Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rugtak már ki mert túl jól...

Rugtak már ki mert túl jól dolgoztál?

Figyelt kérdés
Mi volt az indokuk?
2021. okt. 14. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Olyanról tudok mesélni, hogy volt egy kolléga, aki annyira sztahanovista volt, hogy rendszeresen túltolta az átlag normát.

Ha valaki kényelmesen, nem szívbajosan dolgozik, akkor egy nap 3-4 nagyobb feladatot, vagy 6 kisfeladatot tud megcsinálni egyedül.

De ha valaki buzgómócsing és még a széljárás is kedvező, akkor akár 6-8 nagyfeladat vagy 12-15 kisfeladat is sikerül.

A főnök oedig csak annyit vesz észre, hogy "Jaaaa, szóval így is lehet csinálni!" és annak a normáját teszik fel alapnak, aki még wc-re se megy ki, és munka közben ebédel, vagy egyáltalán nem eszik, hogy többet tudjon dolgozni.


Na ezt az embert a többiek jók kiszekálták. Mert senki nem akar egy hülye maximalista barom miatt túlórázni, meg futkosni mint a mérgezett egér.

Emiatt felmondott.

De főnök által azért kirúgni, mert jól dolgozik? Annak mi értelme?

2021. okt. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Egy olyan helyen dolgoztam, ami az én szellemi színvonalam alatt volt és folyamatosan fúrtak a kollégáim, mivel sokkal jobban végeztem a munkámat, mint ők. A főnök ráadásul az a smúzolós fajta volt, aki 0 emberismerettel rendelkezett és ha nyaltál neki, akkor jó voltál.


Összeférhetetlenségre hivatkoztak, mivel nem tudtam beilleszkedni.

2021. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1%
miért be tudtál? ha ennyire jó vagy inkább alapíts vállakozást. óTudhatsz te akármennyit az alkalmazkodás sokkal fontosabb mint a felvágás.
2021. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem, de éreztem már úgy, hogy ha nem igazítom a munkamorálom a többiekéhez, nagy lesz felém az ellenszenv. Nem szeretik, ha a te teljesítményed mellett kibukik, hogy mindenki más szarik bele a munkába, mert akkor nekik is többet kell dolgozniuk ugyanazért a pénzért.


Én inkább visszafogtam magam. Egy ideig furcsa volt, kicsit talán bántotta is az igazságérzetem, mert más volt az elképzelésem a munka világáról. De tulajdonképpen boldog voltam, mert a munkámhoz képest rengeteg volt a fizetésem. És még így is elégedettek velem évről évre.

2021. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Menjen el az ilyen szakácsnak, vagy valami iszonyat pörgős vendéglátós helyre. Ott kidolgozhatja magát.
2021. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Én rendmániás vagyok. Egyszer tescoban dolgoztam, nem szerettek, mert álandóan pepecseltem a cuccokkal. Kb az ömlesztett konzervet is sorba raktam, mert úgy több fért, meg állandóan takarítottam a polcokat, mert egy merő mocsok volt minden... (Amúgy azon a részen ahol én voltam mindig csak olyan cuccok voltak a feltöltős kosáron amik fullon voltak kint. Szóval egész nap ki-be huzogattam a kosarakat, mert nem volt hely semminek. Ami hiányzott az a raktárban sem volt.) Azt sem nagyon szerették, hogy szakképes voltam, vagyis többet kerestem próbaidőn az évek óta ott dolgozónál... Másfél hónapig hallottam ahogy a hátam mögött pusmogtak, hogy nekem tényleg ilyen bizonyítványom van? Volt aki átjött másik osztályról megkérdezni, hogy igaz-e, meghogy tényleg főnök akarok lenni? Szerencsére a fönők sem szeretett, mert visszaszóltam neki párszor, olyan bunkó volt. Egyszer pl egyedül kellett kihúzni a kutyatápos raklapot, csak annyi kellett volna, hogy valaki meglöki, hogy eltudjak indulni, mert nem tudtam megmozdítani. 5 perc múlva odajött és ordított velem, hogy miért nem tudom a több mázsát kivinni. Megkértem, hogy segítsen megmozdítani, mert hiába vagyok nekifeküdve nem mozdult... Abban a helyben azt hittem felrobban, aztán egy srác jött oda és megadta a kezdő lökést... Szerencsére az eset után nemsokkal lejárt a 3 hónap... Nem tudom, hogy jól dolgoztam vagy sem, de a fönők tuti utált. 🤣


Másik helyen a kasszában jó volt, ott nem zavart senkit, ha turbóztam vagy takarítottam. Egy karácsony közeli napon vagy ezer vevőt szolgáltunk ki. A munkatársaknak épp nem volt dolguk, pihentek mögöttem, lesték mit csinálok. Késöbb elmondtak, hogy fogadtak hányszor ütök mellé a kasszán, mert úgy vittem be az összeget, hogy csak a terméket néztem a kosárban. Egész nap nem hibáztam, szerettek a boltban a vavők, mert gyors voltam. Mikor eljöttem sajnálták.

2021. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem rúgtak ki, mert én mondtam fel. A nálam jóval idősebb, besavanyodott kolléganőm elkezdett fúrni, amint látta, hogy ügyesebb vagyok nála és idegesítette őt az "önállóságom" (holott nem csapatmunka volt, pont hogy az önálló munkavégzés volt elvárt).


Még a betanítás alatt, amíg én bénáztam és rászorultam a segítségére, nagyon kedves volt velem, reméltem is, hogy így marad. Aztán ahogy magabiztosabb lettem, elkezdett hárpiaként viselkedni, néha nem szólt hozzám, meg a felettesünknek mondott rólam nem épp kedves dolgokat.

2021. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk inkább az a baj hogy én szívesen keccsölök, szeretem a munkám és gyakran vállalok plusz feladatokat is. Kolleganőm ez zavarja, azt hiszi ki akarom túrni, pedig akarja a bánat, csak jól érzem itt magam, boldog vagyok hogy végre szükség van rám. Eddig ez a felsőbb vezetőknek nem volt gond, sőt ahogy a reakciókból levettem pozitívan ítélik meg a munkamorálom. (Fizetésemelést ja kaptam, pedig nem tudok senki másról a cégnél).
2021. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Magamtól mentem el. Nem voltam sztahanov csak normálisan megcsináltam mindent és belefértem a 8 órás munkaidőbe. Ez feltűnt a főnökeimnek is pozitívan, de a munkatársaknak meg nem tetszett, mert akkor vége a kényelmes életnek. Napi 3x jártak kávézni, meg óránként cigizni a szüneten felül, aztán ők mindig nagyon el voltak havazva, ha pedig túlórázni kellett, mert határidő volt, akkor ment a sípítozás. Elkezdtek fúrni. Hiába kaptam a főnökömtől megbecsülést, fizuemelést, a drága munkatársaim pokollá tették a napjaimat, így inkább elmentem. Persze a főnökömnek elmondtam mi a szitu, hogy a munkát szeretem, de emberileg totál kikezdtek én meg nem akartam a sok hülyével hadakozni. Állítólag a felmondásom után még 2 embert lecseréltek, azóta nincs ilyen gond. Mehettem volna vissza is, de egyrészt bedolgoztam magam az új helyen, másrészt meg nem akartam, hogy a régiek ujjal mutogassnak,hogy miattam lett vége a jóvilágnak.
2021. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Burkoló vagyok, és egy öreg mester mellett dolgozok, aki nagyon jól csinálja a munkát. Mesélte, hogy három cégtől küldték el, mert túl jól dolgozott. Nagy cégeknek dolgozott, tűzoltóságot, kórházat, stb. burkoltak, és kapott egy egész szobát, hogy csinálja meg, az ő munkáját átvették, a többi burkolóét nem. Ezen felháborodott a főnök, és kitette őt. 🤣 Ez megtörtént három cégnél. Már most öregen magának dolgozik.
2021. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!