Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan megeshet, hogy valaki...

Olyan megeshet, hogy valaki próbálja bepedálozni magát a főnöknél, de a dolog végül visszafele sül el?

Figyelt kérdés
Tehát próbál nyalni, ahogy csak lehet, spicliskedik a többi dolgozóról, valamint érezteti, hogy bármiben áll a főnök rendelkezésére. Összességében lejön, hogy különbnek tartja magát a többieknél, és arra hajt, hogy meg legyen különböztetve. A tipikus pedálozási módszerek. A főnökök jó része ugyebár kap az alkalmon, mert jól jön, ha van egy kis kedvencük, aki többek között mindent megfigyel nekik. De arra mennyi esély van, hogy a főnök gerinctelen, erkölcstelen dolognak tartja azt, amivel az alkalmazottja próbálkozik, és emiatt unszimpatikussá válik a szemében, őt fogja a legkevésbé bírni a dolgozók közül, esetleg el is bocsátja, amiért megkísérelte kivételeztetni magát? Ilyen típusú erkölcsös főnökök mennyire léteznek? Esetleg ti láttatok már ilyet?

2021. okt. 22. 07:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Páholyból néztem egy ilyen bukást. Az illető kolléga módszere nagyon jól működött, csak egy dologgal nem számolt: akinek nyalt, az felfelé is nyalt és 1 év után elkerült az osztályról. A helyettese váltotta, aki ilyen nyaloncokat evett reggelire. A pali 2 hónapig sem húzta utána.
2021. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
#10: Mellesleg amíg ő besúg titeket, addig is telik a munkaideje, tehát nem a munkájával foglalkozik... :-) Tehát őt is be lehetne köpni. (nameg le is)
2021. okt. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
Én főnöke vagyok (nő) 9 nőnek. Képzelheted, hogy itt mi megy. Pláne, hogy fiatal vagyok, 29 éves. 1 ember van, aki nagyon próbál nyalni, de nem sikerül neki, mert pontosan látom, hogy a munkája semmit nem ér. Ő hangoztatja egyedül rólam, hogy nálam csak az jut előbbre, aki nyal stb. Pont az ellenkezőjét érte el
2021. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

#14: Feltételezem valami divatszakma vagy valami szépségápolási terület lehet a cégforma, ha csak nők vannak.


Pedig én is szívesen dolgoznék egy ilyen főnökkel. ...és nem azért, hogy csajozzak, hanem hogy egyrészt sok nő egyrakáson nem valami jó ötlet, azaz kellene egy kis változatosság. Nameg úgyis szolgalelkű vagyok, tehát amit mondanak megcsinálom, najó kútba nem ugrok! :-)

2021. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nem szabad a főnök rendelkezésére állni és elfogad a csapat? A lehető legminimalisztikusabb munkát kell végezni és a vezetéssel tilos a kommunikáció? Ha valamiért be kell menni a főnökhöz, akkor már az ajtó előtt toporog a munkaközösségi inkvizíció azt latolgatva, hogy most jobbról-balra, esetleg balról-jobbra nyal az áruló? Ha pedig emberi szót váltasz vele és jóban vagytok, mivel nem csak droidkodás az élet, akkor inkább legyél mogorva és elutasító helyette?

A munkahelyi légkör azon alapul, hogy valaki szereti -e elvégezni a munkáját és nem csak aknamunkát végezni jár be? Kapásból a tény, hogy valaki szereti a munkáját és gyűlöl tétlenül lézengeni azt is jelenti, hogy mindenki mással ki akar szúrni és csak előbbre akar jutni mások hátán?

Ha valaki újabb adag munkát kér, mert az előzőt elvégezte és nem akar meghalni az unalomtól a maradék 5 órában, akkor pedál volt a jele az oviban?

Mert kb ezek a munkahelyi torzsalkodások nagy részének alapjai.

2021. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"De arra mennyi esély van, hogy a főnök gerinctelen, erkölcstelen dolognak tartja azt, amivel az alkalmazottja próbálkozik, és emiatt unszimpatikussá válik a szemében, őt fogja a legkevésbé bírni a dolgozók közül, esetleg el is bocsátja, amiért megkísérelte kivételeztetni magát? Ilyen típusú erkölcsös főnökök mennyire léteznek? Esetleg ti láttatok már ilyet?"


Nem hiszem,hogy ez jellemző.Konkrétan nem is láttam ilyet,persze ettől még lehet.Értelmes főnök meghallgatja a nyalist,viszont nem hisz el semmit,amíg saját maga alaposan meg nem bizonyosodott róla.Aztán,ha kiderül,hogy csak áskálódik a tag,akkor egyszerűen nem veszi komolyan.

2021. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

16: Nem értetted meg a kérdést.


17: Pedig én kétszer is dolgoztam már olyan helyen, ahol ha konfliktusom támadt a főnök kedvenceivel, automatikusan mindig nekik hitt.

2021. okt. 22. 09:37
 18/26 anonim ***** válasza:
Te nem értetted meg a választ. Az ilyesmi szinte kizárólag munkahelyi szóbeszédek alapján indul azért, mert az egyik kolléga fent említett viselkedése nem tetszik a kollektívának.
2021. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
18: Vagyis szerinted nem létezik munkahelyi nyalizás, kivételezés és kettős mérce? Javaslom, hogy mielőbb ébredj fel!
2021. okt. 22. 09:50
 20/26 anonim ***** válasza:
33%
Létezik, csakhogy a többségét csak azért terjesztik, mert valaki jóban van a vezetőséggel és nem egy lusta munkakerülő.
2021. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!