Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szeretek jobban az otthoni...

Mit szeretek jobban az otthoni munkavégzésben az irodaihoz viszonyítva?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 14:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
24%
10: Hátrányokat is sorolhatnál fel, mert vannak.
2021. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

#11

Például? Én semmi hátrányt nem tapasztaltam.

2021. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
80%

A 10-es a legpontosabb az előnyökről.

Én sem látom semmi hátrányát, nekem még az is előny, hogy akár éjjel is dolgozom, ha másnap kialhatom magam. Én is már vagy 20 éve otthonról dolgozom, és minden ismerősöm irigyel érte.

2021. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%

Én a covid óta dolgozom remote. Eddig semmilyen hátrányát nem tapasztaltam. Talán az egyetlen "hátrány", hogy annyira elszoktam a bkv-zástól, hogy fizikai rosszullétem lesz amikor emberek izzadt tömege préselődik hozzám, és a büdös hónaljukat kell szagolnom. Régen azt hittem ez a szükséges rossz ami az élettel jár, olyan mint a kedvenc kiskutyád után a sz . rt összeszedni.

Ma már tudom, hogy ez egyáltalán nem szükséges, sőt teljesen kihagyható dolog. Ráadásul ha mindenki aki teheti home officeban lenne, akkor az a pár ember, akinek tényleg be kell mennie, mert mondjuk pincér vagy eladó, ők se nyomorognának hanem kényelmesen utazhatnának, ráadásul dugó se lenne.

2021. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 ascelpius ***** válasza:
83%
Én egyetlen hátránynak az újoncok csapatba integrálását látom. (Nem betanítása!) Azok a közös ebédek és 5 perces kávé és/vagy cigi szünetek sokaknak segített beilleszkedni a csapatba.
2021. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
81%
Ez a csapat, ez ilyen fétis. A munkahely nem a családod, szemrebbenés nélkül kidob karácsonykor is, ha azt diktálja az érdeke. Legyen csapattag ilyenben a télapó krampusza. Indulót ne énekeljenek szerencsétlenek? Csapat, ahol egyoldalú a kötelesség.
2021. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
19%
Hátrány: mozgáshiány, szociális beszűkülés, magasabb rezsiszámlák, több monitorozás, okostelefonozás...És ne mondja senki, hogy nem tapasztalja, mert ezeket a hatásokat mindenki tapasztalja aki otthonról dolgozik. Ehhez hozzájön még, hogy gyakrabban kell a boltba mászkálni, mert nincs munkahelyi étkezési lehetőség.
2021. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
79%
2 éve nem voltam boltban, mindent hozatok.
2021. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk munkahelyi étkezési lehetőség az nálunk alapból se volt, az épületben volt egy méregdrága de borzasztóan rossz étterem, ahol undorító olajos zsíros kajákat lehetett enni (a covid alatt csődbement, de őszintén szólva nem morzsoltam el egy könnyet). A közelben még néhány drágább étterem meg persze junk food volt.

Nekem a vásárlással töltött idő is jelentősen csökkent a home office óta. Egyrészt nem este 7kor megyek a boltba, amikor 80 ember áll sorba, hanem délután 2-kor, amikor alig lézeng valaki. De egyébként a covid óta rendelem az élelmiszert, így a vásárlásra szánt idő tényleg minimális. Mivel marad idő a főzésre ezért sokkal egészségesebb és minőségibb ételeket eszem.

Mozgáshiány sincs, mivel egész nap otthonülés után sokkal nagyobb az ingerenciám hogy kimenjek futni, még ilyenkor a sötétebb téli időszakban is. Ráadásul ha akarok, délben is kimehetek 1 órát futni - nem jön rá senki, hiszen mások ilyenkor ebédelnek -, ami hatalmas plusz. Amikor a munkahelyre jártam be, este fáradtan kb 7-8 felé értem haza, 2,5 óra utazás után, semmi kedvem nem volt elmenni futni vagy sétálni.

A magasabb rezsiszámlákat alá tudom támasztani, bár tudtommal a munkáltató köteles ebbe beszállni, ez jogilag nem tudom hol tart épp. Az én mukáltatóm nem száltt be de adott pl. home office környezet kialakítására pénzt, ami részben fedezi a plusz költségeket. Hozzáteszem a lakás jól szigetel tehát az hogy pár órával többet megy a fűtés nem jelentős, a világítás (LED) meg a laptop alig használ áramot, én nem éreztem meg egyáltalán ezt a változást a számlákon.

Több monitorozás, okostelefonozás: ezt aláírom. Többet dolgozok így, és a monitor előtt is több időt töltök. Eddig óránként cigiszünet, most nincs, de ritkán állok fel. Cserébe leszoktam a cigiről, ami mondjuk elég nagy pozitívum, és én ezt is a home office számlájára írom, így sokkal könnyebb volt leszokni.

2021. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

17


Ezeket tényleg sok helyen mondják, de én egyikkel sem tudok egyetérteni.


"Hátrány: mozgáshiány,"


Napi kb 2 órát spórolunk a kevesebb reggeli készülődéssel és a 2 utazással. Van, aki még többet.

Ezt futásra, otthoni edzésre lehet fordítani, amikor nem pandémia és lezárások vannak, akkor edzőteremre vagy bármire. Vagy hosszabb sétára a kutyával és/vagy az ember párjával.

Én 2020 tavasza óta heti 3-5 órát sportolok. Előtte? Jó, ha belefért heti 1 óra, de már az is más kötelesség vagy az alvás rovására.

Mialatt az iroda MIATT mennyit mozog az ember? Otthon és a megálló között 2 perc, megálló és iroda között 2 perc, kajálda kétszer 5 perc, talán a mosdó messzebb van, mint a lakásban és visszafelé ugyanaz a 2-2 perc. Ezek mind séták. Tény, séta nincs home office-ban, cserében van időd edzeni, a sétánál kicsit keményebb, jobban átmozgató mozgásformát választani.


A több alvásról nem is beszélve.


Egész egyszerűen úgy gondolom, hogy akinek igénye van sportra, annak segítség a home office, akinek nincs, annak a napi 3-4.000 lépés (mert nem több!), amit az iroda jelent, nem segítség.


"szociális beszűkülés,"


Pont, hogy több ideje és kedve van az embernek a valódi barátaival és családtagjaival találkozni home office mellett.


"magasabb rezsiszámlák,"


Nem feltétlen. Nekem még mindig 2500 forint alatt van a villanyszámlám.


"több monitorozás,"


Ez miért több?

A munka ugyanannyi. (Nekem erről is az a véleményem, hogy ne hagyja magát az ember, hogy többet dolgoztassák. Sokszor igenis a munkavállalón múlik!!)

Akit a hobbija is a monitor elé köt, azt H.O. esetén is oda köti, akit nem, azt H.O. esetén sem.


"okostelefonozás..."


Aki mobilt nyomkod munka közben, az mobilt nyomkod otthon is és az irodában is.

Mellesleg irodában ott a sok dumálás, fél órás kávézások.

Nem, egy normális cégnél nem kevésbé hatékony a H.O.


Én amúgy itt és most bevallom, tipikus telefonozós vagyok. Ha úgy van, irodában is. Inkább függ attól, milyen a kedélyállapotom és mennyire köt le az aktuális munka, semmint a helyszíntől. (Azért a munkát igyekszem elvégezni.)


"És ne mondja senki, hogy nem tapasztalja, mert ezeket a hatásokat mindenki tapasztalja aki otthonról dolgozik."


Én nem tapasztalom, lásd az érveimet.


"Ehhez hozzájön még, hogy gyakrabban kell a boltba mászkálni, mert nincs munkahelyi étkezési lehetőség."


Én nem mászkálok boltba, foodpandáról és Tesco-ból rendelek. :D

Viszont otthon van egy csomó, egészséges, akár a betegségeimre jó tea, vannak egészséges rágcsák (magvak, gyümölcsök, kókusztej, zabpehely), amiből 5 perc alatt megvan az egészségre nem káros uzsonna.

Irodában? Vagy előre végiggondolom és becipelem (akár két táskában, de bicajjal közlekedve külön kényelem és öröm), vagy mi áll rendelkezésre, ha megéhezem? Az automata, tele cukorbombával, amiktől hivatalosan el is vagyok tiltva.



Mindemellett a 100%-os home office-t én sem tartom jónak. Egész egyszerűen nem tartom jónak, a csapatnak össze kell boronálódnia.

Talán a heti 2 nap iroda, 3 nap home office jó és abban a felállásban, hogy korlátlanul lehessen az irodába menni, tehát akár heti 5 napot is, de otthon lenni csak heti 3-at. A heti 2 nap home office-t én még kevesellni szoktam.

2021. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!