Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kínos főnök szitu. Előfordult...

Kínos főnök szitu. Előfordult ez már mással is?

Figyelt kérdés

Betegszabadságon vagyok a héten már 5 napja, már nincs problémám de a háziorvos egy eredményre vár és úgy enged dolgozni ez 1-2 napon belül elkészül... de mivel hétfőtől-péntekig nem voltam dolgozni, szombaton meg összefutottam a főnökömmel az élelmiszerboltban. Betegszabit nem szeretik, ő mindig szidja a többi munkavállalót ha távol vannak, mert miért nem szabadságuk terhére maradnak otthon?!..

Szóval a kínos része ott jön, hogy még hétfőn lehet nem enged a háziorvos dolgozni, de a főnököm meg "vásárolgatni" látott... már előre utálom az undok fejét és a műsorait hozzá. (Női főnök)



2021. nov. 28. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
#4: Helyzetfüggő... Persze, normál esetben előre kell jelenteni, de én pl nálunk még olyat nem láttam, hogy valaki délelőtt tudta meg, hogy az orvos engedi dolgozni és azt mondták, hogy még ne jöjjön (mert ugye arra már nincs táppénz) 450 fős cég. Azért írtam, hogy több 10 fős csapat, mert ott egy operátorral simán lehet sakkozni, módosítani a gyártástervet.
2021. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Azért az élelmiszerbolt (meg pl a gyógyszertár) az más, mintha egy kávézóban látott volna. Azért az, hogy legyen otthon élelmiszered vagy gyógyszered az létfontosságú és simán megoldható, hogy nem oldhatja meg más.


A táppénz azt mutatja, hogy az egészségi állapotod miatt Te nem tudod ellátni a munkádat egy vagy több teljes munkanapon át. Az, hogy fél órára elszaladsz otthonról nem egyenlő azzal, hogy te képes lennél 8-12 órán át ellátni a munkádat. Más az, hogy arra van kapacitásod például, hgy elmész a belvárosba ruhákat vásárolni, kávézni, tehát ugyanúgy egy több órás program keretén belül elhagyod a házadat meg más az, hogy tényleg csak elszaladsz ételért, italért, gyógyszerért.

2021. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem olyan kinos, hiaba problemazik majd rajta, engedd el. De a jo megoldas az lett volna, ha mar ugyis osszefutottatok, hogy valtasz vele ket mondatot, hogy a dokid meg eredmenyre var, nem enged dolgozni menni, igy lehet het elejen sem leszel.
2021. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki betegszabadságon van, akkor hidegrázásos lázzal kell magatehetetlenül fetrengenie?


Szerintem a főnököddel van baj, ha azon kezd el problémázni, hogy látott az élelmiszerboltban...

2021. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Most ezzel a mi a probléma?


Hogy lementél élelmiszerbolta kaját venni? ÉS ennek miköze annak, hogy mész-e dolgozni? Enni attól még kell.. ÉS teljesen más leugrani a boltba egy fél órára max, meg bent dolgozni 8 órát betegen...


Szóval nem értem a "dilemmát".

2021. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

A Kérdezőnek a főnöknője lehengerlő stílusa miatt van dilemmája. [Az én főnököm pl. azért hisztizett a héten, mert decemberben a bentlévő 8 napomat egyben (!) Szerettem volna kivenni és hogy mi lesz, ha majd engem keresnek. Mondja ezt úgy, hogy havonta összesen 15 percet szán rám és ráadásul az ország másik felében van, a fene nagy kommunikáció nála az emailezésben merül ki.]


Kérdező, enni kell. Ha plázázás vagy kirándulgatás közben látott volna, az más lenne.

2021. nov. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

Miért, betegen nem kell élelmiszer?

Szard le. Táppénzt meg köteles elfogadni. A szabadság nem táppénz. Ez is egy féreg tripák rabszolgatartó. Az orvos dönt egy mitugrász főnök azt nem írhatja felül. Nyugodtan vághatja pofákat, örüljön, hogy bejár valaki dolgozni.

2021. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

Meg van tiltva hogy betegszabadságon kimozdulj otthonról?Főleg úgy hogy alapvető igényeidet látod el?Szerintem nem,én nem tudok ilyenről.

Ha nagyon feszegeti akkor mondd el mi történt,az orvosod nem enged el és kész,nem kockáztatod az egészségedet.

Az hogy azt várja a munkavállalók szabadságra menjenek betegség miatt egy undorító,embertelen,pénzhajhász felfogásra vall amire hadd ne mondjak jelzőket,milyen.Persze vannak táppénzcsalók akiknek semmi bajuk csak lusták bejönni de ezt mindenkire kivetíteni beteges.

2021. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb felveted neki - ha hisztizik ezért, - hogy részedről semmi probléma: ha legközelebb egészségügyi okból kénytelen leszel otthon tartózkodni, akkor felhívod telefonon, hogy a kezébe nyomhasd a bevásárló listát és intézheti személyesen a bevásárlást a részedre. "Práblem iz szálvd!"
2021. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Értjük mi is 16-os, mi a "probléma", szándékosan hangsúlyozzuk ki, hogy ez legyen a főnök puffogása, nem szabad ennyire meghunyászkodni.. Ehhez a munkáltatónak semmi köze. Ha meg húzza a száját, az legyen az ő baja. Vicc.
2021. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!