Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tanítsam be?

Hogy tanítsam be?

Figyelt kérdés

Műszaki terület, fele "terepen" fele számítógép előtt. Kaptam egy 55 éves fickót, akinek elmondása szerint egész életében kimaradt a "számítógépesdi", betudja kapcsolni, ennyi. Excel, ppt, tervező programok, adatbázis, vállalatirányítási rendszer, állandó levelezés, akár külföldre. Ezek kellenek. Teljesen esélytelen.


Emberünk a főnök jóbarátja, aki a "mindenkit be lehet tanítani" elvet vallja.



2021. dec. 10. 22:09
 1/4 anonim válasza:
54%
Kezdd a GIMP kézikönyvvel, ott még az egeret is elmagyarázzák
2021. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Leülteted a géphez, és mondod neki mit csináljon. Másképp nem fogja megtanulni, ha csak magyarázol, meg mutogatsz. Neki kell csinálni, akkor fog rögzülni minden. Jelenlegi helyemen mikor kezdtem én is meg voltam halva, hogy mennyi program van, meg milyen bonyolult, de leültem és csináltam, mert míg csak magyaráztak, addig nem értettem mi miért van. Amint rákényszerültem, hogy csinálni kell magamtól nehezen, de megtanultam. Addig rengeteget bakiztam, de mára már csukott szemmel megy.
2021. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2


Egyetértek, ez máshogy nem megy, de ő az a szint, aki kattintani sem mer, mert mi van, ha elrontja?

2021. dec. 10. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megmondod neki, hogy ha elrontja, akkor ott állsz mellette, és kijavítod, azért vagy ott, úgyhogy nyugodtan kattinthat, meg csinálhatja azt amit mondasz neki, nem lesz semmi, ha hibázik. Mind emberek vagyunk.

Amikor én elkezdtem dolgozni volt, hogy elég nagyokat hibáztam. Például mérés nélkül beengedtem egy kamiont, és akkor derült ki, hogy nem mértem le, mikor már meg is raktár, és zárómérés kellett volna, de mondták, hogy nem baj, előfordul a kezdőkkel. Írtak egy bejegyzést róla, és ennyi, elsimítottuk a raktárral, hogy ne rúgjanak ki az első hetemen.

2021. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!