Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig lennétek toleránsak új...

Meddig lennétek toleránsak új munkahelyen a bér csúszásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nov 1-el kezdtem. Az első bérem dec 10-én úgy jött meg hogy kapásból csonka volt, fele hiányzott. Majd többszöri email váltás után karácsony előtt 1 nappal megjött a hiányzó bér.


Most tt van jan 20, a dec bér még nem jött meg. A szöveg: türelem, dolgozunk és „napokon belül“ rendezzük...


ezt hallgatom jan 12 óta (akkor szóltam először hogy nem jött meg)


Meddig lennétek itt toleránsak? Próbaidős vagyok felállhatok azonnal.


De azt számításba kell venni hogy 5 hónapomba telt mire ezt a „csoda“ helyet megtaláltam, tehát nem tanácsos nagyon ugrálom mert nem fér bele a büdzsébe egy újabb fél éves nulla forintos időszak.


2022. jan. 20. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell döntened most. Folyamatosan keress munkát. És ha találsz jobban váltasz, ha meg nem maradsz.
2022. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
na de ez hely épp az állás keresést is akadályozza mert az egész napomat elviszi múltkor is hívtak volna 10re interjúra, nem engedtek el-és ennyi. elúszott a lehetőség.
2022. jan. 20. 09:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg találok egy újat. Akárhol dolgoztam eddig a fizetésekre nagyon odafigyeltek, hogy az mindig ki legyen fizetve. Szóval ez pofáncsapna engem, ha ilyen történne. Ennél nagyobb prioritás nincs egy munkavállalónak, így ha ebbe szrik bele a cég, akkor keresem az új helyet, mert ezt már nem lehet tetézni.
2022. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

" így ha ebbe szrik bele a cég, akkor keresem az új helyet,"


Hát ja. Na de addig is ezt el kell viselni, mert a semminél jobb.

És mire lesz más az fél év is lehet

2022. jan. 20. 09:46
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Folyamatosan keress munkát! Nem tudom, mennyi a bérigényed és milyen végzettséged, végzettségeid, kvalitásaid vannak, mert nem mindegy, hogy miről van szó.

Nem tudom, hány nap szabid van az új esztendőben, én nagyjából a felét félretenném (idén is lesz nyár, biztos minden cégnél van leállás, és gondolom neked egyedül nem fognak irodakulcsot adni, meg idén is lesz karácsonyi leállás is, ezzel - ha teljesen nulla, zéró munkatapasztalatod van, és pályakezdő korú fiatal vagy, az a durván a teljesen "zöldfülű" pályakezdőknek a jogszabályi előírás szerint járó 20-22 napnyi maximum szabid ki is fúj).


A másik felét pedig olyan esetekre tenném félre, hogy lehetsz rosszul (ne kelljen minden apró betegségre táppénz, ami kapásból jóval kevesebb, mint a teljes béred), vagy lehet, hogy el kell intézned ezt-azt (ügyintézés, bármi), vagy közbejöhet bármi váratlan (pl. temetés, ha mellette tanulsz még, akkor az iskolában/képzőintézményben akár egy vizsga, vagy bármi...)

2022. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is érdemes olyan helyen dolgozni ahol még arra sincs pénz, hogy azt kifizessék aki megtermeli a bevételt. Én a második ilyennél már bíztosan léptem volna. Nem tudom merre laksz, de felénk rengeteg álláslehetőség van. Ezért mertem volna lépni hasonló helyzeben.
2022. jan. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy pénz szűkében akkor mondj fel. Ez a cég egyértelműen haldoklik, ha nem most majd később megy csődbe. Nem érsz semmit azzal se ha véglegesítenek.
2022. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2022. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyvédhez mentem, és amikor ezt elmondtam a fonokomnek azonnal utalt, mert tudta, hogyha most beperelem, akkor krva nagy Szívás lesz. Amúgy fel is mondtam, velem nem fognak szórakozni
2022. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszonylag hamar dobbantanék innen. Tuti bevinném a központba, a főnöknek vagy mit tudom én kinek a számláimat, hogy ideje lenne fizetést adni, mert nem tudod befizetni őket. A másik, hogy a munkaszerződés őket is köti, szóval ha hónap 10-e a fizetésnap, akkor meg kell kapd a béredet. Csak a te fizud késik vagy másokkal is szívóznak, mert céges szinten jogi útra is el lehet menni, főleg, ha emiatt károd keletkezik, pl kikapcsolják a villanyt, aminek visszakapcsolása is komoly költséggel jár.
2022. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!