Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan érzem magam rosszul?

Jogosan érzem magam rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, akivel nagyon jó kapcsolatot ápol(t)unk: egymás támaszai voltunk a nehezebb időszakokban, és - mivel mindketten szinglik voltunk az elmúlt kb. másfél évben - a társkeresés terén is sok mindent meg tudtunk beszélni, kb. egymás vállán sírtunk, és ez nem túlzás. Nekem tavaly ért véget a legutóbbi kapcsolatom, neki korábban, a volt munkahelyén, de még mindig visszasírta azt az illetőt. Aztán egyszer csak - ez idén év elején történt - elárulta nekem, hogy beleszeretett az egyik kollégánkba. Az illetőnek is elmondta, de az azt mondta, csak barátként gondol rá. A kolléganőm már ott tartott, hogy elmegy innen, teljesen össze volt törve stb. Sokat beszélgettünk, tartottam benne a lelket, és így tovább, míg nem jött az újabb fordulat: a kollégánk, akinek szerelmet vallott, rájött, hogy tul.képpen neki is bejön a kolléganőm. És nagyjából egy hónapja összejöttek.

Azóta sülve-főve együtt vannak, engem a kolléganőm, akit egyébként barátomnak tartok (tartottam?) soha nem keres, még csak üzenetben sem (arra már gondolni se merek, hogy együtt menjünk haza, pedig egyfelé lakunk, és régen ez rendszeresen megtörtént). Pár napja, amikor váltottunk néhány szót a munkahelyen, megkérdezte, hogy vagyok, illetve azt mondta (magától, én semmi ilyenre nem utaltam), tudja, hogy elhanyagol engem, és ha bármikor szeretnék vele beszélgetni, szóljak. Normális hangnemben mondta, de erre nem tudtam mit mondani, mert eléggé megalázónak érzem, hogy kb. "bejelentkezzek" nála egy beszélgetésre, mintha ez már csak nekem lenne fontos.

Ti mit gondoltok erről? Én fújom fel? ... Annyit még hozzátennék, hogy örültem, amikor összejöttek, mert tényleg a poklok poklát járta meg az elmúlt években a kolléganőm (a volt szerelme miatt, főleg), most viszont már néha azon kapom magam, hogy nem tudok örülni. Főképp, mert a munkahelyen se tudunk azóta rendesen együtt dolgozni - folyton úgy rendezik a dolgokat, hogy ők ketten együtt lehessenek, és még ha egy adott munka kapcsán el is kélne ott a segítség egy harmadik embertől, egyszerűen érzem, hogy nem kellek oda. Ma is felajánlottam a segítségemet vmi kapcsán, a kolléganőm úgy tett, mintha megörülne neki, és fontolóra venné, de aztán szépen kihagyott az egészből, és még csak nem is jelezte, hogy nem él vele, hagyta, hadd vegyem észre magamtól.

Szerintetek ez csak a rózsaszín köd, és idővel megint keresni fogja a társaságom?



2021. dec. 1. 18:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja! annyit még hozzátennék, hogy egyébként nem erőltetem rájuk magamat, csak éppen korábban sokat dolgoztunk együtt (nálunk viszonylag rugalmasan kezelik, hogy ki kivel dolgozik egy-egy projekten), és lassan nekem lesz kínos, hogy most mellőz, és nyilván az okát sem értik. A vezetőség és a többi kolléga egyébként nem tudja, hogy ők ketten összejöttek, de ez jobb is így. Más kérdés, hogy előbb-utóbb le fog esni nekik.
2021. dec. 1. 18:26
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jogosan esik rosszul. Sajnos sokan vannak így, ha van pasi, akkor egyből le van sz..a a barátnő. És ezek szerint még tisztában is van vele, hogy mit csinál... Ha bármi gond lesz, majd újra megtalál, de én ezek után biztos nem lennék rá túlzottan kíváncsi...
2021. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, most nagyon nagy a szerelem, nem hiszem, hogy egyhamar szétmennek, de igazad van, akkor nyilván újból képbe kerülnék én is.

Egyébként ha most megkeresném azzal, hogy szeretnék vele beszélgetni, akkor biztosan meghallgatna (mint ahogyan azt a kérdésem alatt is írtam), csak éppen szívességből tenné, a régi időkre való tekintettel, és nem azért, mert neki is igénye lenne rá. És ez eléggé sz.rul esik. :(

2021. dec. 1. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de miért neked kell "pitizni" egy kis figyelemért? Meg ez olyan lesajálós volt, amit idéztél tőle, mintha ő most feljebb lenne a hierarchiában, csak mert neki épp lett valakije. Broáf... Ezt valahogy sosem értettem... Hát legalább 1 új oldaláról is megismerted...

Na mindegy, szerintem próbálj kicsit háttérbe húzódni, aztán majd kiderül, mennyire lesz tartós ez a l'amour...

2021. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan volt lesajnálós. Tudom, hogy jót akart, de igazad van, akkor is gáz és megalázó. A háttérbe húzódom, mást úgyse tehetek. Egyébként igen, most övék a világ. Egyfolytában röhögcsélnek, mintha tinédzserek lennének (pedig kolléganőm már negyven pluszos), és nagyjából olyan szinten önzők is, mint a tizenévesek. A másik félről nincs mit mondanom: jóban vagyunk/voltunk, de ő nem a barátom, viszont a barátnőmtől többet várnék. Még azt tudom esetleg elképzelni, hogy ha elmúlik a rózsaszín köd (már, ha elmúlik), keresni fog.
2021. dec. 1. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!