Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak egy rövid beszélge...

Kirúghatnak egy rövid beszélgetés miatt amiben visszautasítottam a főnök „okosban feketén“ ajánlatát?

Figyelt kérdés

Röviden elmondom.

A főnök odajön hogy lenne egy X feladat, végezném-e? Munkaidőn kívül és a pénzt meg „megoldjuk“ magyarul zsebbe menne.

Mondom és mennyiért? Mond egy összeget.

Mondom erre hát köszönöm de nem élnék a lehetőséggel.

Erre rámförmed hogy bezzeg mások örülnének ennek a pénznek!!

én meg hasonló modorban visszaválaszoltam hogy oké akkor lehet hívni a „másokat“ és csinálják ők.


És azzal otthagytam.

Most az a hír járja hogy ki akarnak rúgni. Papíron nem emiatt, a valóságban emiatt.


Emiatt kirúghatnak?


2022. márc. 26. 18:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

# Oké, vállalja a következményeket, de a főnivel mi van? Ő szabadon, büntetlenül lehet gyökér a munkavállalókkal? Vagy mi? Ne fordítva üljük már meg azt a lovat, kérem.

Itt az történt, hogy a főnök kérdezett, ajánlatot tett, de a kérdező ezt illedelmesen elutasította. Nem mondta senki a főnöknek, hogy erre idegből reagáljon meg ott köpködjön, hogy "bezzeg mások". Persze lehet meglepődni, meg bosszúhadjárat-szerűen kirúgni a melóst, de ez kvára csökönyös, fos hozzáállás. Tipik magyarfőnök.

2022. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted illedelmesen utasította el? :D
2022. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egyszer egy gyárban, még próbaidőn voltam, de már láttam, hogy nem lesz ez jó: a dolgozókat rendszeresen behívták "kommunistaszombatra", értsétek: elvárták, hogy ingyen dolgozzunk szombatonként. 3-4 raktáros volt velem együtt, én az egyik, és mondták, hogy most én vagyok a soros, de nem vállaltam. Ekkor a többi raktáros elkezdett morogni, hogy akkor nekik kell helyettem jönni, én meg mondtam, hogyha vagytok olyan hülyék, hogy ingyen dolgoztok, akkor meg is érdemlitek.


Volt olyan is, hogy valami számítógépes rendszerhiba, ami miatt nem tudtam dolgozni rendesen, láttam a rendelést, de nem tudtam, hogy hol van a raktárban, így nem tudtam ellátni anyaggal a gyártósort, és ezért leálltak. Jött a másik osztályról az osztályvezető, akit nem ismertem, és leku-rvaanyázott, én meg nem tudva, hogy ki ő, visszaku-rvaanyáztam. Ki is akart rúgni, szólt is az én osztályvezetőmnek, elmondtam neki, hogy mi van, kérdezte, hogy akarok-e maradni, de naná, hogy nem akartam ilyen leprahelyen.


Totál gáz volt az egész.

2022. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
szerintem jobban jársz ha keresel másikat, látszik h a főnök szeret lehúzni...
2022. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Így van!

Nem kell megvárni, a kirúgást, már most kereshetsz. Jobban felveszik az embert, ha van munkája, mintha utcáról esik be.

2022. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%

Hát nálunk úgy megy, hogy ha munkaidő után még "maradni kell egy kicsit", automatikusan a dupla órabért számolják el.

Tehát ha a napi műszakom 18 óráig tart, de a pluszmunka miatt 21 órakor végzem, arra a 3 órára duplán fizetnek.

Ami óránként 5000 forintot jelent.

2022. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Ami óránként 5000 forintot jelent."


na hát itt meg adtak volna 400at. hát k**anyád.

2022. márc. 26. 23:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Az emberek azért gondolkodjatok már. Ti dolgoznátok olyan helyen ahol a főnök kutyaként bánik a dolgozókkal? Ugye h nem. Aztán csodálkozik h nem talál munkaerőt. Az internet hatalmas fegyver a dolgozó kezében mert elujságolja másoknak az ott dolgozó h ide nehogy gyere, mert kutyaként bánnak veled. Jött anno hozzánk interjúra sok ember én meg épp felmondási időm töltöttem és mondtam nekik meneküljetek ha nem akartok kutyák lenni :D :D Nem is válallták el :D
2022. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!