Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkásként nincs ebben...

Diákmunkásként nincs ebben semmi bunkóság?

Figyelt kérdés
Hogy a munkaidőm délután 4ig tart, és egyik ott dolgozónak kell segítenem a munkában de ha nem végzünk 4ig, lenne még munka akkor nem maradok ott tovább hanem el szoktam jönni, mert sietek a buszra. Illene végig maradnom amíg nem végzünk?
2022. márc. 14. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetnek túlórát,kell a pénz, jön másik busz is, szeretnél is maradni néha napján akkor maradj, egyébként miért lenne gond? Ha le telik a meló sokan haza mennek és majd holnap folytatják tovább.
2022. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem bunkóság-e a többiek felé hogy eljövök
2022. márc. 14. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudom irni. Melozni penzert jarunk nem illembol. Gondolom ok se ingyen maradnak.
2022. márc. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság akkor lenne, ha túlórát fizetnek, de te ennek ellenére elmész. Amig nincs túlórapénz, addig mire fel maradnál?
2022. márc. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem bunkóság.


Én is diákmunkáztam, kasszáztam. Azonban azt elfelejtették közölni, hogy a kasszámat zárás után le kell számolnom, plusz a többi kasszát is, ami lezárt a nap végén, letörölni minden futószalagot, összeszedni a blokkokat, a kukákat kiüríteni, plusz ha még kellett, akkor az árufeltöltőknek besegíteni, és volt hogy takarítani is kellett. Szóval este 9-kor ért volna véget a munka, de így sikerült majdnem este 11-kor végezni. Amikor pedig szóvá tettem a vezetőnek, és a diákmelós közvetítőnek is, hogy az alap alkalmazottak nem számolják le a kasszájukat, nem teszik rendbe a saját pénztárukat, akkor közölték velem, hogy örüljek hogy dolgozhatok. Na én erre fel közöltem hogy akkor tisztázzuk, hogy diák egyedül nem számolhat le, a kasszásnak 4 óra után kötelező a szünet (volt hogy 6 óra után tudtam kimenni mosdóba) stb. Szóval ők örüljenek hogy nem jelentem fel őket, és nem írom ki Facera, illetve nem szólok az újságíró ismerősömnek és nem ír róla cikket. Kapásból kedves hangnemre váltottak, megemelték az órabérem, és kifizették a túlórát.


Kérdező, ha kapsz érte túlórapénzt, akkor ha lehet maradj. Plusz pontot szerzel vele, és bevágódhatsz. Ha nem kapsz, akkor nincs gond vele, menj el nyugodtan. Eddig sem szóltak neked érte, ezután sem fognak. Azt azonban ne hagyd, hogy kihasználjanak úgy, mint ahogy engem hónapokon át. Jah és még annyi, hogy mindez a Tescoban volt, és ahogy hallottam azóta sem változott semmi az évek múltával.

2022. márc. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt a munkaidőd, mehetsz haza. Ők sem ingyen maradnak. Amit felsoroltál, az nekik munkaidőbe esik.

Találsz te más diákmunkát, ha kekeckednek.

2022. márc. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Diákmelóban órabéres vagy, magyarul az idődet fizetik. Ha te heti 20 órát dolgozol, akkor 20 órát fizetnek és senki sem várhat többet. Nálam is próbáltak anno trükközni túlórával, megmondtam, vagy beírom az időelszámolásomba vagy "órám lesz és mennem kell".
2022. márc. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!