Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A barátnőm évek óta panaszkodi...

A barátnőm évek óta panaszkodik a munkahelye miatt. Most válthatna, mégsem akar. Bunkóság megmondani a véleményem?

Figyelt kérdés

Több mint két éve került oda. Az egyik nő helyére vették fel határozott idejű szerződéssel. Tavasszal fog lejárni. Mióta ott van, napi szinten regényeket ír róla, hogy mennyire sz*r hely, estig túlórázik amit nem fizetnek. A főnöke naponta alázza. Múltkor is teljesen ki volt akadva emiatt és már sírt otthon. Akkor mondta, hogy legszívesebben azonnal felmondana. A munkatársai kiközösítik. Nincs jóban senkivel.

Mondtam neki hogy nézzen másik helyet, de nem akar. Ma meséli, hogy lenne ott tavasztól más pozíció amit megpályázhatna és lehet csak marad, bár tudja, hogy napi szinten panaszkodik és mindenkit idegesít ezzel.

Bunkósàg lenne megmondani neki, hogy akkor ne panaszkodjon folyamatosan ha ezt választja?

Komolyan türelmesen hallgatom évek óta, biztattam, mellette voltam, de aki nem akar változtatni azzal nem lehet mit tenni. Állandóan csak ez a téma. Meguntam.

N


2022. febr. 8. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság
2022. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megmondhatod neki, hatha az kibillenti.
2022. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság ha már egy ideje hallgatod a sírását és nem akar tenni azért hogy neki jobb legyen ráadásul megpályázik egymásik munkakört amivel csak ronthat a helyzeten akkor magára vessen. Lehet hogy anyagilag neki jó és csak emiatt van ott és emiatt akar cégen belül más munkakört csak akkor fogadja el hogy el kell viselje a légkört és a kollégái, főnökei hülyeségét. Ezt szerintem nyugodtan megmondhatod neki aztán hagyd rá a dolgot ha már az lesz hogy nincs aki meghallgassa így nem tud lenyugodni akkor elgondolkozik a váltáson.
2022. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Tanult tehetetlenségnek hívják, zavard pszichológushoz, és nem kell neked hosszú távon meghallgatnod, ha kiakaszt. Ez így nem barátság, hanem csimpaszkodás.
2022. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én tényleg sajnáltam mert sokszor írja, hogy aludni sem tud az idegességtől és utál bejárni.

Ha felhozódik ismét a téma, akkor megmondom neki amit gondolok. Nem bunkón akarom, de nincs kedvem még évekig ezt hallgatni újra.

2022. febr. 8. 17:13
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Szorong a változástól, bele van ragadva az ismert rosszba, mert még mindig könnyebb számára, mint az ismeretlen, lehet, hogy jó felé mozdulni. Nagyon tipikus. A társfüggő alkoholistafeleségek is ezt csinálják. Nem mernek kilépni, mert elvész a biztonságuk. Szorongás miatt pszichológusra van szüksége. Pusztán a te rosszallásodra nem fog változni.
2022. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Az én már ex barátnőm is ilyen. Teljesen kikészült a munkahelyén az utóbbi időben, kórházban covid részen dolgozik. Annyira bekattant, hogy még velem is szakított, tiszta depi lett, de mikor mondom neki, hogy miért nem keres másik állást akkor meg nekem támadt, hogy hova? Persze, mert ott ő már régi bútordarab, aki mindent és mindenkit ismer, az új helyen meg nem így lenne, amitől meg fél.
2022. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem az, mert akkor lehet, hogy pozitívan lendítenél rajta.
2022. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ma bevallotta, hogy azért marad, mert lejárt a fundamentája és lakást akar venni. Amihez még hitelt kell felvennie és kell a stabil munkahely hozzá.

Csak ma meg azt mesélte, hogy beszélt a főnökével, aki nagyon rendes volt vele és már megijedt, hogy másik állást talált. Úgy érzi a barátnőm, hogy jól ki fognak jönni a továbbiakban. Nem is tudtam mit mondani erre. Eddig mindig szidta, most meg fordult a kocka. A hitel miatt megértem az egészet, de ez a "mától nagyon rendes a főnököm" dolog nekem fura.

2022. febr. 14. 20:18
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
Jó, de a továbbiakban ne hallgasd a siránkozásait, hárítsd el az ilyen beszélgetést.
2022. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!