Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinal egy altalanos...

Mit csinal egy altalanos iskolai pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés

Most rabukkantam egy allashirdetesre. Pedaszisztenst keresnek, nem sokat irnak az allasrol, csak annyit, hogy nem szükséges vegzettseg, csak elonyt jelent.

Pontosan mi egy pedagogiai asszisztens feladata? Az udvaron figyel a gyerekekre, esetleg az ebedeltetesre.. ezen kivul?:)



2021. dec. 17. 10:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Azta... Hat ez erdekes. Hogy egy pedaszisztens legyen konkretan a tanar, nem semmi. Ugy meg plane, hogy meg sem fizettek a bert. En igy nem vallalnam el a munkat.
2021. dec. 17. 16:04
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem is így vállalod :-) amikor felvesznek.

Csak aztán így alakul. Csak egy órán helyettesíteni a tanárt vis maior van, aztán csak egy napra, aztán egy hét táppénz, nem tudok senkit betenni helyette, segíts ki -mondja az igazgatóhelyettes. Aztán terhes lesz valaki, és amíg nem vesznek föl valakit, légyszi. A gyereknek már a kistesója is óvodaelőkészítőbe jár... A fizetésedről meg valahogy nem esik szó, persze, nem is lehet, a tankerülethez el sem jut a dolog a heti láthatáson, hogy téged kompenzálni kéne. Vagy, ha mégis akkor azt hiszik viccel az igazgató akinek egyébként kuss a neve, egy bólogató helytartója a tankerület vezetőjének, kb. egy csicska.

2021. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%
Dehogynem törvényellenes! Nem is kaphatsz tanári fizetést, hiába tartatnak veled órát, mert nem abba a fizetési kategóriába tartozol. Esetleg jutalom formájában adhatnának valami keveset.
2021. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egyszeru: nemet mondok. Nincs a munkakori leirasomban hogy tanitsak, igy nemet mondhatok. Kirugnak, esetleg.. de amig nem szorulok ra annyira anyagilag, hogy olyannyira kelljen a penz, hogy azt a munkat is elvallaljam ami nem az enyem lenne, addig merek nemet mondani.
2021. dec. 17. 19:45
 15/24 anonim ***** válasza:
12%
#14 Délelőtt még azt sem tudtad mi az a pedasz. Biztos ez a nemet mondás nekik nem jutott eszükbe, egy ilyen okos kislány mint te biztos kitűnik majd közülük.
2021. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor kell gyerek mellett lennem órán , ha lemaradásban van, vagy segítségre szorul. Máshol az elsősökhöz alapból adnak. Amúgy az irodai munkákban segítek, fénymásolok, az irodatitkárnak segítek, főleg év elején, félévkor és év végén, segítek öltözni, folyosón és udvaron felügyelek, kísérem őket külsős programokra, ebédeltetek, reggeliztetek, gyümölcsöt és iskolatejet készítek elő és viszek be nekik. Napköziben és tanulószobán is előfordulok. Ha délutános vagyok, enyém az ügyelet, ott azok a gyerekek vannak már, akikért későn tud jönni a szülő. Az is játék gyakorlatilag. Én helyettesítek is, vagy kiadja a tanár az órai feladatot és abban segítek, vagy szabadfoglalkozás, esetleg játszunk. Van, hogy a témazáró, egész órás dolgozatoknál felügyelek, de nem mindneki kér meg rá, engedékeny vagyok. Negyediktől hatodikig hajlamosak nagyon kamaszodni, ott nehezebb. Alatta cukik, felette meg már általában jófejek.
2021. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ha jól emlékszem, nálunk a pedagógiai asszisztens..."

Több mint húsz éve tanítok. Életemben nem láttam még pedagógiai asszisztenst, csak hallottam, hogy állítólag léteznek ilyenek...

2021. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

"Én voltam a "magyartanár" ... Ugyanazt csináltam..."

Te is tudod, hogy nem ugyanazt, másképp nem tennéd idézőjelbe a magyartanárt. Nem vagy magyartanár, tehát messze nem olyan szakszerűen tetted, amit tettél - de ha a legjobb tudásod szerint végezted a munkádat, le a kalappal!

2021. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%

"van olyan tabló amin ott vagyok mint "tanár". ennél több és jobb bizonyíték mi kell"

:) A tabló semmit se bizonyít. Engem párszor lefelejtettek a tablóról, mert épp olyan gyerek szervezkedett a fotóssal, akit én nem tanítottam. Ebből az következik, hogy nem tanítottam azt az osztályt? Dehogy.

2021. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

"Ugy meg plane, hogy meg sem fizettek a bert."

Tanári bért nyilván nem fizettek neki, ha a szerződésében az állt, hogy ő nem tanár, hanem pedagógiai asszisztens. Mi ebben a furcsa?

2021. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!