Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt egy fegyelmivel...

Próbaidő alatt egy fegyelmivel is kirúghatják az embert?

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyok a cégnél, és az előző műszakban elég nagy káoszra mentünk be, így elfelejtettem az egyik gépsornál kitölteni az ellenőrző listát, de az előttünk lévő műszak is elfelejtette. A következő meg ráadásul kiahagyta lapon az a sort, így durván feltünő lett. Volt valami ellenőrzés, és most neveket akarnak. Ezért vajon kirúghatják az embert? Multi, és nehezen találnak embert, pláne erre a CNC gépbeállítói pozícióra, elég nehéz is megtanulni.
2021. nov. 11. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Még fegyelmi sem kell hozzá, ezért is próbaidő.
2021. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz fegyelmi. Indoklás nélkül elküldhetnek, és meg is fogják tenni, ha olyanok. Bár azt írod, hogy nincs elég ember. Lehet el fogják nézni neked, mert lényegében egy hónapja vagy ott, és hibàzhatsz még ilyenkor. Majd a főnökök döntenek.
2021. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmi nélkül is elküldhetnek és még csak meg sem kell indokolniuk. De szerintem téged nem fognak. Gépbeállítót nehezen találnak a cégek, sokszor hónapokig hiába hirdetnek.
2021. nov. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indok sem kell, hogy elküldjenek.
2021. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

próbaidő alatt nem kell.

Főnök elküldhet bármikor.

Te, mint dolgozó, bármikor otthagyhatsz próbaidőszak alatt.

2021. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fegyelmi, indoklás nélkül elküldhetnek próbaidő alatt, ahogy te is ugyanígy otthagyhatod őket, amíg le nem telik.

Ha nincs emberük, meglepne, ha kitennének, önmagukkal tolnak ki.

Azért vannak még fokozatok a kirúgás és a semmi közt, például szóbeli vagy írásbeli figyelmeztetés, vagy ha kollektív szerződésben, munkaszerződésben van ilyen feltüntetve, hátrányos jogkövetkezmény, ami legtöbbször határozott idejű fizetéscsökkentés. Illetve vannak egyéb eszközök is, mundjuk a munkaidőbeosztással sakkozás, nálunk előszeretettel alkalmazzák a munkások felé, hogy aki nem megfelelően végzi a munkáját, az kap olyan beosztást, hogy egy forint műszakpótlékja ne legyen, aztán talán átgondolja.

2021. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél próbaidőn, akkor talán biztonságban érezhetnéd magad az indokok miatt amiket írtál. Plusz a munkaviszony megszüntetése a munkáltató részéről egy procedúra, amit ha csak lehet akkor mindenki elkerül. Egy fegyelmivel megúsznád. Próbaidò alatt viszont te is felmondhatsz indoklás nélkül, de a munkáltató is. Nehéz lett volna odafigyelni?
2021. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagy káosz volt aznap, mert napi karbantartás volt, és mi délután 6-ra mentünk, és akkor is kínlódva indult el a sor. Ráadásul arra a gésorra nem is én figyeltem akkor, hanem túlórázott a másik műszakból egy kolléga, és az rendezte. De a következő műszakosok sem töltötték ki, ezért van most balhé.
2021. nov. 11. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!