Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem enged el a főnököm. Mit...

Nem enged el a főnököm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Júniusban elköltözöm a munkakahelyemtől sokkal messzebbre. Nem akarok kocsikázni sem, meg amúgy is szerettem volna váltani. Egy kis cégnél dolgozom ahol nem igazán foglalkoznak a papírokkal. Most már bánom,hogy ide jöttem. 2 hónap van még addig amíg el nem költözöm és a főnököm avval terrorizál, hogy amíg nem találnak mást addig maradnom kell mert így korrekt. Azt is mondta,hogy költözzek máskor ne most ilyen gyorsan.


A felmondási idő a szerződésem szerint 30 nap, de itt tényleg senki nem foglalkozik a papírral. Álláshirdetést már adtam fel.


Megértem az ő gondját is, hogy ki végzi el a munkát, ilyen gyorsan történnek események meg eleve itthagyom őket pedig mennyi mindenben segítettek...stb, stb.


A válasza a főnöknek az volt, hogy ez nem fer hogy így cserben hagyom őket, maradok


Mit tegyek? Tippek?



2022. ápr. 5. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem enged el. Megmondod, hogy mész, és kész.
2022. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Hiába nem foglalkoznak a papírokkal, a törvény az törvény. Ha te harminc napos felmondási időt írtál alá, akkor kötelesek befogadni a felmondást és elkezdeni a felmondási időt.

Ilyen esetben viszont nem fogsz végkielégitést kapni.

2022. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Írásban beadod a felmondásodat és 30 nap múlva befejezted a munkát.

Ehhez nem kell senkinek a beleegyezése, a fönök hiába próbál átverni.

2022. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Shaddark ***** válasza:
90%

2 hónap alatt csak megoldják valahogy...

Mert ha jövő héten nem akarnál már bemenni megérteném, de ha 2 hónap alatt nem találnak embert és nem tudod betanítani akkor egy év alatt sem...

2022. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem enged el? Uram irgalmazz!!

Írd meg a felmondásodat, és tértivevény ajánlottan add fel.

És mond meg neki, hogy te szóltál időben, te korrekt vagy, és éppen ő a nem korrekt, aki a törvényeket is áthágva az egyéni érdekeit szeretné érvényesíteni veled szemben. Nem börtön ez, ahol addig maradsz, ameddig a foglár mondja. A jogszabályokat betartva akkor mondasz fel, amikor te akarsz. Ne hagyd magad sem zsarolni, sem terrorizálni. A cég vezetése az ő dolga, ő azért kapja a fizetését. Ne te oldd már meg az ő problémáit a te fizetéseddel!

2022. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan NINCS, hogy nem enged el.

Alapvetően abszolút egyetértek a 30 napos felmondási idővel, de mivel ilyen rém tapló módon állt az egészhez, miszerint költözz máskor (??) és nem mehetsz el, amíg nem találnak mást meg még te nem vagy fair, mert fel mersz mondani, én biztos a kezükbe nyomnám az írásos felmondásom, közölném hogy 30 nap, eggyel sem több és rákövetkező héttől ki is íratnám magam tp-re, aztán lehet sopánkodni hogy nincs aki megcsinálja a munkát. Az ilyen megérdemelné.

Nem a te bajod, hogy akkor innentől ki fogja megcsinálni a melót. Oldja meg, adjon fel álláshirdetést, nehogy már emiatt is neked fájjon a fejed.

2022. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az "utolsó utáni" pillanatban szóltál, - beadod a felmondást, aztán "ágyesz-bugyesz", 30 nap múlva búcsú! -A többi nem a te problémád!

Sok helyen nem ragaszkodnak a felmondási időhöz - pontosan azért, mert a felmondási idő alatt ott lézengő ember munkájában általában nincs köszönet és kockázati tényező, hogy morálisan rombolhat, már működő programokat tüntethet el, védhet le jelszóval, pendrive-on lophat ki cégre terhelő adatokat és így tovább.

2022. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Esetleg nem küldtek el valami továbbképzésre, ami hűségidőhöz kötött?
2022. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen opciója.

Ha nem hajlandó a felmondásodat tudomásul venni (aláírni az egyik példányát és visszadni neked), elküldöd a cég hivatalos címére ajánlott levélben, aztán a kézbesítéstől indul a felmondási idő, ha tetszik neki, ha nem.

2022. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Beadod a felmondásodat. Onnantol kezdve 30 nap. Egyel sem több. Akár tetszik neki akár nem. A törvény rá is vonatkozik. Én mondjuk covid időszakban mondtam fel anno és ki irattam magam arra az időre táppénzre :D Kibasztam velük :D
2022. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!