Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkákat bíznak a...

Milyen munkákat bíznak a gyakornokokra?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy cégnél kb 3 hónapja vagyok ott. Pár napot tudok menni a héten. Nagyjából elkezdtem átlátni mi hogy van, viszont csak ilyen kulimunkákat kapok, amit még a hülye is megtud csinálni. Nem igazán magyaráznak csak így "kutyafuttában" szoktak.

Várhatok változást a jövőben vagy csak kell nekik egy "rabszolga" akit megbíznak mindenféle haszontalan feladattal?

Mit javasoltok? Mit kellene tennem?



2022. márc. 20. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Munkahely es munkafuggo.

De leginkabb legegyszerűbb feladatot szoktak kapni.

Pl teszt, rendszergazdai feladatok, doksi írás, ügyfélszolgálat

2022. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De persze van ahol betanitanak ugy mint pályakezdőt
2022. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi értelme van a gyakornokságnak? Ezekből nem hiszem hogy az ember olyan szinten elsajátítja a dolgokat hogy később teljes állásba felvegyék.... Nyilván nem azt mondom hogy egy külön projektet vezessen de mégis valami olyat aminek érzi a hasznát.
2022. márc. 20. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Gyakornok...

És milyen cégnél?

Mivel foglalkozik a cég?

Így nagyon nehéz válaszolni.

Azért nem mondom,hogy a lángvágó elé kéne állnod,de ha elmondanád,hogy mi a munkakör,úgy esetleg el tudnánk mondani,hogy mi az,amit tehetnél.

Pl most mondok valamit,flexel(normális nevén sarokcsiszoló) tud vágni a hegesztő is,meg a szerkezetlakatos is.

Így fogalmam sincs,hogy mit mondhatnék.

Szerintem azokat a feladatokat,amikben biztos vagy,azokat csináld.

Kérdezd meg,hogy kivehetsz-e más kezéből munkát,amit tudnál csinálni azt meg csinálod.

Jó helyzetben vagy,mert tudsz lassan haladni.

Akkor a nagyon nehézre rá tudod fogni,hogy azt nem tudod.

De ha rajta kapnak,hogy kened-vágod,azonnal rabszolga leszel.

Csak óvatosan,ezért gondolom nem fizetnek elég jól.

2022. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerűen megválaszolva : Olyat,amire képes.
2022. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Cégtől és pozíciótól is függ. Én pl. IT szektorban gyakornokoskodok egy projekt egyik adminisztrátoraként, már az első pár héttől fogva komolyabb feladatokat kaptam, azóta pedig (bár emberhiány is lépett fel azóta) még többet (november óta vagyok itt).

Más helyen viszont lehet tényleg csak ilyen kulimunkákat kapnak a gyakornokok, amikkel a rendes alkalmazottak válláról leveszik a terhet valamennyire, hogy nekik csak a komolyabb feladatokkal kelljen foglalkozni.

Ha normális a cég, emberszámba veszik az alkalmazottaikat és a feletteseid úgy látják képes vagy a fejlődésre, újabb feladatok elvégzésére, akkor valószínűleg kapni fogsz komolyabb feladatokat is idővel.

2022. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Én kis cégnél vagyok, azonnal elkezdtek betanítani és a feladatom legalább annyira komoly, mint bárki másé, beleértve a főnököt is. Sokak munkáját javítottam ki és a végtermék "lényegi" részét is én csináltam. (Természetesen a többiek munkája is elengedhetetlen volt, a lényegit úgy értem, hogy ha valakinek el kell magyarázni mi a projekt célja, akkor az én munkámat írják le neki, a többieknek kevésbé látványos, de annál fontosabb munkája volt.)
2022. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Én egy elég nagy cégnél vagyok gyakornok, a kis csapat első gyakornoka én lettem, szóval nem igazán tudták,hogy kezeljék a helyzetet, így első pillanattól kezdve úgy bántak velem, mintha teljes állású lennék és mindent megtanítottak. Fél éve vagyok a cégnél már, jelenleg minden olyan feladatot csinálok, amit a többiek is, sőt kaptam egy saját nagyobb projektet, amelynek teljesen én vagyok a gazdája egyedül (első a cégnél, aki ezzel foglalkozik).


Sok hallgatótársam is gyakornokosdik, és tőlük is azt hallom nagyrészt, amit leírtál, hogy kulimunkákat kapnak, olyanokat, amikhez épp a többieknek nincs kedve. Sajnos nagyon cégre válogatja, hogy hogy bánnak a gyakornokokkal, az előző cégnél, ahol dolgoztam, én is csak rabszolgamunkákat kaptam, amikhez semmi kreativitás nem kellett.

2022. márc. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két helyen voltam gyakornok.


Az egyik gyakornoki helyemen háztartási eszközök vizsgálata volt a feladatom. Az elején még csak kulimunkákat kaptam, aztán 1-2 hónapon belül egyre inkább belevontak a laboratóriumi mérésekbe. A végén már több mérést egyedül is végrehajtottam. Végülis a járvány miatt leépítések voltak, ezért mentem el. Egyébként szerettem ott dolgozni.


A második gyakornoki helyem pedig egy gyárban volt, tesztmérnök gyakornok voltam egész pontosan. Na, ott igazi droidmunkákat kaptam csak, utáltam. Excel makrókkal való szívás, unalmas dokumentációk a semmiről, körmérések a tesztállomásokon (= mint egy robot adagoltam a mintákat a gépbe), néha tesztállomások kókányolása, hibás termékek szortírozása.


F

2022. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!