Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért rúgnak ki valakit...

Miért rúgnak ki valakit azért, mert alkoholista?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akit mindig ki szoktak rúgni, mert alkesz. De nem értem, miért probléma ez egy olyan országban, ahol amúgy is 3 millió alkoholista van? Nem képmutató dolog ez? Nem agysebészként dolgozik az ipse!
2021. nov. 5. 08:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert megbízhatatlan munkaerő, röviden.

Én inkább azt nem értem, hogy miért nem rúgják ki az összeset...

2021. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen ?

Hát ha én lennék a főnök, ki is rugnám.

2021. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
94%
Amikor gyárban dolgoztam, onnan is kirúgtak egy alkeszt, mert belilult nála a szonda. Targoncát meg nehézgépet kezelt, ilyen munkakörben ittasan dolgozva akár valaki halálát is okozhatta volna. Ami érthetetlen, hogy már 30 éve ott dolgozott, és ahogy hallottam, ez már a sokadik eset volt, nem értettem, miért nem rögtön az elsőnél rúgták ki, miért nézték el évekig.
2021. nov. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
23# na az lenne durva, hogy ha lenne halal, inkabb fonokot kellene hibaztatni elsonek...
2021. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

24: Szerintem nem. Nem mindig látszik az, ha valaki ittas. Bár az általam írt esetben ez pont nem így volt, a faszingert azért szondázták meg, mert fura volt a viselkedése.

Kérdés, hogy ha valaki halált okoz, és kiderül, hogy ittas volt, majd pedig az is, hogy többször is bement már így, de végül mindig csak hazaküldték, utána maradhatott, akkor ezért a főnök vád alá helyezhető-e valamilyen címen?

2021. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági őr vagyok, kötelességem szondàztatni, kaptam már el alkoholistàt. Gépkezelő volt, ha ő részegen jár dolgozni, akkor lehet balesetet is okoz, a felelős meg én leszek, mert én nem szúrtam ki, hogy részeg, mikor bejött. Onnan tudom, hogy alkoholista, hogy elkaptam egyszer, aztán bejött leszàmolni, és akkor is full részeg volt. Természetesen a hr-en se fogadták ilyen állapotban. Végén nem tudom hogy számolt le.
2021. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!