Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha olyan jók a bérek Magyarors...

Ha olyan jók a bérek Magyarországon, akkor miért nem találok olyan munkahelyet ami jól fizet?

Figyelt kérdés

Csongrád megye, Makó.

A munkahelyek amiket néztem 200 ezer alatt van a Nettó bér!!

Egyedülálló vagyok.

25/f



2022. febr. 20. 16:52
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted miért nincsenek megbecsülve? Mert agy nélkül születtek.

Hát ha bonyolult irodai melót végeznél,már milliomos lennél.

Mintha neked kéne kiszámolni a megadott értékekkel,a képlet segítségével a végeredményt,és nem a gépnek.

2022. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

#39: értem, amit mondasz. Nem is azt mondtam, hogy egyetemet végezz. A szakmát is felsoroltam. Asztalosként, lakatoként, könyvelőként, stb lehet, úgy keresni, hogy megélj kényelmesen, nem gazdagságban, ahogy te írod.


#40: Szerintem félreértetted amit írtam. Egy szakmát nem lehet megtanulni 2 hét alatt. A 2 hét alatti betanulást a betanított munkákára mondtam, amiért nem fizetnek semmit.

2022. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem szüntetik meg azokat a munkahelyeket ahol éhbért adnak?

Azt hittem hogy nem a középkorban élünk hogy szinte ingyen dolgozz.

2022. febr. 21. 20:12
 44/52 anonim ***** válasza:
62%

De miért szüntetné meg bárki, ha így is bőven megmaradnak nyereségbe?

Az szűnik meg amire nincs igény és veszteséges. Ennyi.

Egyébként meg pont, hogy most vagyunk igazán ebben a korban. Én ahol dolgozom Ausztriában pl. már ellepték a migránsok az országot, mint itthon ukránok, akik olyan kevés pénzért dolgoznak, hogy hülyék lesznek többet fizetni.

Sokkal inkább ez a tendencia, hogy hozzák vagy várják az olcsó munkaerőt, aki meg már nem bírja, mert kevés a pénz az lelép és jön helyette még csóróbb akinek jó a pénz.

És jönnek szarásig ezek az emberek és még alig kezdődött...

Szerintem meglepődnél a valóságon.


Persze nekem sem jó, mert emiatt én is keveset keresek, illetve nem emelkedik a fizum, mert már jön mindenféle nép akik jól elvannak.

2022. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
62%

Akkor miért nem szüntetik meg azokat a munkahelyeket ahol éhbért adnak?


Mert akkor neked és a hozzád hasonló semmihez se értőknek még ennyi pénzük se lenne mint most.

2022. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Miért nem szüntetik meg az ingyenélők munkahelyeit? Mert akkor nektek is annyi pénzetek lenne,mint másoknak,viszont kidurranna az agyatok,hogy a felsőbbrendű fejeteket miért nem csókolja meg a kutya se többször.
2022. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Nem is értem,aki okos miért nem csinálja azt,amit a hlye csinál,ha annyira jobban tud mindent.

A hlye meg mehetne,amerre látna,a sokeszű meg 10x többet kérne el ugyanazért a munkáért...

És sokkal könnyebb is!

Az okos nem akar sokat izzadni kevés pénzért. Jó is lenne.

2022. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül a tanulás számít - sokkal inkább a hozzáállás a munkához...

Én tavaly építőiparba beleadtam mindent, lenyomtam a 8 órát egyhuzalba, és megkaptam a napi 40 ezret a vállalkozótól (könyörgött, hogy bemenjek dolgozni, mert megáll minden). A többiek akik csak cigizgettek, meg nézték hogy szárad a fal napi 15-20 ezerért, hamar ki is hulltak.

Ismerősöm mezőgazdasági érettségivel titkárnő (azaz nem ért hozzá), de gyakorlatilag elvezeti az irodát, elintéz mindent, pörög mint a tasmánördög, és megkapja a havi 400-at...


HOZZÁÁLLÁS - SOKAKBÓL HIÁNYZIK.

2022. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
75%

Hozzállás,meg 90% szerencse,hogy jókor jó helyen vagy,és épp olyan a kedv,mert ez marha nagy mák volt.

Ha később mész oda úgy,hogy van a helyeden valaki,vagy többen,te ugyanúgy 15-20 ezerért dolgoztál volna,míg a társaid cigizgettek volna ugyanennyiért...

2022. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Hozzáállás elég volt, nem kellett a szerencse - relatíve nagy építkezés volt (12 lakásos társasház), elég volt oda menni, tudtam, hogy van munka (a vállalkozónak leginkább az idő számít).

Én közöltem az árat, hogy napi 40 ezer és lenyomom egyhuzalba a 8 órát - kiröhögött :) Majd közöltem, amint bekötik a saját telkemre a villanyt, másnap hegesztem a nyaraló fémvázát, eladásra dolgozom, tudom mennyi a haszon, addig ráérek, és 40 ezer/napért diktálok egy tempót amit a többiek nem tudnak tartani. Holnap reggel tudok kezdeni - kipróbáljuk? Másnap nap végén mosolyogva odaadta a 40 ezret.

2022. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!