Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most mit kéne csináljak?

Most mit kéne csináljak?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen 6 óraban dolgozok. Sajnos 6 órában nem maradhatok vagy 4 vagy 8 óraba

Viszont én felszeretnék mondani ugyanis párommal szeretnénk össze költözni legkésőbb áprilisban. De még nem találtam másik állást. A főnőknek pedig kellene 8 órás munkaerő ugyanis egy embert eltanácsolnak. Es ha en maradok 8 órában akkor nem keresnek mást. Ha 4 órában akkor keresnek. Es most nem tudom mit csináljak. Ha elvállalom 8 órában én úgyis felmondok de ez meg milyen már? Nem bunkóság? A pénz viszont meg kéne főleg költözés előtt. A munkahelyet magát sem szeretem ezért vacilalok hogy el vállaljam e 8 órában nem jó a társaság nem érzem jól magam,meg 6 óraban ki birható, nade 8 óraban nem tudom hogy fogom bírni tiszta stresszes az egész. Ezért is szeretnék váltani. Sajnos még nem találtam állást. Ti mit csinalnátok ebben a helyzetben? Már jövőhétre el kéne döntenem.



2022. jan. 14. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Én a 4 órásat vállalnám el, mert akkor egyrészt elviselhető a nyomás, másrészt van idő másik állást keresbi, pénzt is kapsz és a TB is fizetve lesz. A 8-at nem vállanám el, mert ha úgyis lelépsz, akkor az nem túl tisztességes, plusz ha rossz a társaság, akkor szívatásnak is ki lehetsz téve.
2022. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Vállald el a 8 órást, aztán addig maradsz ameddig, ha határozatlan idejű a munkaszerződésed. Az, hogy találnak - e helyetted mást, az legyen az ő problémájuk és ne a tiéd.
2022. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyát indoklás nélkül bármikor felmondhatja. Probléma akkor lenne, ha lehorgonyozták volna a munkaviszony időtartalmát, vagyis egy határozott idejű szerződést kötöttek volna (atipikusan).
2022. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Vállald el a nyolcórásat a pénz miatt, neked ezzel van dolgod, a munkáltatónak meg, hogy keressen mást, ha te felmondasz. Ha neki alakulna úgy, hogy egy gépet vásárol amivel lefelezheti a humán erőforrás létszámát, szerinted mielőtt megválna tőled, hány percig gondolkozna, hogy Csillukának vajon kell-e a pénz a költözésre? Semennyi percig, munkavállaló és munkáltató kapcsolatát mindkét irányból a gazdasági érdek mozgatja -és ez így van jól.
2022. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Vállad el a 8 órát, aztán majd felmondasz. Ne legyenek ilyen bizonytalan gondolataid, szerinted a munkaadódat érdekli bárki testi, lelki egészsége? Darab-darab, aztán kész.
2022. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Fog összeszorít és 8 óra munka. Neked jó lóvé, és ha amúgy is egy stresszes pokolverem az egész, akkor egy percig ne zavarjon, tapló dolog-e felmondani.


Egyébként nem tapló dolog. A főnök azért kap több pénzt, hogy megoldja többek közt az olyan problémákat, hogy nincs ember, mert Juli felmondott. Végezze a munkáját, te is végezted a tiédet.

2022. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Es az sem lenne gáz ha tegyük fel 8 óraba mennék át majd 2het múlva fel vesznek egy másik állásra. Es én egyből fel mondok úgy hogy nemrég lettem át rakva 8 óraba és direkt ezért nem kerestek mást helyettem.
2022. jan. 15. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, akkor sem gáz. Kaptál egy jobb ajánlatot, és kész.

(Más kérdés hogy a felmondási időt valószínűleg ki kell majs tölteni.)

2022. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!