Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozatlan idejű munkaszerző...

Határozatlan idejű munkaszerződèsnèl hogyan tud elküldeni a munkáltató?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű munkaszerződèsem van, túl vagyok a próbaidőn, viszont most az a veszèly fenyeget, hogy elküldenek...


Ilyenkor van felmondási idő?

Vagy a közlès után már nem is kell menni többet?


Hogy megy ez pontosan? :(



2021. dec. 2. 10:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Fél éves munkaviszonyom van itt :/


Ez azt jelenti akkor nem is jár a 30 nap felmondási idő?

2021. dec. 2. 11:47
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11: könyörgöm, értelmező olvasás...!!!!


Ha nem próbaidő, akkor a MINIMUM 30 nap mindenkinek jár!

2021. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szinte biztos, hogy 30 nap jár neked.
2021. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a próbaidőn túl vagy 30 nap felmondási időd van, amit ki kell fizetnie. Indok nélkül nem küldhet el! Te felmondhatsz indok nélkül, de neki mindenképpen meg kell mondania az okát. Bár engem is küldtek már el gazdasági okok miatt, jelentsen ez bármit (amúgy ott a helyemre felvettek egy bértámogatott 22 éves kiscsajt, mert kevesebb volt utána a járulék). Szóval ha nagyon kell az indok úgyis talál valami bullshitet amit az ügyvédjük javasol és nem lehet belekötni. A felmondó papírt figyelmesen el kell olvasnod és fel kell fognod mi van benne leírva, sőt időt is kéne hagynia, hogy ha úgy tartja kedved ügyvéddel megnézesd. A megmaradt szabikat vagy kiadják időarányosan vagy kifizetik, bár inkább az előbbit szokták csinálni. Nekem volt olyan, hogy a 30 nap alatt nem kellett bejárnom csak kifizették. Rendkívüli felmondással (azonnalival) csak akkor küldhet el, ha valami olyat csináltál, ami nagy kárt okozott a cégnek vagy súlyosan megszegted a munkaszerződésed (igazolatlan távollét, részegen mész be dolgozni, veszélyeztetsz másokat...stb). Ezeket bizonyítani is tudnia kell. A kilépő papírjaidon is szerepelni fog, hogy téged most azonnali hatállyal vagy rendes munkáltatói felmondással vagy közös megegyezéssel raktak ki.
2021. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Indok nélkül nem küldhet el!"


Indok lehet pl. az átszervezés, létszámleépítés.

2021. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a munkaszerződésedet, hogy mit tartalmaz a felmondásra vonatkozólag. Esetleg járj utána, van-e kollektív szerződés a cégnél, ami módosíthatja a törvényben meghatározott felmondási időt. Nekem pl. a munkaszerződésem szerint 60 nap a felmondási időm.
2021. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!