Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem enged el a főnököm. Mit...

Nem enged el a főnököm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Júniusban elköltözöm a munkakahelyemtől sokkal messzebbre. Nem akarok kocsikázni sem, meg amúgy is szerettem volna váltani. Egy kis cégnél dolgozom ahol nem igazán foglalkoznak a papírokkal. Most már bánom,hogy ide jöttem. 2 hónap van még addig amíg el nem költözöm és a főnököm avval terrorizál, hogy amíg nem találnak mást addig maradnom kell mert így korrekt. Azt is mondta,hogy költözzek máskor ne most ilyen gyorsan.


A felmondási idő a szerződésem szerint 30 nap, de itt tényleg senki nem foglalkozik a papírral. Álláshirdetést már adtam fel.


Megértem az ő gondját is, hogy ki végzi el a munkát, ilyen gyorsan történnek események meg eleve itthagyom őket pedig mennyi mindenben segítettek...stb, stb.


A válasza a főnöknek az volt, hogy ez nem fer hogy így cserben hagyom őket, maradok


Mit tegyek? Tippek?



2022. ápr. 5. 15:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Itt az a helyzet,hogy az a baj hogy nem foglalkoznak a felmondási idővel...amíg nincs valaki a helyemre addig oldjam meg a bejarast mert nem maradhat üresen az iroda stb stb. Amúgy ezt a részét leszarom. Azt viszont megértem,hogy itt tényleg mindent én csinálok (utalás, hivatalos dokumentumok szerkesztése) és ha ez nincs meg az ciki.


Ők elengednek, de csak akkor ha van valaki más mert nem maradhat üresen a szék.


De persze egy jelentkező se jó...

2022. ápr. 6. 19:55
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Ilyet nem csinálhat, és semmi nem köt téged, hogy ehhez aszisztálj.

Vázoltuk, hogy mi az eljárás, ha nem foglalkozik a felmondási idővel és nem adja oda a kilépő papírjaidat, attól még a munkaviszonyod megszűnik. Tudsz máshol munkát vállalni, csak az adminisztrációt nehezíti. Ha látja, hogy nem hat meg téged az ellenállása, és ígyis-úgyis elmész, gondolom nem fog tovább szórakozni, és odaadja a megfelelő igazolásokat, mert ha nem, te meg jogi útra tereled, lényegesen rosszabbul jár.

Ne hagyd magad megfélemlíteni azzal, hogy izmozik meg vetít, illetve érzelmileg próbál zsarolni. Ha hó végéig beadod a felmondásod, minden további nélkül ét tudsz menni máshova júniusban.

2022. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De ilyet nem csinálhat kérdező. Beadtad a felmondásod. letelt a 30 nap akkor már nem tarthat ott :D
2022. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, állj már a sarkadra a jó ég áldjon meg! Kit érdekel, hogy ők nem foglalkoznak a felmondási idővel? Ő bajuk, attól még te szépen írásban beadod a felmondásod, közlöd benne hogy 30 napig vagy még, onnantól pedig oldják meg, ahogy akarják. Olyan nincs, hogy ők csak akkor engednek el, ha már megvan az új ember a helyedre! Ez innentől az ő problémájuk, nem a tied, oldják meg, adjanak fel álláshirdetés stb. Jó hogy már nem láncolnak oda az asztalhoz, hogy márpedig nem mehetsz el. Röhej. Én a helyedben TP-re kiíratnám magam a felmondási időm egy részére, aztán majd nézhetnek. Szánalmas bagázs.
2022. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ilyesmi legfeljebb Kínában és a hasonszőrű országokban elképzelhető.
2022. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az 5-ös: "Írd meg a felmondásodat, és tértivevény ajánlottan add fel."

Hogy kénytelenek legyenek a törvényt betartani.

2022. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A 30 nap letelte után,te olyan leszel ott kb. mint vmi idegen.Már nem vagy alkalmazott
2022. ápr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. ápr. 20. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!