Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy ha elmész...

Miért van az, hogy ha elmész egy új munkahelyre dolgozni, akkor elvárják, hogy egy hét alatt tanulj meg mindent, és ne hibázz?

Figyelt kérdés
Kapásból 1000 dolgot meg kell jegyezned, ömlenek rád az új információk, ráadásul még az ember izgul is első napokban, borítékolható, hogy hibázni fogsz. Ha hibázott az új kolléga? Akkor jön a cikizés, hogy ilyen béna olyan béna, ahelyett, hogy segítenének.
2017. dec. 31. 07:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem tapasztaltam ilyet. Amikor vendéglátásban dolgoztam, ott hamar megtanultam mindet, de az nem olyan bonyolult, ha alapból van szaktudása az embernek. De nem volt elvárás az 1 hét.

Most pénzügyi ügyintéző vagyok, egyáltalán nem 1 hét alatt kellett mindent megtanulnom.

Ha veszünk fel szervízmérnököt pl, akkor kb 1-2 hónapig viszik magukkal a kollégák, hogy mindent lásson, és megtanuljon.

A szoftverfejlesztőknek sem 1 hét alatt kell mindent tudniuk.


Milyen területen dolgozol?

2017. dec. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Bubuka508 ***** válasza:
55%
Mert az ember már csak ilyen, a katonaságnál is így működik ez, mert intelligens ember ott is kevés van. Mindenütt az újak, a kopaszok szenvednek. Én annak idején a seregben "öreg"-koromban nem adtam vissza az újoncoknak, amit én kaptam annak idején, erre hülyének néztek. Amikor új munkahelyem lett, a műszakvezetőm engem is állandóan leordított mindenért, sőt, a hátam mögött is intrikálni próbált ellenem a főnökségnél. Még szerencse, hogy ismertek engem is, őt is és nem foglalkoztak vele. Hozzájött ehhez az ő kisebbségi komplexusa, amikor meglátta a villamosmérnöki diplomámat. Atóta ő már nioncs a cégnél, én meg 2 év múltán is ott vagyok. Pedig messze nem azt csinálom, amit szeretnék, hanem rabszolgamunkát. Szóval, hogy válaszoljak a kérdésedre, az újat, a tapasztalatlant, aki még nem lát át holmit, mindig könnyebb csesztetni, mint a saját hibáinkkal törődni. Ez az unintelligens és gyáva emberek bevett szokása. Sajnos ők vannak többségben és aki korpába keveredik, annak ügyelnie kell arra, hogy meg ne egyék a disznók.
2017. dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Mert senki nem akar azért plusz munkát / bosszúságot, mert a másik még új. Persze, ezt lehet kulturáltan kezelni. A közvetlen főnök részéről elvárható a korrekt betanítás, mert az ő munkaköre, ezért (is) fizetik, de a kollégák részéről nem. Mindenkinek megvan a maga baja. (Ennyire ne legyen mimóza egy újonc se.)
2017. dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Sehol nem elvárás, hogy egy hét alatt tanulj meg mindent. Eddig akárhol voltam, 3-6 hónap volt a próbaidő, annak a végére kellett olyan szinten lenni, mint a többiek, hogy felvegyenek állandóra.
2017. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bubuka508 ***** válasza:
81%
2-es vagyok, még ennyit tennék hozzá: Az igaz, hogy senki nem akar a másikra dolgozni, de ezt sem mindegy, hogy juttatjuk kifejezésre. Meg az új ember hozzáállását is figyelembe kell(ene) venni. Ha akar dolgozni, pozitívan viselkedik, akkor segíteni kell neki kötekedés helyett. De ha nem is érdeklik a dolgok, csak a fizetése, akkor persze, hogy mérgesek rá.
2017. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Én eddig mindenhol a mélyvízbe kerültem.

Nem igazán volt megerőltető.

Inkább fárasztó,hogy sok helyen a kockát gurítják..

2017. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2%
Nem működik a diplomád, de a 4kilós fizetést fel tudnád venni... :DDD
2017. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én sem ezt tapasztalom. Sokkal inkább azt hogy normális helyen segítőkészek és tanítanak folyamatosan.


Persze munkakör sem mindegy és hogy miben hibázik. Nálunk alapból 3 hónap a próbaidő, és gyakorlatilag 2 éve vagyok a cégnél de minden nap tanulok valami újat, mindig jön valami új feladat.

2017. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

1, Ma univerzálisnak kell lenni, mert "kevés, nagyon kevés" a munkaerő az országban, így akik dolgoznak, annak kb. mint egy UNIMOG-nak /univerzális kisteherautó/ kell lennie;

2, Ma elvárják, hogy X év gyakorlattal rendelkezz bármilyen területre vonatkozóan is;

3, Hiába nem termelő tevékenységben dolgozik is valaki, a cél a gyorsaság. Mindennel kész lenni, mert jön a következő időhatáros feladat;

4, A kezdőt mindig b×gatni kell, mert valaki tud helyette másikat valahonnan szerezni;

5, A legfontosabb: Mo.-n élünk.

Még lenne, de ennyi elég.

2017. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Bubuka508 ***** válasza:
85%

1. Olyan ember nincs, aki mindent tud, mindenhez ért.

2. Hogy az istenbe szerezze meg valaki a gyakorlatot, ha nem adnak módot rá? Azzal együtt nem lehet születni! Barom aki ilyesmit elvár.

3. Hamar munka ritkán jó.

4. Minden kezdet nehéz. Ezzel együtt nem szabad mindig a legelső akadálytól visszariadni. Viszont nem mindegy, hogy kit kivel pótolnak, mert az olyan munka, amit nem hozzáértő végez és csak undorból, az olyan is.

5. Én ezzel nem dicsekednék, hogy nálunk ilyen a helyzet.

2017. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!