Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanàtok ebben az esetben?

Felmondanàtok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Maga a munkakör nagyon jó, nagyon tetszik, de a társaság borzasztó... Őr vagyok, objektumot őrzünk. Minden műszakban ketten vagyunk, és első hónapban, mikor ide kerültem kaptam magam mellé egy korombeli srácot, akivel jól kijöttem (legalábbis eddig azt hittem, hogy ez így van). Második hónapban megkaptam egy öregebb őrt, aki úgy beszélt velem, mint a kutyával, most meg már én tanítok be egy újoncot. A korombeli őr szokott nekem írni is, ha otthon vagyok is, szokott nekem csokit hozni, ha egymást váltjuk mindig dumálunk, mindig van pár jó szava hozzám, ma viszont elmondta nekem az újonc, hogy beszélgetett a többiekkel, és kiderült, hogy ez korombeli őr kijelentette a főnöknek, hogy nem hajlandó velem együtt dolgozni, és a többieket is ellenem hergelte annak ellenére, hogy a nagy részükkel nem sokat beszéltem éppen köszönéseken kívül, mert nem is nagyon volt alkalom rá. Nem értem az egészet, hogy miért tette. Úgy éreztem, hogy teljesen jól elvagyunk, és éppen oké, haverok nem vagyunk, de jó kollégák igen. A próbaidőm lejárta előtt mondta is nekem ez a kolléga, hogy reméli, hogy nem hagyom itt őket, mert jól kijön velem mindenki, jól végzem a munkám, stb. Mellékesen a főnök felhívott és telefonon is elismerte nekem nemrég, hogy jó munkát végzek. Eddig szerettem itt dolgozni, tetszik a munkakör, tudom is mit kell csinálni, de így már rosszul érzem magam, mert én vagyok itt a kiutàlt személy.

A fizetés jelenleg nem sok, de ha maradnék akkor idővel megkereshetném a 280 ezer forint nettót, ami pályakezdőként egy szegény megyében nem rossz szerintem.

Felmondàtok a helyemben? Tanácstalan vagyok. Most nagyot csalódtam.(Tudom, fogok még, meg csalódtam már emberekben, de ez most hirtelen jött nagyon)

/L


2021. okt. 31. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jelezed a főnöknek a problémát, az ő dolga megoldani, ill. neked kell meghúzni a határaidat, hogy nem tűröd el ezt a viselkedést.
2021. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék fel. Nekem is indult már ilyen rosszul munkahely... És idővel változtak a dolgok. Most is másfél éve vagyok a helyemen, de első két hónapban voltam pár allasinterjun, de halistennek maradtam, és azóta nagyon szeretek itt dolgozni. Kicsit még várjál ki...
2021. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A fiatal kolléga hergelésének a hatására minden kollégám kijelentette, hogy velem nem lehet együtt dolgozni, és ha össze meri őket rakni velem a főnök, akkor leszámolnak(Amit, mint írták nem tudom miért, mert nagy részükkel egyáltalán nem beszélgettem és nem dolgoztam még, mert alkalom se volt rá). Egyetlen egy kolléga volt aki azt mondta, hogy neki mindegy kivel van. Őt tanítom be jelenleg. Tehát a főnök tud erről.
2021. okt. 31. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék fel. Minden helyen ez a választék sajnos. Idióták és bunkók tömkelege.
2021. okt. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az újonc hazudik. Nem kell mindent azonnal elhinni.
2021. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy hazudik, mert jövő hónapban a fiatal őr mellé akart a főnök engem osztani, mégsem őt kaptam meg (mondta nekem a főnök múlt hónapban, hogy ki mellé akar osztani). Meg párszor kellett volna helyettesíteni az őrtàrsamat a fiatal kollégának, de kijelentette mindig, hogy nem hajlandó.
2021. okt. 31. 09:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanék fel és tisztázd a főnökkel ezt négyszemközt szerintem.

Egyébként ilyen szóbeszédet, hogy "eztmondták" - "azt mondták" bárki ki tud találni, aki élvezetét leli az emberek összeugrasztásában.

Én is voltam olyan munkahelyen, ahol valaki odakerülve feltérképezte: "ki kivel van jóban" és elkezdett rosszakat mondani az emberekről mondván, hogy "a másik fél mondta ezeket", meg a főnöknek hamisan kijelenteni: "ha tudnád Xy mennyire utál téged", stb.

2021. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egy gané társaság jól kifogtad bár nem meglepő mert Mattyarországon ez van.A szúrkálódás,a hátulról aljas módon való kibeszélés de a képedbe jót mutat közben meg egy kanál vízben meg tudna fojtani XD

Mind kétszínű és ne bízz egyikben sem hanem végezdd a munkád ahogy kell

Ne foglalkozz és ne társalogj velük mert látod hogy csak a baj van ha közelebb engedsz valakit magadhoz

Ez nem általános dolog de nagyon sanszos hogy így van

Új emberke is vagy és azokat kikezdik,szívatják stb

Ne mondj fel már csak azért se nehogymár örüljön a szrkavaró

Menj be dolgozni mintha mi sem történt volna és ne agyalj ezen

A főnök ha nem vagy megfelelő akkor szólni fog.Nyilván ismeri a régieket és tudja mire képesek😊

2021. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rólam a legrosszabbakat terjesztették a munkahelyen, mert nem tetszettem nekik, de a munkámat meg olyan jól végeztem, hogy a vezetőséget nem érdekelte. Pedig aztán rosszat nem tettem senkinek, nyugi. Ez ilyen, mindenhol vannak ilyenek és nem tudod úgyse elkerülni a képmutatókat, meg azokat akiknek ennyi az életük. Sajnálni kell őket inkább.

Ha ez ilyen biztos állásnak ígérkezik és szereted csinálni, ne add fel emiatt. Időközben lesznek olyanok akik megkedvelnek magadért, a kollégák pedig amúgy sem a barátaid, hanem a kollégáid, akikkel elég ha megy a közös munka. Kitartást.

2021. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is dettó mint a 9-es válaszolónál. Egyszerűen nem voltam valamiért szimpatikus a közvetlen kolléganőknek (2 - nek). Illetve tudom miért, de erről nem tehetek. Nekem van diplomám, így magasabb bért kaptam ugyanazért a munkáért és emiatt kiutaltak.

Attettek egy másik részre, ahol hozzám hasonló kollégak vannak, és érdekes módon itt meg imádnak. És a vezetőség is nagyon elégedett velem.


És az a furcsa, hogy én ezt soha nem mondtam nekik (a végzettségemet) mert nem volt téma egyszer sem, mégis tudták mennyit keresek.


Na mindegy, szóval nem tudhatod mi nem tetszik nekik. Várj még.

2021. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!