Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik Skandináv országba...

Melyik Skandináv országba lenne értelme érettségivel kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Hol lenne a legjobb, ha csak érettségi és angol tudás van. Természetesen ezt fejleszteném kint.

2022. máj. 2. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos gyakorlati tanácsot nem tudok adni, de állásokat itt találsz:

[link]

2022. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak a kulimelókat kapod, plusz amúgy is rengeteg migráns van most ott. Emellett a közbiztonság is a gödör feneke.


Esetleg a finnek még okésak ilyen téren.

2022. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a kérdés, hogy hova tudsz kimenni. Én ezen a közvetítő cégen keresztül mentem Dániába: [link] Kifizették azt, amiben megállapodtunk. Legalább még Németországba is lehetett menni rajtuk keresztül, de a kérdés szempontjából nem lényeges. Ugyanúgy „csak érettségi és angol tudás van” volt nekem.


Mit értesz az alatt, hogy „lenne értelme”? Milyen szempontból nézve? (Feltétlenül Skandináv országok a cél vagy inkább gazdag országok, hogy sokat keress?)

2022. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 igazából nem feltétlen csak ezek jöhetnek szóba, de olyan helyen szeretnék élni, ahol tényleg demokrácia van, nem kell nyomorognom a megkeresett pénzemből


Szeretnék kevesebbet nélkülözni és több lehetőséget arra, hogy jobban törődhessel magammal (több ruhát vehessek, utazhassak, később akár még vállalkozhassak is)


Ahol összességében kicsit szabadabb az élet, és ha még sok id az adó de kapsz érte normális oktatást és egészségügyet

2022. máj. 2. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
2: Mire alapozod azt, amit a közbiztonságról írsz?
2022. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi nyelvismeret nélkül egyedülállóként nem fogsz tudni annyit félretenni, hogy nagyságrendekkel jobb életszínvonalon élhess. Ez akkor működik leginkább, ha párban mennek ki gyárba/takarítani/földekre, s egyikük teljes fizetése elmegy a megélhetésre, a másikukéból viszont jól élnek.
2022. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

3-as vagyok.

„ahol tényleg demokrácia van” – Politikába nem kívánok belemenni... pl. Dániában vannak ingyenes mondjuk beltéri focipályák, de más ingyenes dolgok is vannak, most nem emlékszem.

https://www.youtube.com/watch?v=q12rMzv799E Neki van néhány videója Dániáról. Már 5 éves ez a videó, nem tudom, hogy mit változtak a helyzetek azóta. Vannak más youtube csatornák is, mint pl.: https://www.youtube.com/c/L%C3%A1szl%C3%B3HertelendyDK

https://www.youtube.com/c/%C3%9ATONVAGYOKDemeterHelg%C3%A1val

Ez csak Dánia... rákereshetsz más országokra is. Valamint amit tudok ajánlani az FB csoportok. Ott jobban tudnak segíteni, mint itt a „Emberek » Munkahely, kollégák” kategóriában. A FB csoportokban valószínűleg az adott országokban élők fognak válaszolni, tehát javaslom, hogy ott kérdezz konkrét dolgokat.

2022. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

Érettségim, három szakmám, B kategóriàs jogsim, saját autóm, és középfokú angol nyelvtudásom is van. Az egyik szakmám burkoló, ami állítólag hiányszakma. Nem kellek mégsem sehova, max sorra, de oda meg nem vagyok hajlandó menni. Soha nem is dolgoztam benne, mert nem vesznek fel vele sehova.

Ezek után én külföldön meg se próbálkoznék. Neked viszont sok sikert!

2022. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!