Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jártatok úgy, hogy új munkahel...

Jártatok úgy, hogy új munkahelyre mentetek, de másra számítottatok, más munkára, más dolgokra? Többi lent..

Figyelt kérdés
Jártatok úgy hogy egy új munkahelyre mentetek es másra számítottatok, más fogadott? Az interjún a munka csak egy részéről volt szó, ott is inkább körvonalakban? Az egyik részével tisztában voltam,(ettől függetlenül azonnal azt éreztem ezt képtelen lennék hosszútávon) a másik részéből egy kis darabot említettek, azt pl elfelejtettek hogy itt általában sok a munka, pörgős és nem igazán nyugodtak a körülmények, néha kiszámíthatatlan.. illetve a túlzott felelősség, túlzott elvarasok (ehhez képest alacsony bér). Ilyenkor mi a teendő? Alakulhat még v. kár erőltetni? Csalódott vagyok, mivel egy mh-et hagytam ott ezért..talán előbb kellett volna tudnom, hogy a mostani nem az én terepem? Nyugisabb, korrektebb helyet kerestem, de úgy érzem ez a munka nem nekem való. Tudom meg kéne becsülni, vszinuleg ilyen nem lesz több, mégsem érzem magam komfortosan. :( Érdemes a munkaügynek megemlíteni, úgy tudom nincs nagyon átjárás, főleg gondolom a próbaidő alatt..?

#Új munkahely másra számítottam
2022. ápr. 23. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen és biztos vagyok benne hogy azért jártam így mert eljutott hozzájuk, hogy gyerekkoromban csúfoltak engem és lehet ezért jártam így.
2022. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Állásinterjún neked is szabad ám kérdezni! Főként ha úgy érzed, nem minden részlet világos.
2022. ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 roundance ***** válasza:

Ne legyél csalódott. Az is jó, hogy váltottál. De ez ilyen. Szerintem mindig csak ott élőben derül ki milyen egy munkahely. A sok részletből. Nekem ez a tapasztalatom.


Másrészt az eleje mindig sokkal nehezebb a sok tanulás miatt. Szóval ne abból ítéld meg, hogy neked milyen most, amikor minden új, hanem hogy mit látsz a többieknek is sok e. Mert ha rutinná válik sok minden úgy már lehet nem nehéz ami most még igen. Ez is minden váltásnál így lesz. Ez normális.


Szóval nem kell megijedni.


Viszont, ha ott voltál annyit, hogy be vagy tanulva kábé és már reálisan tudod megítélni és nem jó, akkor ne maradj. Válts bátran megint és ha az sem lesz jó akkor megint. Szóval ne azt a következtetést vond le, hogy jobb lett volna nem váltani, mert jó váltani, mert így lehet előbbre jutni jobb munkákat találni.


Még az lehet nehéz, ha még próbaidős vagy és könnyen leléphetsz hogy ez jobb, vagy maradni fél évet pl és úgy váltani, hogy van közben munkád. Ennek az az előnye, hogy magabiztosabban tudsz úgy fizut kérni, ha van munkád pl, meg akár kérdezni is, hogy mi milyen és visszautasítani ha olyan érzésed van (bár még egyszer: előre úgysem fog kiderülni milyen a hely). Ha nincs munkád könnyebben fogadsz el valami nem jót.


Esetleg még ismerősökön keresztül is jó lehet keresni, ha vannak már vélemények a helyről.

2022. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyilván.. Szoktam is kérdezni. De szerintem úgy lett volna fair ha elmondjak hogy a leendő helyen mik várnak es ennek tudatában tud az ember dönteni. Szerintem.
2022. ápr. 23. 15:44
 5/10 roundance ***** válasza:
#4 egy ideális világban igen, ez lenne jó :D
2022. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A mindent is kell tudni elhangzott persze másképp, mint amivel szembesültem.De a mást is, a folyamatos számonkérésekrol szó sem volt. A fizetést tudtam az interjún de arról szó sem volt, hogy mennyi mindent kell majd tudni ennyi pénzért.
2022. ápr. 23. 15:48
 7/10 roundance ***** válasza:
#6 mondjuk ha azért gáz, mert sokat kell tudni, akkor azért az pozitív is, mert meg tudod itt tanulni ezt az összes dolgot és akkor még jobb eséllyel tudsz egy jobban fizető helyre váltani. Csak túl kell élni a tanulási időszakot. De utána ez már mindig ott lesz az életrajzodban.
2022. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tévedsz. :) Voltam olyan helyen ahol konkrétan elmondtak hogy napközben feszes a tempó, nagyon feszes, azonnal tudtam hogy felejtős. A fizetés nem derült ki konkrétan, de az igen hogy magasra lőttem. Tapasztalatnak jó volt. :)
2022. ápr. 23. 15:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan ezért gáz. Maradjunk annyiban hogy nem huszonéves vagyok aki ugralgathat ide oda mert jól mutat az önéletrajzban. De ertem.
2022. ápr. 23. 15:54
 10/10 A kérdező kommentje:
3-as a nehéz az eleje ok, persze próbaidő alatt lehet benazni, de én rögtön azt éreztem ez nem az en munkám, teljesen más mint amit eddig csináltam, nagyon idegen, aprólékos, és könnyedén lehet hibázni úgy hogy észre sem veszem. Majd ha más észreveszi, az nem a legjobb mert mindennek van súlya, jobban mint gondoltam, ezt az interjún sajnos nem tudtam felmérni.
2022. ápr. 23. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!