Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen a főnök mondhatja...

Munkahelyen a főnök mondhatja azt hogy reggel ne menj be boltba kaját venni?

Figyelt kérdés
Főnököm most ezt találta ki, azt mondta ő is előző nap megveszi magának, mi is vegyük meg előző nap, reggel amúgy kb 5-10 perc, és időben a munkaterületen vagyunk, annyi hogy céges kocsival járunk be, de útba esik a bolt. Sok hülyeség van amúgy a cégnél, most kezd betelni a pohár /épitőipar, generálkivitelező/, fizu is kevés nekem mint tapasztalt villany viz szerelőnek, egy csomó plusz képzéssel a hátam mögött (pl: mérőhelyi vizsga) kiderült ugyanannyit ad egy napra mint a segédnek (14000, ami amúgy is kevés, 7:00-17:00-ig). Szerszámot is ha vesz nagy nehezen a legolcsőbb gagyit, bakancsot munkaruhát nem ad és még sorolhatnám. Jól kipanaszkodtam magam, de szóval a kérdés az hogy ezt a reggeli boltba járást igy szabályozhatja a főnök?

2021. okt. 13. 20:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én még csak pár hónapja kezdtem a tanfolyamot, de már most kaptam több napi 25-30 ezer ftos állásajánlatot itt Budapesten. Nem tudom ti hol éltek, de mi pl kifizettünk egy kis fürdőszobára meg egy 20 nmes teraszra (burkolásra és bontásra) 750 ezret munkadíjra, maximum 2,5 hetet dolgozott a burkoló. És ez volt a legolcsóbb ajánlat...

Tanulóként járom a burkolókat, eddig legalább 10 szakembernél voltam, mindegyiknek minimum 30 ezerre jött ki a napibére, de közben a többi szakmunkást (festőt, villanyost, vízest) is kérdezgetem a munkadíjakról és egyik sem keres napi 30 ezer alatt...

Akkor ti nagyon nagyon félrenézhettétek az árakat, ha ennyiért dolgoztok.

2021. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem tudod meggyőzni az igazságról, van akit lehet manipulálni kevés fizetéssel, van akit nem.. Ha neki jó a napi 10k, akkor dolgozzon annyiért..


És nem, nem keresek napi 20-25k-t…

Én nem dolgozom az építőiparban, más a munkám. 🙂

2021. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

akkor miért nem dolgozol apádnál segédmunkásként, ha nem keresel napi 25öt? :)


Elhiszem, hogy van ilyen is, de nem az átlag. Hogy lehet, hogy akkor csöves szinte az összes melós, ha havi szinten állításaitok szerint min 400,500akat keresnek?

2021. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Azért mert nekem saját cégem van, és 4 hónap alatt keresek jelenleg nettó 6millió forintot. (Nyilván az ÁFA miatt a bruttó több)

Egyszemélyes Kft.

Gondolom, hogy nem fogod elhinni, de igazából ez nem számít.

Direkt nem írtam, mert nem vágok fel sosem, de ha rákérdeztél akkor már leírom neked.

Konkrétan az IT-szektorban dolgozok, és nem fix a napi bevételem.

Lehet, hogy jövő hónapban csak 500k-t keresek, de lehet, hogy 1.5milliót, de az is lehet, hogy csak 100k-t.

Semmi pénzért nem adnám fel ezt a fajta szabadságot, még ha 100x nagyobb akadályok is jönnek így nekem mintha lenne egy fix fizetésem.


Hidd el nekem ha keresel, akkor találni fogsz olyat ahol megadják neked a minimum 18.000 Ft/nap bért.

Komolyan mondom, és szerintem nem is kell nagyon keresni.

Én csak azt mondom neked amit tudok és tapasztalok.

Nincs oka hazudni nekem anyám élettársának, mert miért tenné?

2021. okt. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

23-as, azért néznek ki csövesnek, mert igénytelenek. Az nem jelenti azt, hogy ne tudnának zsebből annyit kifizetni, amennyi pénzed neked nincs.

Én is csodálkoztam az elején, hogy miért néznek ki csövesnek, ha látom az árajánlatokat amiket csinálnak meg több megrendelői kifizetést is és tényleg ennyit keresnek. Aztán rájöttem, hogy mindenki másra költi a pénzét.

Vam amelyik irodában dolgozó ember ruhákra, menő öltönyökre meg ékszerekre, a munkások többsége a saját házára vagy befektetésre költi, nem egynek van egyszerre 2-3 autója. Nem a ruha teszi az embert...

2021. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
60%
A kérdező még mindig nem írta le, hogy a főnök mivel indokolta azt, hogy nem mehetnek be a boltba. Tehát valószínűleg kamu a kérdés.
2021. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!