Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszaka nincs fűtés a munkahel...

Éjszaka nincs fűtés a munkahelyen / irodában, ezért reggel 20-30 percig hideg van. Első sorban nőktől kérdezem: Ez baj? Dolgoznátok ilyen helyen? Ill. munkahelyeteken reggel már meleg van?

Figyelt kérdés

Az előző asszisztensem felmondott, ajánlotta egy ismerősét, huszonéves lány, leszállunk a vonatról, gyalog 5 perc alatt elérjük a munkahelyet (eddig normális volt), erre elkezd cirkuszolni, hogy itt hideg van, ezt hogy gondoltam, miért nem jeleztem, stb.

Ekkor mondom, hogy nincs kémény, ezért nincs gáz, és csak hősugárzó van, tehát kell 20-30 perc, hogy meleg legyen (15-7-ig, éjjelre nyilván nem merem bedugva hagyni, mert nincs ott senki).

Erre mégjobban kiakadt, hogy ez milyen embertelen xar hely... Aztán mondtam, hogy 55 perc múlva megy a vonat, jobb ha lehiggad, és rátérünk a munkára... ekkor be..ta az ajtót és elment.


Na most balszerencsémre egy cirkuszoló vinnyogó kiscsajt fogtam ki, vagy igaza volt? Nálatok hogy van a munkahelyen, reggel mikor beértek, már kellemes meleg van, vagy akkor fűtötök / fűtenek be?


2021. nov. 28. 17:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Most jön, hogy nem fizetsz a próbanapért sem…
2021. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető az, hogy emberi körülményeket biztosíts a munkavállalóidnak, főleg ilyen asszisztensi munkára (mert pl. hullaházban meg lehet érteni, hogy miért nincs kellemes langymeleg). Az azért elég szomorú, hogy az első gondolatod az, hogy "vinnyogó hülyep...a"...
2021. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
17%
Nézzük a jó oldalát: legalább utána meleg van. Én eddig csak olyan helyeken dolgoztam, ahol, ha kint már melegebb volt, mint plusz 5 fok, már egész napra ki voltak csapva az ablakok. Egy ideig járkál az ember körbe körbe, hogy legyenek már szívesek becsukni az ablakokat, de becsukja vigyorgó fejjel, aztán 5 perc múlva nyitja ki újra. Meg megy a sírás egész nap, hogy büdös van, meleg van. Ha meg felöltözök 20 rétegbe, mint egy vásári árus, akkor meg a csodámra járnak az egész cégből. Ha nálatok mindössze az a fél óra nem stimmel, de utána meg egész normál körülmények vannak, szerintem az egész jónak számít. De felesleges erről itt filozofálgatni, ha ennyiért találsz olyat, akinek ez így jó, akkor jó, ha nem, akkor ajánlj többet, vagy javíts a munkakörülményeken.
2021. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

43-ra:

Szerintem a kérdező csak hasból írta ezeket a hőmérsékleti értékeket - vagy nagyon nem tud hőmérsékletet mérni.

Állítása szerint 5 fok van ott reggelenként. Nos, nekem a fűtetlen, és csak fűtetlen helyiséggel határos garázsom és kerti tárolóm belső hőmérséklete 4-5 fok reggelenként. Pedig azoknak a falai és a nyílászárói sem úgy olyanok, mint egy lakóépületnek vagy irodának.

Ha délután 20 fokosan hagyják ott, rejtély, hogyan hűl le másnap reggelre 5 fokra, mikor kint is csak 0-3 fokig csökken a hőmérséklet.


Szerintem az az 5 fok inkább 15 fok, de még inkább 16-17. Az is éppen eléggé hideg leülni. Ilyen hőmérsékletnél is gond pl. hogy a bútorok, tárgyak órákig sütnek a hidegtől. Gépelésnél hozzáér a csuklója az asztalhoz - süt a hidegtől. A vezetékes telefont az arcához emeli - süt a hidegtől. A heti naptárat kézbe veszi, hogy felírjon valamit - süt a hidegtől. És ezek nagyon sokat számítanak a hőérzet szempontjából.

Ha nem valami 1-2 hónapos ideiglenes állapotról van szó, akkor ezt nyáron vagy ősszel meg kellett volna oldani. Ha újonnan építene ilyet, nem is adnának rá használatbavételi engedélyt, mert nincs fűtés beépítve.

2021. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

A mai próbanaposnak sem volt gond az a fél óra hideg (másért nem vált be).

"Szerintem az az 5 fok inkább 15 fok, de még inkább 16-17" - Nem, az sajnos 5 fok, 2 hőmérőnk is van bent... 1 oldal utca, 1 oldal udvar, 2 oldalt 15 fok körüli lakás (az öreg spórol a gázzal), régi épület, tömör tégla fal, ez sajnos ennyire lehűl.

A fürdőben 2 kw infra hősugárzó, iroda két sarkában 2 x 2 kw infra hősugárzó - fél óra alatt 22 fokra felmegy, de a fal nem melegszik fel (talán felmelegedne, de 25 fokot tartunk, a felett már túl meleg van).

2021. nov. 30. 16:46
 46/50 anonim ***** válasza:
#45: OFF: Meg tudod mondani, hogy például most novemberben kb. hány kWh volt az összes áramfogyasztás ott?
2021. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

44-es vagyok.

45-re:

Akkor viszont a falak tulajdonképpen soha nincsenek átfűtve. És ez szintén sokat ront a hőérzeten.

Na mindegy, ha megtalálod azt, akinek ez így is jó, akkor nyertél.

Mindenesetre nem normális megoldás ez, és megértem, aki így nem vállalja a munkát.

És szerintem a falakkal vagy a nyílászárókkal is komoly gondok lehetnek. Én családi házban lakom, amit minden oldalról külvilág vesz körül. És előfordult, hogy télen (karácsonykor) az egész családdal 3 napig anyósnál voltunk, tehát van viszonyítási alapom. Vagy ott van a kamránk, amit két oldalról külvilág, két oldalról gyengén fűtött helyiség vesz körül (18-19 fokos). Jelenleg 15-16 fok van ott, de nem is emlékszem, hogy 10 fok alatt lett volna bármilyen kemény hidegben.

2021. dec. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszú távra tervezed irodának, akkor ajtó ablak csere, hogy ne hűljön ki ennyire. Mondjuk az 5 fok az nekem is furcsa, de elhiszem. Nálunk csak hétvégén hűl ki az iroda, viszont több idő kell a meleghez. Hétfőn előfordul, hogy 10 óráig jól esik bent is a kabát. 25/n
2021. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

A szerdai alkalmazott túl lassú volt (a fél óra hideg nem zavarta, mezőgazdasági suliba járt, ott megszokta, hogy fűtetlen állattelepeken kellett jegyzetelnie, miközben szétfagytak az ujjai).


Végül a hétfői cigizős csaj maradt, csütörtök-pénteken már ő volt, kicsit fura a stílusa, mert az anyja még úgy kezeli mint egy 8 évest, de tökéletesen beválik.


Amúgy a próbanapokat is kifizettem, elvégre az idő pénz (termelés nélkül is). A villanyszámla 15-22 szokott lenni téli hónapokban (nyáron 3, max 4 ezer).

2021. dec. 4. 19:10
 50/50 anonim ***** válasza:
Az a hülye előző asszisztensed rontotta el. Most már állandóan rá fogsz hivatkozni, még jó hogy vannak törvények, mert különben hivatkozhatnál hogy csak 30ezer per hót fizetsz mert valakinek az is elég volt pl
jan. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!