Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen a főnök mondhatja...

Munkahelyen a főnök mondhatja azt hogy reggel ne menj be boltba kaját venni?

Figyelt kérdés
Főnököm most ezt találta ki, azt mondta ő is előző nap megveszi magának, mi is vegyük meg előző nap, reggel amúgy kb 5-10 perc, és időben a munkaterületen vagyunk, annyi hogy céges kocsival járunk be, de útba esik a bolt. Sok hülyeség van amúgy a cégnél, most kezd betelni a pohár /épitőipar, generálkivitelező/, fizu is kevés nekem mint tapasztalt villany viz szerelőnek, egy csomó plusz képzéssel a hátam mögött (pl: mérőhelyi vizsga) kiderült ugyanannyit ad egy napra mint a segédnek (14000, ami amúgy is kevés, 7:00-17:00-ig). Szerszámot is ha vesz nagy nehezen a legolcsőbb gagyit, bakancsot munkaruhát nem ad és még sorolhatnám. Jól kipanaszkodtam magam, de szóval a kérdés az hogy ezt a reggeli boltba járást igy szabályozhatja a főnök?

2021. okt. 13. 20:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Beérsz időbe? Ha igen, akkor nincs beleszólása, csak akkor, ha amiatt elkésel vagy munkaidőben szakasz ki
2021. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
szakasz ki = szaladsz ki
2021. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Annyira gáz ez az ember. Megérdemelné hogy azt mond neki, nem boltba mentél hanem megálltál p.sálni talán azt sem szabad. Én nem foglalkoznék vele, hanem figyelmen kívűl hagynám. Mit csinàl veled ha megállsz? Mit tud csinálni?
2021. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de te vagy a hülye, ha a mai építőipari helyzetben napi 14 ezerért hajlandó vagy dolgozni. Fejér vagy Pest megyében napi 20 ezer alatt segédmunkást nem találni, nem hogy víz meg villanyszerelőt...

Nem tudom te hol élsz, Somogyban vagy Baranyában elképzelhető ez a fizetés, de Pesten nagyon nagyon kevés, akkor már inkább vállalkozz vagy keress másik kivitelezőt.


Aki meg azt írja, hogy munkaidőbe beérsz-e így, annak fogalma sincs az építőiparról (7 körül találkoznak a munkások, majd mennek terepre, nincs semmi fix munkaidő meg ekkor meg akkor legyél itt, mint ahogyan egy irodában. Minden brigádban úgy működik, hogy hiába a 7-es kezdés, elmennek boltba, kávé, odaérnek, szerszámok kipakolása stb, majd kb 8-kor állnak neki dolgozni. Meg mivel napibérben vannak fizetve, ezért a munkaidő sem valami fix 8-tól 17.00-ig.)

2021. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14: Még nem írta le, hogy a főnök mivel indokolta a tiltást. Ha ezután sem teszi, akkor csak trollkérdés.
2021. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
21%

ezt a napi 20ezerért segédmunkás hülyeséget hagyjátok már légyszi, ezért megy el mindenkinek az esze itt. Építőiparban dolgozok, egy segédmunkás se kap napi 20ezret. Szakemberek se nagyon ( bejelentett munkahely, alkalmazottként, nem EV...).


Szerintetek egy segédmunkás havonta 400.000 Ft-ot tisztán hazavisz? Bejelentve ráadásul minimálbérrel is ez 490 pénz.


Ennyit orvosok, mérnökök keresnek.. nem a tróger melós..


Más a beugró, aki szökőévente egyszer kell, és akkora odacsábítják egy kicsit több pénzzel.


Múltkor dolgoztunk együtt egy céggel, és ott kérdeztem a segédmukit mennyit ad nekik a főni, 10ezer / nap, feketén..

2021. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%

gondolkozzatok már kicsit, ausztriában kapnak kb nettó 500at...


szerintetek mennyire reális, hogy te a munkahelyeden 200ért gürizel és a 4 általánossal rendelkező alkoholista géza 400at keres?

2021. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy Te hol élsz, de itt Pest megyében igenis 20.000 Ft/nap keresnek a segédmunkások..

Anyám élettársa is ennyit keresett, most pedig saját magának csinálja a dolgokat napi 25-30.000 Ft-ért, tehát nincs főnöke…

Igaz, hogy Ő lényegében mindenhez ért, csak papírja nincsen róla, de 15 éves kora óta dolgozik benne.

Egyedül csinált meg egy 45nm2 házat 3-4 hónap alatt rokonnak (kivéve a víz, gáz), tehát ért mindenhez.

Persze ez mind feketén, nem bejelentve.

Napi 10k-ért fel sem kelek, mert ez kb. 10éve volt, hogy napi 10.000Ft-ért megérte..


Napi átlagosan egy segédmunkás keresete 18.000-20.000 Ft/nap között mozog..

Igen, keresnek ennyit.

Valószínűleg aki nem, az nagyon rossz helyen van.

Le lehet pontozni, de ez az igazság és tapasztalatból írom, de nem csak úgy kitalálom..


Haverom németben van kint, igaz nem építőipar, de fizikai munka, és közel 1.100.000Ft-ot keres átszámolva.. Azért nem rossz, nem?

Te amiket írsz, azok 10 éves fizetések..

5 éve kb. amikor csinálták Gyöngyösön a gumigyárat, egy ismerősöm “nyerte” meg az egyik projektet, igazából nulla munka volt, de óránként kaptunk 1900Ft-ot..

8-9 órát voltunk ott, ez volt kb. 5éve.. Azért na.. tájékozódjanak az emberek mielőtt lehúzzák őket szerintem.

2021. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%
Én sem értem honnan írják ezeket a 10 ezer forintos napibéreket, de valszeg Borsod megyéből... Az egész családom az építőiparban dolgozik, senki nem jelentkezik segédmunkás hirdetésekre, apám már a kocsmákat meg hajléktalanszállókat járja, hogy találjon 20 ezerért segédmunkást, de körberöhögik, azt mondják ennyiért el nem mennek, nagy kegyesen eljött volna valaki 25 ezerért. Aki ezeket a 10 ezer forintos napibéreket mondja az menjen egy pesti építkezésre, nézze meg, hogy szinte csak románok meg ukránok dolgoznak, mert magyart már nem találni. Ezek szerint annyira szar nem lehet a fizu, ha képesek a kivitelezők komplett szállást meg utazást fizetni az ukránoknak... Persze nekem is van rokonom Somogy megyében, aki 7-8 ezer forintért dolgozik egy nap szakmunkásként, de az olyan is, mert neki nem volt jó a Fejér megyei 25 ezres napibér, meg a pesti 40 ezres sem, mert hát 'hiányzott a szülőfalu'. Az ilyennek meg úgy kell, dolgozzon minimálbérért, ha még országon belül sem képes mozogni, annyira röghöz kötött...
2021. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hajléktalanszállókat járja apád, és napi 25ért nem mennek el neki melózni? :D Hagyjad már a kamukat, 40ezres napibér a melós királynak és hasonlók..


Én is Bp-n élek, nem egy nógrádi zsákfaluban.


Ti is megkerestek napi 20-25ezret ezek szerint?

2021. okt. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!