Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan megeshet, hogy valaki...

Olyan megeshet, hogy valaki próbálja bepedálozni magát a főnöknél, de a dolog végül visszafele sül el?

Figyelt kérdés
Tehát próbál nyalni, ahogy csak lehet, spicliskedik a többi dolgozóról, valamint érezteti, hogy bármiben áll a főnök rendelkezésére. Összességében lejön, hogy különbnek tartja magát a többieknél, és arra hajt, hogy meg legyen különböztetve. A tipikus pedálozási módszerek. A főnökök jó része ugyebár kap az alkalmon, mert jól jön, ha van egy kis kedvencük, aki többek között mindent megfigyel nekik. De arra mennyi esély van, hogy a főnök gerinctelen, erkölcstelen dolognak tartja azt, amivel az alkalmazottja próbálkozik, és emiatt unszimpatikussá válik a szemében, őt fogja a legkevésbé bírni a dolgozók közül, esetleg el is bocsátja, amiért megkísérelte kivételeztetni magát? Ilyen típusú erkölcsös főnökök mennyire léteznek? Esetleg ti láttatok már ilyet?

2021. okt. 22. 07:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Csak spicli-szemléletű főnöknek lehet spicliskedni.


Tehát ha én lennék a főnököd, mennél a kukába... :-)


Ismertem ilyen embert, azt is kirugatta, aki felvette. De ez mondjuk politikai pálya, ott meg nincs is rendes ember! :-)

2021. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
1: Miért gondolod, hogy én akarok nyalni meg spicliskedni?
2021. okt. 22. 08:09
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
#2: Hát pl nekem eszembe se jutna ilyen kérdést feltenni. Vagyis csak olyan ember tehet fel ilyen kérdést, akit ez érdekel, logikus!
2021. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3: Érdekel, hogy megesik-e, hogy a nyalizós pórul jár. De miért kellene, hogy én legyek az? Elmélkedő kérdés fogalma ismeretlen számodra?
2021. okt. 22. 08:17
 5/26 A kérdező kommentje:
Meg az is lehet, hogy pont a fordítottja. Hogy ahol dolgozom, egy kollégám láthatólag evvel próbálkozik a főnöknél, és én remélem, hogy meg fogja szívni. De jelen esetben erről sincs szó, a kérdésem elméleti.
2021. okt. 22. 08:19
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

#5: Mint említettem nekem is volt (és szerintem van is) ilyen munkatársam, csak én szarok rá... :-)


Mégis mit tudsz egy ilyen ellen tenni, végülis irigylem, hogy ennyi ideje van! :-)


Esetleg arra gondoltál, hogy te meg őt fogod bemártani a főnőknél? Az sem jó, mert lehet hogy haverok már!

2021. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
6: Még egyszer: Jelenleg nincs ilyen gondom. A kérdésem elméleti jellegű.
2021. okt. 22. 08:25
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

#7: Téged is irigyellek, hogy ilyen sok időd van! :-)


Látod én rögtön gyakorlati példákat is tudnék felhozni!

2021. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8: Talán elő van írva a szabályzatban, hogy csak akkor tehetek fel kérdéseket eshetőségekről, ha épp érintve vagyok, pont velem történnek?
2021. okt. 22. 08:34
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is van ilyen munkatársam, szól magasabb pozícióban lévő embereknek, ha valaki túl sokáig ebédel, lesi ki mikor megy haza stb.. és ezeket mindenki látja, visszahallja azoktól, akiknek szólt. Nyilván senki nem kedveli, senki nem szól hozzá, de Ő mindenkinek a névnapjára/szülinapjára vesz ajándékot, mintha megakarná venni az emberek barátságát. Csak magát idegesíti fel ezeken a dolgokon, hogy ki meddig ebédel, ki mikor megy haza és a többin. A magasabb poziban lévő emberek közül, akiknek szól, nem tudom, hogy viszonyulnak hozzá, de nagyon nem is érdekel.
2021. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!