Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más fiatal munkavállaló is...

Más fiatal munkavállaló is szembesült ezzel? Illetve lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni, elötte itthon voltam 1-2 évet és igen anyám tartott el, de ugymond depresszios voltam, az utcára is kimenni féltem, nagyon nehezen tudtam csak összeszedni magam. Most elkezdtem dolgozni és mostanában szembesülők, hogy van olyan kollégám aki erre a maganéletemre tett megjegyzést. Vagy fiatalkorom miatt, hogy még szabim se lehet, majdha annyit dolgoztam, mint ők meg stb.


Tehát érzem rajta, hogy lenézfiatal korom miatt és hogy még allíg dolgoztam. Bevallom a munkámban csinálom rendesen a dolgom, de még sokat kérdezek, érzékenyebb vagyok és nem annyira magabiztos még, de szerintem semminek se lehet az az alapja, hogy egy 60 éves megjegyzéseket tegyen egy fiatalnak.


Nemértem egyes idősebb embereket.


Mellékesen megjegyzem, hogy sose szólok vissza és tisztelet tudóan beszélek a másikkal és mindig kedvesen, nem adtam semmi okot ennek elenkezőjére.(tegeződünk a gyárban)



2022. márc. 23. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg határozottabb lenni. Mondd nekik, hogy beteg voltál, azért nem dolgoztál korábban. Ő betegen dolgozik? Nem hinném? Ezt is tedd, hozzá!

Mellesleg senkinek semmi köze ahhoz, hogy munkaidőn kívül mit csináltál. Milyen munkahely ez amúgy, hol dolgozol?

2022. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mesélj nekik magadról meg az életedről, ebbe én is beleestem. Ja es ne mutasd hogy magadravetted még ha valami fáj is.
2022. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem szabad a magánéletről mesélni, sem azt magyarázni, hogy addig miért nem dolgoztál stb.

Fontos hogy ki tudj állni magadért és igen, ne lássák rajtad ha fáj valami.

Kiállás: például egyszercsak hirtelen beszól valamit, elkezdi a szabi témát vagy bármi: "nem értem ezt miért kell csinálni, én nem szóltam be" stb.

2022. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez elkerülhetetlen, mert minden munkahelyen van 1-2 rosszindulatú emberke
2022. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shaddark ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem sok szabim van már, de szerintem ez el van b...a.


Nem mondom hogy nem örülök neki hogy sok van, de fiatal koromban jobban jött volna a sok szabi, most meg beérném kevesebbel is. Van hogy ki se veszem mind mert nem tudom a munkák miatt.


Szerintem pont fordítva kellene lennie :)


"Tehát érzem rajta, hogy lenézfiatal korom miatt és hogy még allíg dolgoztam"

Valószínűleg csak simán irigy. Szeretne ő a helyedben lenni, fiatalon.

Amúgy ilyenkor ne vedd magadra, ez róla szól inkább semmint rólad. Csak simán vicceld el, vagy ha nem vagy hunorodnál éppen, akkor tereld el. Pl. "És mit csinálsz a sok szabadsággal? Voltatok valami érdekes helyen nyaralni?" ... Ilyen kis továbblendítésekkel nem marad feszültség a "levegőben" és ha eldicsekedhet neked attól jobban érzi magát. Aztán ha már több időt töltöttél ott és beilleszkedtél, ha nem vagy kíváncsi rá nem hallgatod meg. Így első napokban viszont rakd bele ezt a kis + energiát, türelmet.

2022. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkahelyemen ez volt . Én is ezekkel szembesültem mint te. Tényleg csak annyit tehetsz hogy legközelebb nem mondasz senkinek semmit az èletedről . Szeretnek pletykálni az emberek. Ráadásul próbálj néha kiállni magadèrt. + Ne vegyél mindent magadra .


Nem kell minden munkatársat tisztelni és becsülni , aki idősebb nálad . Ha a 60 éves Józsi bácsi szól be valamit . Nyugodtan szólj vissza.



Hajrá hajrá


25/F

2022. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogyan a korábbiak írták.


A munkatársaid NEM A BARÁTAID, EZ A LEGFONTOSABB!!


SOHA de SOHA nem szabad a munkahelyen beszélni a következőkről:

-szerelmi életed, különösen ha munkahelyi viszonyod van

-egészségi állapotod, főleg a mentális egészséged tabutéma

-anyagi helyzeted

-családi ügyeid, problémáid

-politikai, vallási nézeteid


Ha beszélgetsz a kollégákkal, akkor azokat semleges témákról szabad csak, mint pl. tévéműsorok, filmek, időjárás, kirándulások, kaja, italok, ilyesmi.


Nagyon könnyen kihasználhatóak egyes érzékeny információk ellened, különösen, ha vannak rosszindulatú kollegák, akik mindenhol előfordulnak. Minél kevesebb személyes dolgot tudnak rólad, annál jobb.

2022. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Shaddark ***** válasza:
100%

#7-el egyetértek.

Ugyanakkor, én pl. MINDENT megosztok mindenkivel. Mert sokkal, de sokkal erősebb, magabiztosabb és kiegyensúlyozottabb vagyok náluk. Nem tudnak megérinteni vagy megbántani, mert a saját magam és szeretteim, bizalmasaim által saját magamról alkotott képem nagyságrendekkel erősebb és fontosabb mint egy kolléga véleménye aki alig ismer engem.

- Tudom, nagyképűen hangzik ez, de igazából ez lenne a normális. Szerintem.

2022. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Shaddark ***** válasza:
100%

- Öööö...

Nyilván nem ezt tanácsolom a kérdezőnek, a depiből épp kilábalva ez még ráér, ő inkább zárjon ahogyan az előttem hozzászólók is nagyon helyesen tanácsolták neki :)

2022. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megprobálom elfogadni.


Csak itt akkoris annyira más, amilyen baráti és családias a hangulat a kollégák kózt csak néha van ilyen beszolás, persze itt se tökéletes és vannak nézeteltérések.


Amugy ez egy gyár, autóalkatrész gyártó. Végellenőr vagyok. A cég nevét nem írnám le.

2022. márc. 27. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!