Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent a multis rabszolga?...

Mit jelent a multis rabszolga? Jó vagy nem jó dolgozni multinál?

Figyelt kérdés

Halottam már többször ezt a kifejezést, de szeretném jobban megérteni.


Dolgoztam multi környezetbe, banknál, meg biztosítónál a székházban, illetve egy multis kereskedelmi cégnél is, így azért van rálátásom a dolgokra és van véleményem is, de először az érdekelne, hogy ti mit mondtok erről. Nyilván multi és multi között is lehet különbség, főként ha más szektorban van.


Nektek miért rabszolgatartó a multi, ha az.

Érdekelnek előnyök/hátrányok is.



#multi #rabszolga #vállalat #multinacionál
2021. dec. 3. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár azt ígérték, hogy nálunk könnyen érvényesítheted magad, helyette az ellenkezőjének a sorozata történik mindig. Elvárják a sok munkát, legyél szorgos, barátságos és kitartó. Viszont mindig csak kivetnivalót találnak a munkádban és a személyiségeddel kapcsolatban. Kevés létszámmal is azt a szintet várják el, mint mikor jóval többen lennétek. Konfliktusok esetén, mindig te vagy a hibás, mert csapat szempontjából kell a dolgokat megközelíteni. Van biztosnak mondható helyed, a fizetésed magadra költheted, amivel nem kell elszámolni senkinek.
2021. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 multinál dolgoztam:

- Az elsőhöz nagyon-nagyoooon nehezen találok hasonlót... eddig nem sikerült, sztem nem is fogok. :( Full rugalmas, laza, egyáltalán nem hajtották ki az utolsó szuszt is belőled, imádtam ott dolgozni.


- A 2. (bank) nagyon utáltam.. Na ez volt maga a multis rabszolgaság fogalma.

:( Meg a biorobot fogalmát is megértettem. Meg hogy milyen amikor csak egy kis hangya vagy a gépezetben. Rugalmasság? Hírből sem, ellenben a tömérdek munka mellett amiben megfulladsz, mivel nem fér bele több meeting a napodba, simán beszervezik reggel 1 órával a kezdés előtt is. Vagy kaja szünetekben, az sem zavart 1-2 embert, és nem tartotta tiszteletben..


PR kampányfilm még pár éve mosolyogva hirdeti, hogy "családbarát díj", meg munka-magánélet egyensúly, de 2021-ben a lelkiismeretes emberek akik még akkor nem mondtak fel ( ellenben a többivel), este voltak még kénytelen dolgozni a szabadidejükben.


Ja a vezetőségnek is jelezve is lettek a gondok többször, meg így fel is mérték a helyzetet a munkavállalóktól... Aztán szépen lexarták, adtak ilyen mismákos választ erre..


Lényeg a lényeg: van jó multi, és van rossz (rosszul működő) multi. Utóbbit ott kell hagyni, ha megmérgezi a lelkedet, mert az ember egészsége fontosabb, az élet meg túl rövid a xar munkahelyekhez szvsz. :)

2021. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem szeretik sokan őket, mert a gazdaság prioritása miatt tönkreteszik a földet/környezetet, kiviszik a profitot az országból, stb.


Ettől függetlenül, ha kell a jó meló, mintha ezek az ellenérvek egy csapásra kámforrá válnának... :D

2021. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam már két fél-állami szervezetnél (tehát nem 100%-ig állami és nem közfoglalkoztatott voltam), garázscégnél, garázscégnél multihoz közvetítve és most színtisztán multinál.


Multinál is láttam hajtást és lazaságot (akár ugyanannál a cégnél is két külön osztályon), a fél-államiak közül az egyiknél kínomban painteztem munkaidőben, mert telózni nem lehetett és nem szeretek úgy internetezni, hogy más látja, a másiknál viszont sokszor villámgyorsan kellett kattingatnom, felfogni se volt idő és így is lemaradtam a többiektől.


Szerintem amúgy a multi jobb.


- Betartják a törvényt, nincs boríték, KATA-ztatás (bujtatott foglalkoztatás).

- Nagyobb eséllyel van szerződés magán eü szolgáltatóval (M..ed..icover, nem tudom, szabad-e leírni), bár az egyik fél-államin is volt. Én szeretem a lehetőséget és ki is használom elég keményen.

- Normális irodaházakban vannak, van légkezelő rendszer, így nem a poshadt levegőben ül az ember egész nap és úgy am-block jobb az iroda berendezése, 2, állítható magasságú monitor és normális szék is nagyobb eséllyel van

- Nagyobb eséllyel kell használnod az idegennyelv-tudásodat, így nem (feltétlen) kell szabadidőben foglalkozni vele, hogy ne váljon passzívvá

- A nemzetközi vagy részben nemzetközi csapat jó dolog is tud lenni

- Alapból lazább (lehet) a légkör

- Nagyobb eséllyel van gyümölcsnap, van ingyen kávé, tea, automatás forrócsoki

- Az én szakmámban nagyobb eséllyel vannak normálisan felosztva a feladatok, így tényleg a szakmáddal foglalkozol és nem kell beleásnod magad 2 másik SZAKMÁBA.


Persze egyik se biztos. Ezért is írtam, hogy "nagyobb eséllyel".

2021. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
A multis rabszolga olyan dolgozó, aki még nem kapott a főnökétől zoknit.
2021. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még szektoron belül is brutális különbségek vannak multi és multi között, saját tapasztalat, és páromé is. Én jobból váltottam xar helyre, a szektor kb ugyanaz. Párom meg konkrétan ugyanaz a szektor, csak ő meg a rosszból ment egy sokkal jobba.


Az én véleményem a levont tapasztalatok után perpill, hogy szerintem a cégméretnek is erős köze van ehhez (multik között is van kisebb nagyobb cégek/részlegek.)


Én perpill úgy látom, a kisebbek a jobbak. A nagyobb multik (és itt jellemzően a fizuk a legjobbak), de itt totál gépiesedés van és erőltetett működés, háttérben az emberfaktor. És beszélhetünk biztosítóról, fintechről, vagy bármi másról. Persze ez most csak 4-5 példa ami most eszembe jutott, és csak most raktam össze, mi lehetett nálunk a különbség, mint támpont.:)


U.I: ettől függetlenül én továbbra is multihoz fogok menni, mert még mindig több az előnye, ha nem egy xart fog ki az ember. Vagy esetleg egy nagyobb startuphoz.(Bár ez utóbbi is jól megszűrve, volt itt is, amit pl visszamondtam ajánlatot, pedig megadták a bérigényem.)

2021. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is hasonlókat tapasztaltam mint amit fentebb mondtak. E


gy nagynak mondható banknál dolgoztam, a munkával volt ott bajom, de szinte lehtetlen lett volna elmennem, mert egyébként jól csináltam, aztán nagy nehezen sikerült, de kibasz*ak velem és szinte egy hasonló munkakörbe kerültem vissza. Osztály és osztály között is vannak különbségek még egy xar multinál is. Azért ennél a banknál láttam x osztályon olyan szigor van mint a régi Néphadsereg, másiknál meg valami "vakációs központ". Szóval cégen belül is számít milyen terület és mennyire vagy alul abban a pirasban, amit céges hierarchiának nevezünk. Most egy kisebb biztosítónál vagyok és én is úgy látom a kisebbek jobbak, kicsit kevesebb a fizu, több a munka de ez nekem perpill jó mert jobban tudok tanulni, mint egy szétszabdalt munkakörben egy nagyobb multinál.


Dolgoztam egy fél-állami cégnél is, jó volt a fizu, a munka, mondjuk a kollégák már nem annyira, de valahogy vágytam mindig vissza a multis környezetbe. Ebben érzem magam otthon. :)


Szóval én is inkább multi párti vagyok, van rossz, van jó multi, de lehet a jón is vna olyan osztály ahol g*ci *zar lenni, máshol meg aranyélet van. Szóval ezt ki kell tapasztalni, estleg átpályázni, ha engedik és te is tudnád végezni a másik területet.

Nagyobbak valóban biorobot vagy, de ott sem mind1, hogy adminisztrátor vagy, vagy éppen termékmenedzser... Lehet kihajt mind a kettő de más a megitélésed a cégnél...

2021. dec. 12. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó, én elég menő tituljusban voltam.. Szintén nagy banknál. :) Nagyon nem érdekel, hogy milyen a megítélésem, és az sem, hogy menő volt a pozi nevem.. Miközben a valóságban reggeltől estig kihajtották belőlem az életet, undorító rotációban voltam szüntelenül, szó szerint lehetetlen elvárásoknak akartak megfeleltetni, a munkával nem tudtunk végezni a munkaidőben ( többen panaszkodtak ugyanerről, szóval enm nálam volt a gond sajnos...) és nem tudtam kikapcsolni.


Nem, köszi, inkább becsüljenek meg, és ne csak papíron, és nagyon nem érdekel a "megítélésem".. :)))


Viszont az igaz, hogy részleg és részleg között is van különbség, met míg 2-3 részlegről folyamatosan mondatk/mondanak fel azóta is, addig néhányan ráérnek munkaidőben játszani, kikapcsolódni is..


Viszont nagyon igaz a mondás, miszerint "fejétől bűzlik a hal".. Értsd az sem mindegy, milyen mentalitású a felettesed/vezető. Nekem nagyon szuper főnököm volt, csak ebbe a nagy multis rednszerben nem ért sajnos sokáig a keze, hogy az emberei problémáira megoldást tudjon adni.


Egyébként a kommentemben említett legjobb helyem szintén biztosítónál volt. :)) Igazából itt is van xarabb részleg, itt is a vezetőmnek volt köszönhető, hogy nem engedte be a tipik "multis" kiköröket iq nélkül átvéve, és nem barmolták szét a működést.

És bizony ez a hely alapozta meg a szakmai életutam, perpill válogatok az ajánlatok között. Szóval jó helyen vagy, ha hasonló a helyzet ott. ;)

2021. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs feltétlenül olyan hogy "multi". Annyiféle helyzet van. Több multit megjártam már én is, nem volt mind egyforma. Mindig vannak lébecolók, akik fennmaradnak, és mások látják el a munkájukat, ez biztos, mert ezt mindenhol megéltem.

Sokféle főnök is van. A saját emeletemen kiderült, hogy egyik csapat teljes terrorban van, fal se választott el minket, pár méterre tőlem, de én semmit se vettem észre, és mások sem. Ugyanúgy vannak lazább főnökök meg terroristák.

A munkában sajnos én mindig kifogom azokat ahol lehetetlen elvárásoknak kell megfelelni, míg másik csapatokban azt látom, hogy lazáznak, büféznek, cigiznek, tudom, hogy home office ban alszanak, stb. Én meg a szüneteimet se tudom kivenni, stresszelek, túlórázok, nagy a felelősség és folyton kreatívnak kell lenni a problémamegoldásban, ami egy idő után rettenetesen fárasztó. Nagyon csapatfüggő ez a dolog, és szeretnék már én is egy lazább csapatba átkerülni.

Ami jó, hogy tényleg jó a fizu, nekem van mire költeni, és muszáj ezt a szintet tartanom, nem engedhetem meg magamnak hogy mondjuk feleennyi legyen a fizum máshol. Mindig időben megkapom a fizut, a túlórát is kifizetik, modernek az eszközök, a környezet, van cafeteria, van ingyenes magánorvos, ajándékok, kávé, tea ingyen, stb. És nekem spec. jók a kollégáim és a főnököm is.

2021. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én három multinál dolgoztam eddig, közülük az első és harmadik (munkahelyem) ugyanannak a multinak a brandjét viselte, csak más üzletágban. Abszolut alá tudom támasztani azt, amit előttem leírtak: multi és multi (sőt, még multin belül csapat és csapat) között is nagyon nagy különbségek vannak.


Amit általánossàgban véve megtapasztaltam, azok a következők:


- Átlagon felüli fizetés, ami minden hónap utolsó napján megérkezik a számládra (nincs ügyeskedés, tologatás, “majd utaljuk”, stb.)

- Kellemes irodai környezet, minden abszolut konfortos.

- Releváns szakmai tapasztalat. Váltásnál nagyon számít, hogy hol dolgoztál, és egy nagy névnél eltöltött idő mindig nagyon sokat nyom a latba. Arról nem is beszélve, hogy a legalsóbb szinteken lévő embereket sem használják alantas munkára (fénymásolás, kávéhordás, stb).


Ami viszont nagyon változó, azok a közösségek. Ahol rossz a vezetőség hozzáállása, vagy a kollégák nem fogadnak be, onnan el kell menni. Gyakornokként egy neves befektetési banknàl dolgoztam egy évig, a pozícióm miatt szó szerint hozzàm se szóltak, teljesen kirekesztettek, nagyon rossz volt. A mostani helyemen viszont abszolút befogadtak, már lassan 3 éve vagyok ott (ebbe mondjuk belejátszik, hogy elvégeztem egy nehéz szakmai képzèst, ami az otttaniak kb 20 százalékának van meg). Ha hajtós idöszak van, akkor hajtani kell, de laza időszakokban konkrétan semmit nem kellett csinálnom (12-ből kb 6-7 hónap ilyen). Egy kkvnál anúgy ugxanúgy kihajtják a beled, plusz a főnök úgy érzi, hogy a fizetésedet az ő pénzéből kapod, így ügyeskedik.

2021. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!