Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen nincs szabadság?

Munkahelyemen nincs szabadság?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen, ha elmegyek szabadságra, le kell dolgoznom egy másik nap (tehát két műszakot viszek egy nap, 6 óra helyett 12.), Ha más megy el szabadságra, akkor ő hosszúzik helyettem, mikor én megyek.


Ez az első munkahelyem, és megemlítettem munkatársaimnak a próblémám, hogy gyakorlatilag nincs szabadság, mert egy másik nap ledolgozzuk. Évi 20 nap fizetett szabadság jár nekem, ami gyakorlatilag érintetlen marad a cserebere miatt, azt mondták, ebben semmi kivetnivaló nincs, mindig is így csinálták.


Mit tehetnék a felmondáson kívül?



2022. febr. 8. 20:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#11 igen, akkor már biztos jelzett volna a NAV a TB miatt, meg ügyfélkapun megnéztem, ott látom a bejelentés időpontját.
2022. febr. 8. 20:39
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván be van jelentve, de a szabadságokat csak papíron adják ki neki.
2022. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen szabálytalan.

Mintha valaki mesélt volna itt olyat, hogy amikor szabadságot akart kérni a főnökétől (hétfőtől péntekig dolgozva), akkor az azt felelte, hogy igazából heti hét napot kellene dolgozni, és így ő a kijáró szabadnapokat mindig a hétvégékkel használja el. Az ilyenek, amellett, hogy notóriusan kizsákmányolóak, még hülyének is nézik a dolgozót. Mit hülyének? Dilettáns retardáltnak.

2022. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vmi jobb melóhely ami reális lehet? Én tuti lépnék...
2022. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cség elcsalja a szabadságaidat.Ha van minimális becsületed mondj fel ahogy lesz másik lehetsőség.

Be lehetne jelenteni a csalást de gondolom papíron meg van csinálva és nem hiszem hogy készen állsz egy ilyen pereskedésre,a legjobb amit tehetsz az hogy felmondasz

2022. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy milyen jellegű munka ez?
2022. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#15,16 nincs végzettségem, fizetős OKJ-n tanulok épp szakmát, és félek, hogy máshol is ez lenne, vagy valami más, ami törvénytelen.


Még el sem kezdtem az életemet, de úgy érzem, ott akarnak átverni, ahol tudnak, a többi munkatársam (25-36 év közöttiek) nem tesznek semmit, szerintük jó így, nincs kivetnivaló ebben.

2022. febr. 8. 20:48
 18/25 A kérdező kommentje:
Recepciós vagyok.
2022. febr. 8. 20:50
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Felmondás mellett azért érdemes panaszt tenni az illetékes munkaügyi hatóságnál, hogy látókörbe kerüljön a cég.
2022. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%
19. Szálloda? Vagy milyen ceg?
2022. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!