Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell megindokolnom, ha...

Miért kell megindokolnom, ha szabadnapra van szükségem?

Figyelt kérdés

Februárban lesz egy éve, hogy itt dolgozom, és eddig egyetlen szabadnapot sem kértem. A munkatársaim rendre hiányoznak valami miatt, hol beteg a gyerek, családtagot kell ápolni, keresztelőre megy stb. Ha én egyszerűen csak pihenni szeretnék egy napot, esetleg szórakozni, vagy nincs kedvem bejönni akkor nem engednek el.

De mégis mi a fene köze van bárkinek is ahhoz, hogy mit akarok csinálni? Ha egyedülálló vagyok, nincs családom sem gyerekem akkor örök munkára vagyok ítélve?



2022. jan. 24. 20:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hétfőtől szombatig dolgozunk, minden nap 8 órát. A vasárnap minden esetben szabad, tehát heti egyetlen szabdnapunk van. Na most ez sok esetben nem elég, mert mindenkinek adódnak megoldandó problémái, ami miatt szabadnapra van szüksége, olyankor szól, hogy nem tud bemenni, és valamivel meg kell indokolni. Természetesen az fizetetlen lesz. Csakhogy rajtam kívül mindenkit elengednek havi 1-2 fizetetlenre, csak éngem nem. Soha.
2022. jan. 25. 15:36
 12/14 anonim ***** válasza:
11: ez így eleve nem szabályos!
2022. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 puritan ***** válasza:
100%

Szerintem te marha sokat kereshetsz, hogy ezekkel a feltételekkel még mindig ott vagy.

Vagy nagyon nics más munkahely azon a környéken...

2022. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk volt olyan dolgozó, akit felvettek egyik héten és már szólt, hogy a következő héten megy szabadságra. Mondtuk, hogy mi legalább 3 hónapig az "sz" betűs szavakra gondolni sem mertünk, tehát vegyen vissza magából.
2022. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!