Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokszor elvárják, hogy betegen...

Sokszor elvárják, hogy betegen is bemenj dolgozni?

Figyelt kérdés
Hogy apróbb dolgokat pl náthát nem tartasz annyira végzetes dolognak, hogy ne menj be dolgozni, hiszen pl ez vagy szabi vagy fizu kieséssel jár. Illetve a munkád is felhalmozódik. Ti erről mit gondoltok?

2022. máj. 13. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Munkahely válogatja. Én eü-ben dolgozom. Volt olyan munkahelyem, ahol a főnővér kiakadt, hogy a lázas kolléga miért ment táppénzre, miért nem vett be egy Algopyrint, és vette fel munkát. Ott egy kis náthával nem is törődtünk. Ahol most vagyok, nagyon komolyan veszik. Hacsak náthás vagy, már megkérdezi a főnővér, hogy biztos menni fog-e a munka, lázas, hasmenős betegségeknêl pedig egyenesen utasít, hogy maradj otthon. Szerintem ez érzelmi intelligencia kérdése, hogy melyik főnök hogy kezeli.
2022. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Náthával mennék dolgozni. Ha lázam van, akkor semmiképpen.

Egyébként, ha nincs más szabadságon vagy épp betegállományban, akkor semmi gond nincs ebből. Ha igen, akkor azért ha egy mód van rá, igyekszem bent lenni.

Amikor a koronavírus-járvány igazán tombolt, akkor szigorúbban vették, hogy akinek bármi baja van, maradjon otthon és legyen tesztelve is.

2022. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
pont letojom. ha beteg vagyok megyek táppénzre.
2022. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még jöhetnek a válaszok. A lényeg, hogy sokan pl csak náthásak, emaitt akár igen, hetek is elmennének szabiból, illetve a munkában is lemaradnak. Én ilyenkor max szólok, hogy ha tud tartsunk nagyobb távolságot.
2022. máj. 13. 12:37
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a főnököm azt mondta betegen be ne menjek, én hallgattam rá.


Azóta a csoportvezető szopt mindennel..

2022. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem és nem is tehetik. Orvos kiír táppénzre, hogy mi miatt, ahhoz kurvára semmi közük. Nem háziorvosok, hogy felmérjék a helyzetet. Nem mellesleg engem írtak már ki lelki okok miatt is. Jogosnak ítélte az orvos, kész, pont.
2022. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerencsére olyan munkahelyen dolgozom, ahol már a covid előtt is az volt a szabály, hogy ha valaki náthás, de nem akar betegszabira menni az otthonról dolgozik amíg nem jön rendbe. Senkinek sem érdeke, hogy körbefertőzzék egymást az emberek az egy légterű irodában.
2022. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Aki náthás othhonról dolgozik.

Hőemelkedéssel-hasmenéssel ránk an bízva.

Aki lázas, hány és társai azt nem engedik dolgozni és elküldik dokihoz, hogy hozzon táppénzes papírt.

2022. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van a legjobb munkahelyEm

Belem úszik is menni kell(kene)

Munkatarsam lazasan gyomorfajassal hasmenessel hanyassal jott.. Nem mondtak volna hogy maradjon otthon sõt. Nekem volt olyan bajom amivel lehetetlen volt menni igy tappenzre mentem

De hivogattak Menjek mar es hogy egy kezzel is lehet dolgozni.. Pf hulyek

2022. máj. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
MIért kellene náthával dolgoznom akár otthonról? HA kiírt az orvos biztos nem fogok dolgozni.
2022. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!