Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kérdeznek rá az állásint...

Miért kérdeznek rá az állásinterjúkon a jelölt családi állapotára férfiaknál?

Figyelt kérdés
Ezt zsinórba X-edjére tapasztalom.
2022. febr. 4. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert ma nagy divat lett pl., hogy szülés után az apuci marad otthon a gyerekkel és nem az anya. De ez csak egy tipp.
2022. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Csak amikor kiderül a férfiről hogy egyedülálló, húzzák a szájukat.

De ott a pont, ezt elfejetettem bele írni.

2022. febr. 4. 14:01
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert egy családos ember megállapodottabb, számítani lehet rá, hogy nem hagy ott csapot papot és húz el valahová valamivel több pénzért, jobban értékeli a biztosat.
2022. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert azt gondolják (egész jogosan), hogy az a férfi akinek van családja könnyebben rabszolga tud lenni, mindent el fog viselni, mert neki nagyobb szüksége van a melóra.


Egyébként én egy helyen tapasztaltam ezt hogy megkérdezték...

2022. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De ezekre a kérdésekre nem lennének jogosultak, mert magánügy.

Persze lehet mondani, hogy nem köteles rá válaszolni a jelölt, dehát kitörölheti a tomprát a jogaival, mert ők sem kötelesek felvenni a jelöltet.

2022. febr. 4. 14:03
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert van sok önjelölt pszichológus, felszínen tanult, pedig csak okoskodó buta HR-es, aki azt hiszi, random adatokból pontosan meg tudja állapítani, ki milyen szerzet / jellem.

"Férfiként x évesen nincs párkapcsolatod? Biztos hűtlen / csapodár jellem vagy, nem akarsz felelősségez vállalni"

"Nőként x évesen nincs párkapcsolatod? Biztos nehéz természet vagy, aki mellett nem lehet megmaradni"

"Lakótársakkal élsz? Akkor biztos nem vagy elég érett és felnőttes"

és sorolhatnám. Nekem nőként olyat kérdezgettek többször is! állásinterjún, hogy hol lakom és kié az ingatlan :O... pont ilyen baromságok miatt. Mondjuk abból leszűrtem, amit le kellett - ilyen dilettánsokhoz nem mennék dolgozni :D.

2022. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

Persze, húzzák a szájukat.

Neked üldözési mániád van.

2022. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Van erről ilyen infod hogy üldözési mániám van, vagy interjúztattál engem? Érdekelne a forrás, mert ilyet elég könnyelmű kijelenteni. ;)
2022. febr. 4. 14:06
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom, erre a kérdésre nem válaszolhatok."


Probléma letudva. Tőlem is kérdezték már, nem kaptak választ.

2022. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A kerdes jogellenes.

De nyugodtan felvehetsz egy arany karikagyurut. Ezt nem tultja a torveny. Illetve hazudhatsz is,h van feleseged es egy keteves kislanyod.

Fotokat meg otthon fotosoppolsz.

Ez se torvenyellenes…


Reklamalni nem tusnak sehol,ha kiderul,mert torvenyellenes rakerdezni ilyesmire interjun!! Meg a vallasodra,nemi iranyultsagodra stb.

2022. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!