Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszamennétek egy ilyen...

Visszamennétek egy ilyen munkahelyre?

Figyelt kérdés

régebben dolgoztam valahol, ahol a tulajdonos enyhén autista volt. rengeteget járt be "barátkozni" hozzánk viszont teljesen kiszámíthatatlan volt a viselkedése, rengeteg volt a feszültség, egy idő után ki is hullottak a férfiak és leginkább idősebb nők maradtak csak ott, akik tudták "csillapítani" az ilyen helyzeteket. néha barátságos volt de sokszor indulatos, hangoskodott, lecsapta az asztalra a papírjait ha ideges lett és a többi. rengeteg megalázó helyzetbe került már miatta sok mindenki, ami magában elfogadható lenne mivel nem tehet róla, de mindig mellette volt 1-2 másik vezető a vállalkozásból, akik ilyenkor jókat mulattak rajtunk. ugyanezek a vezetők rengeteg időt töltöttek velünk külön a tulajdonostól tehát fontos volt milyen kapcsolat alakul ki köztünk, és nyilván az ember nem szívesen dolgozik olyanoknak akik kiröhögik és azon mulatnak hogy szívunk, amikor takarítani kell a tulaj után vagy nyugtatni kell mert tombol éppen. ez volt a negatív része, ami miatt fel is mondtam. ezzel ellenben viszont, ez a tulajdonos a háttérmunkálatokban borzasztó rugalmas volt: elnézte a késéseket, nem szidott mikor hibáztunk, lehetett módosítani a beosztást amikor csak szerettük volna, ehettünk munka közben (ez nem olyan munkakör ahol ezt hagyni szokták) és még rengeteg engedmény származott abból, hogy ő nem "képes" olyan szigorúnak lenni, például sosem rúg ki senkit, csak az megy el tőlük aki felmond.

ez már évekkel ezelőtti történet, én azóta beiratkoztam főiskolára ami mellett heti 20 órában tudnék csak munkát vállalni, de nem szeretnék kasszasorba ülni egy multiba. olyan vállalkozás ami ezt a munkakört biztosítja Budapesten csak 4 van, ebből egyhez nem vagyok elég képzett, 2 pedig nem vállal részmunkaidősöket. augusztusban mondtam fel az egyik ilyennél, azóta nem találtam még állást.

a kérdés arra irányulna, hogy ti, ha ilyen helyzetben lennétek mit választanátok? el lehet nézni a folyamatos megalázást, ha cserébe az ember egy teljesen rugalmas munkahelyen van, ahol olyan mintha nem is dolgozna, és nem rúgják ki semmiképp?

amit biztosra tudok, hogy egy fiatal nő akivel együtt dolgoztam és felmondott még előttem, azt mondta soha az életben nem jön ennek a helynek a közelébe, most újra ott dolgozik mert kisbabája van ami mellett csak részmunkaidőben vállal munkát. de egyébként nekem nem kérdés, hogy engem is visszavennének, mert jó munkaerő voltam. inkább arra irányul a kérdés, érdemes-e visszamenni?



2021. dec. 19. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jobb, akkor vissza mennék. Amúgy ez egy irodai munka vagy mi? Kereskedelem?
2021. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Én még normális munkahelyet nem láttam. Ha nem a főnök őrült, akkor valamelyik szarházi kolléga készít ki, és teszi pokollá az ember életét. Csak a saját vállalkozás teszi lehetővé az emberhez méltó életet.
2021. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok munkám volt(pedig még csak 30 vagyok), de azt tapasztaltam, jobb, ha a főnök zizi néha, mintha undok, hátbaszúrós kollégákkal kell folyamatosan együtt dolgozni. Ha nincs jobb munka és ez relatíve kényelmes, a főni tombolàsait leszámítva nyugis, akkor én visszamennék. Én is autista vagyok, de ha ideges vagyok, nem másokkal kiabál ok, csak morgok magamban, illetve én is néha dühömben felrúgom a kukát, de utána rendbe teszem. Most jó munkám van, itt megszoktak, bírnak ezek melkett(nem vagyok főnök), de volt, ahol sok nézeteltérésem volt. Szerintem nincs olyan hely, ahol minden és mindenki szuper (mondom ezt 7 munkahelyi után).
2021. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! az ottani főnök sajnos olyan, hogy mivel sok negatív tapasztalata van biznisz terén is, nyilván rengeteg csalódás, kihasználás érte, számára mindenki ellenség még az alkalmazottak közül is kivéve a többi vezető akik régi barátai közül kerültek ki egyébként. ráadásul olyan, hogy a filmekből megtanulja hogyan viselkednek a vezetők, hogy nyalnak nekik az emberek, és sokszor ezért takaríttat maga után, mert azt hiszi így kell működnie a vezetésnek..
2021. dec. 19. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire gyér a felhozatal én visszamennék mert ahogy írod jó a munka amúgy.Próbáld meg amennyire lehet kizárni a főnök hülyeségeit,gondolj arra hogy ilyenkor nem Ő beszél hanem a betegsége teszi ezt,ne vedd ezeket magadra.
2021. dec. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a legnagyobb problémám nem a beteg főnök, hanem a többi vezető, akik azon mulatnak, hogy mi hogyan kezeljük őt. mint említettem, velük külön is rengeteg időt töltünk, tehát nem mindegy milyen a kapcsolat köztünk, de ők folyamatosan megaláznak minket, nevetnek rajtunk az ilyen helyzetekben, mint amikor például fel kell pucolnunk valamit
2021. dec. 20. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!