Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudok 1 munkahelyen...

Miért nem tudok 1 munkahelyen megmaradni?Miért nincs normális munkahely?Csak én vagyok így?Tanácsok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,érettségivel és szakmával rendelkezem,nem most kezdtem,van 1 éves munkatapasztalatom,azóta váltok.

Sok helyen 12-eznek,valahol szombaton is menni kell, vagy,több műszakot bárhova megyek folyamatosan ezt ajánjlák.

Irodai munkát szeretnék,de sose jeleznek vissza.

Ti hányszor váltottatok munkát,míg megtaláltátok a megfelelőt?

Normális válaszokat,előre is köszi.



2021. nov. 24. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ritka, hogy egy munkahelyen tölti el az ember az életét. A mai 20-on évesek max 5 évet töltenek egy helyen, de inkább kevesebbet.
2021. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
A lakótársam konkrétan 40 éves, de az idén most dolgozik a 9. munkahelyén :-D De ha így folytatja, akkor még az idén meglesz a 10. :-D
2021. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
22 évesen milyen szakmád van?
2021. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen a 20 munkahelyen már túl vagyok, de én közben képeztem magam, a leghosszabb idő egy munkahelyen 4,5 év volt, a legrövidebb 1 nap, a mostani helyemen januárban leszek itt 4 éve.
2021. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez eddig a második munkahelyem. Elsőt gyorsan otthagytam, az nem tetszett. Mostanival elégedett vagyok, érdekel, leköt, meg anyagilag is okés. Ha nem romlanak a körülmények, vagy kapok lényegesen jobb ajánlatot, innen a következő pár évben nem szándékozom továbbállni, aztán hosszú távon meg ki tudja?
2021. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy 25 vagyok, egyetemi végzettséggel. 5-ös voltam.
2021. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én addig váltok amíg meg nem találom a számomra ideálisat, amit szeretnék.


Másrészt alkalmazottként sokkal több emelést tud keresni az ember egy váltással, ez tény é tapasztalat is. Legutóbb konkrétan így 50%-al kaptam többet, míg az akkori helyem csak 15%-ot volt képes emelni. Nem feltétlenül éri meg túl sokáig egy helyen maradni, meg amúgy is beposhad az ember egy idő után.


Mondjuk én évek óta folyamatosan képzem is magam. De tény, hogy 3-5 évente egészséges is tud lenni pl egy váltás, és anyagilag is jobb pozícióban tud lenni valaki. Kevés cég értékeli a lojális munkavállalót, sajnos több helyről is tapasztalom, illetve hallom.

2021. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Legalisan 2, feketén 2 melom volt.

37 evesen 15 eve dolgozom ugyanott. Meg 10, es mehetnék nyugdijba.

De sajnos ez sem éri már meg itt maradni, a vezetoseg le lett cserélve, es az ujak magasrol tojnak ránk.

2021. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha valaki sokszor vált munkahelyet, akkor a mögött személyiséghiba, egzisztenciális kérdések is állhatnak. Nekem volt már gyári melóm, irodai melóm, online melóm - mindet otthagytam. Bár elismerem, szerintem kimondottan jó és kellemes munkahely kevés van, esetleg ha az embernek a hobbija a munkája, de az nagyon nagyon ritka.
2021. nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha valaki sokszor vált munkahelyet, akkor a mögött személyiséghiba, egzisztenciális kérdések is állhatnak."

Általában nem ez a probléma, és nagy baj, hogy sajnos szeretik ezt gondolni azok, akik interjúztatnak.


Amit a 7-es írt, az teljesen reális, hogy magasabb fizetést legkönnyebben váltással lehet elérni, ha nem minimálbéres vagy bérminimumos alkalmazott vagy, akkor a vezetők nem gondolnak rá, hogy időnként emelni kellene, és nagyon könnyen beragadnak a bérek, és azt veszed észre, hogy a bérminimum utolérte a te fizetésedet.


Én több válságban is dolgoztam, akkor meg még az is örült, ha nem lett leépítés áldozata, aki már több évtizede volt egy helyen, az újakat küldték el legkönnyebben, hosszú távú szerződéseket nem is kötöttek olyan időszakban, sőt, virágzott a munkaerő kölcsönzés, határozott idejű szerződéssel, azért nem kellemes úgy dolgozni, hogy havonta hosszabbítanak, te meg sose tudhatod, hogy a következő hónapban még lesz-e munkád, vagy már nem lesz rád szükség. Volt olyan munkám, ahol 2 hónap után közölték, hogy elfogyott a munka, aztán egy hónappal később hívtak, hogy megint lenne, akkor már én utasítottam el őket, hogy bocs, de én stabilabbat keresek, ez így nagyon megalázó.

Dolgoztam fizikai és szellemi munkát is, most kb. 3-szor annyit keresek, mint az első munkahelyemen, de nem volt könnyű.

4-es válaszoló voltam.

2021. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!