hogy e-mailt várnak.

2021. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, de az cégen belüli átjelentkezés volt, még aznap felhívtak, másnap interjú, ugyanúgy, mintha külsős lettem volna.
2021. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!