Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz, hogy máshol is ilyen...

Igaz, hogy máshol is ilyen rossz lenne, felesleges munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés

A közvetlen felettesem mindenbe beleköt, amit csinálok/mondok. Ha írok egy levelet vagy bármilyen dokumentumot, biztosan legalább egy szó vagy egy félmondat nem lesz megfelelő és ki kell javítanom. Ezek nem helyesírási vagy egyéb szarvashibák, egész egyszerűen csak ez teszi boldoggá, hogy pl. egy szót lecseréltet annak a szinonimájára. Hátráltatja a munkámat, ha kérek tőle egy nap húsz percet, amikor az engem érintő ügyekkel kellene foglalkoznia, rendszerint megígéri, majd amikor odamegyek hozzá a megbeszélt időre, hogy most ezt vagy azt írja alá vagy eltűnik az irodából vagy nekiáll telefonálni vagy nem felel meg neki úgy a dokumentum vagy egyszerűen annyit mond, hogy most dolgozik, nem ér rá. Mindenkivel ilyen lekezelő és arogáns a cégnél, de mivel én a személyi asszisztense vagyok, velem hatványozottan így viselkedik.

Úgy érzem, teljesen felőröl és az egészségem rovására megy ez az egész. Sokszor itthon, sőt, még éjjel is kattogok ezen az egész helyzeten: hogy hogy lehetséges, hogy ilyen ember van vezető pozícióban, amikor nem csak a stílusa borzalom, de alapból a tudása sincs meg ehhez a pozícióhoz, valószínűleg épp ezért köt bele mindenbe. Próbáltam párszor helyretenni, hogy ne beszéljen így velem, de akkor egyből kikéri magának a stílusomat (ami szerintem a helyzethez képest még így is rendkívül visszafogott).

Egy szó, mint száz: mindenki utálja ezt az embert, ennek ellenére a legtöbb kollégám mégis azt mondja, hogy más helyen is hasonló körülményekre számíthatok. Nagyon szeretném hinni, hogy ez nem így van és nem csicskának születtem erre a Világra.


2022. jan. 29. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A "máshol se jobb" csak önnyugtatás. De, máshol jobb.
2022. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Máshol LEHET hogy jobb lesz. Meg van rá az esély. Ha maradsz a jelenlegi helyen akkor viszont marad minden úgy ahogy most van.
2022. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az en fonokomnek is vannak ilyen mindenbe belekotos napjai, de alapvetoen egy jo fej ember, szerintem csak a stresszt vezeti le ugy, ha nehezebb nap van, hogy belekot mindenbe. (Kb mint amikor egy hisztire hajlamos no menstrual, es olyankor semmi nem jo neki.) De egyebkent normalis, es a regi fonokeimnel is ezt tapasztaltam, nekem nem volt soha kimondottan kocsog fonokom. Szerintem aki ilyen pozicioban van, annak neha muszaj kemenynek lennie, kulonben egy magabiztosabb alkalmazott is siman elnyomhatja, de nem a folyamatos bunkozas erre a legjobb modszer. Mashol vannak normalisabb vezetok. Ha nem elet-halal kerdese nalad ez a munka, akkor neznek inkabb mast. Lehet valtogatni probaido alatt, persze maceras, de ha talalsz egy jo helyet, megeri.
2022. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én inkább az mondanám, hogy hülyék mindenhol vannak. És a tökéletes főnököt még nem láttam, de azért azt gondolom, hogy ennél normálisabbat is találhatnál. Persze rosszabbak is vannak, ez nem kétség! Csak arra próbálok kilyukadni, hogy a következő helyen, lehet hogy egy elviselhetetlen munaktárs fog gyomorgörcsöt okozni. De ha ennyire kivagy és a helyedben nézelődnék meg beadnám a jelentkezésemet máshova.
2022. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!