Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok anyagi helyzetetek...

Vállalnátok anyagi helyzetetek jelentős romlását azért hogy a munkahelyetek megmaradjon?

Figyelt kérdés

Több hónapon keresztül (legalább fél de inkább 1 év) sokkal kevesebb fizetés megkapása, és cserébe az a "jutalom" hogy a munkahely megmarad és működhet tovább.


Ha mindenki ragaszkodik a teljes béréhez, a munkahely csődöt jelent végleg bezár de utoljára még mindenki megkapja a teljes bérét. 1x. aztán útilapu.


Melyik legyen?


2022. máj. 15. 11:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi repülő infláció mellett hamarosan a meglevő fizetés mellett is felmerülhet, hogy váltani kell. Csökkentés kizárt, valamit enni kell, valamiből fizetni kell a számlákat stb.
2022. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szeretném azt a munkahelyet és anyagilag is meg tudnám oldani, akkor igen, de kérném, hogy utólag kompenzálják a kimaradt bért és legyen valami kis plusz jutattás, amivel a lojalitásomat díjazzák. (Ezt természetesen lepapírozva, hiszen a szó hamar elszáll.) Ha erre nem hajlandó a vezetőség, akkor felmondanék. Nem vagyok szeretetszolgálat, én is pénzből élek és a bérem ki nem fizetésevel gyakorlatilag hitelt adok, amit szeretnék kamatostul visszakapni. Az nekem nem jutalom, hogy megmarad a cég, hiszen nem az enyém. Az én feladatom annyi, hogy a rám bízott munkát pontosan, határidőre elvégezzem. Ha ezt teljesítem, akkor azzal az én felelősségem a történetben véget ért, a rossz gazdálkodás következményeit viseljék azok, akik a gazdasági döntéseket meghozták.
2022. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keresnék másik helyet. Voltam hasonló szituban, inkább léptem. Aki maradt az is nyomorgott fél évig, meg ment a hitegetés, aztán csak lehúzták a rolót. Bánták is, hogy nem léptek le időben.
2022. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, dehogyis vállalnám. Tipikus kommunista hozzáállás, mindegy hogy mennyiért csak dolgozzanak. Kíváncsi lennék mit jelent a sokkal kevesebb bér.

Ha 50%-kal kevesebb, akkor 2 év alatt fognak megkapni 1 évnyi bért. 1 év lemaradásban lesznek az életünkben pénzügyileg a 2. Év végére.

5 év alatt 10 évnyi kapnak meg, így máris 5 éves a lemaradás.

A fejük felett meg csak mennek az évek.

Elég nagy bohócok lesztek, ha maradtok.

2022. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Elég nagy bohócok lesztek, ha maradtok."


És itt és most leírom előre: MINDENKI maradni fog.


Hacsak a cég úgy nem dönt hogy kirúg X embert. de magától senki elmenni nem fog, ezt itt és most írásba adom.

2022. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola,hogy nem esett még le senkinek??
2022. máj. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen, szerencsére gyesen voltam, de a kollégák a fele fizetésükről mondtak le, havonta más. Aztán persze csak lettek elbocsátások, jobb lett volna időben másik állást keresni.
2022. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Maximum addig maradnek, amig talalok egy helyet, ami legalabb annyit fizet, mint az eredeti fizetesem. Igy legalabb addig is kapok valamennyi penzt, amig keresem a kovetkezot.
2022. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!