Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen nincs szabadság?

Munkahelyemen nincs szabadság?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen, ha elmegyek szabadságra, le kell dolgoznom egy másik nap (tehát két műszakot viszek egy nap, 6 óra helyett 12.), Ha más megy el szabadságra, akkor ő hosszúzik helyettem, mikor én megyek.


Ez az első munkahelyem, és megemlítettem munkatársaimnak a próblémám, hogy gyakorlatilag nincs szabadság, mert egy másik nap ledolgozzuk. Évi 20 nap fizetett szabadság jár nekem, ami gyakorlatilag érintetlen marad a cserebere miatt, azt mondták, ebben semmi kivetnivaló nincs, mindig is így csinálták.


Mit tehetnék a felmondáson kívül?



2022. febr. 8. 20:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

#21 sima irodaházban.



Valakinek van ebben tapasztalata egyébként, aki hasonló helyzetben volt, és sikerült jutnia valamire? Vagy csak dobbantani lehet?

2022. febr. 8. 20:57
 22/25 anonim ***** válasza:
88%
#22: Nem fogsz ezzel jutni semmire. Főleg ha ilyen birkákkal dolgozol együtt, akiknek ez teljesen megfelel.
2022. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Minden szabadsagomat kiadjak, 95%-ban akkor, amikor akarom (ha konkret indokom van, akkor megadjak, ha csak igy random el akarok menni pihenni akkor talan volt tavaly olyan, hogy inkabb ne menjek akkor, mert mas is szabin van) nem maradhat bent, at se toljuk oket kovetkezo evre, napi 1 ora szunetem van, ami szabadon kiveheto, altalaban ki is veszek 55-60 percet, 15-20 perces szunetekre osztva. (Nyilvan ledolgozos, max ez a hatranya, de inkabb ez, minthogy ne tudjak neha pihenni egyet napkozben, amikor akarok.)
2022. febr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám szó nélkül. Először szólnék, hogy ez így nincs rendben. Aztán ha nem tesznek semmit, lelépnék 6 óra munka utàn. Ha meg még nekik állna feljebb vagy kirúgnának, feljelentenem oket. De hát én ilyen kis lázadó vagyok:)
2022. febr. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnál van ingyenesen igénybe vehető ügyvéd és jogi tanácsadás. Érdeklődd meg telefonon, hogy mikor van fogadóórája az ingyenes ügyvédnek és menj el, beszélj vele, kérj tanácsot.
2022. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!