Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy jellemzően...

Miért van az, hogy jellemzően olyan emberek panaszkodnak mindig a legjobban, akiknek kb a legkevésbé kellene?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki nekiáll hisztizni, mennyire nehéz dolga van, szétnézhetne akár a közvetlen környezetében, hogy mennyivel nehezebb is lehetne az élet, mint ahogyan azt ő megéli.


Ékes példája ennek az, amikor ismerősöm meséli, hogy (bár ezt nem mondta, de tudom) rengeteg pénzt keres, mégis otthonról napi 3-4 órát dolgoznia kell, na de az a 3-4 óra mennyire kemény, intenzív, hihetetlenül lefárad.


Ez az ember rögtön néhány dolgot nem vesz figyelembe:

1. Az átlagember nála jóval kevesebbet keres

2. Az átlagember nála jóval többet dolgozik

3. Az átlagember nála jóval kevésbé kényelmes pozícióban van

4. Az átlagember nála jóval több időt veszít az életéből munkahelyre ingázással


Ilyenkor mindig összeszorul az öklöm, de nem az zavar, hogy a másik jól él, hanem az, hogy a hisztije teljesen alaptalan.


2022. máj. 18. 12:13
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
3%

Ezek általában eleve elkényeztetett, könnyűéletű szarházinak születtek. Megszokták, hogy csak bömbölni kell egyet kettőt és minden előttük terem.

Hátszél ugyan mindig isvolt,de már nem elég sipákolni, azért valamit tenni is kell, ha nem akarnak felfordulni mint a büdösbogár. Ha mást nem is, akor leellenörizni a rabszolgák munkáját. De hát az is rettenetesen fárasztóóó...

Mit mondjak? Megértem a kérdésed, ez valóban undorkeltő.

2022. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
10es, hogy jön ide a pénz? Nem feltétlenül arról van szó.
2022. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
52%
Én azon akadok ki, amikor valaki, aki minimum nettó 300 rugót keres, azon siránkozik, és hőzöng, hogy a munkahelye két év Home Office után most megint teljesen be akarja járatni dolgozni, heti öt napban. És emiatt most felborul az eddig tök sirály élete.
2022. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
53%
Itt megint csak nem a pénz a lényeg, utolsó.
2022. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
23%
14: Akinek az, hogy be kell járnia dolgozni, felborítja az életét, annál valami erősen hibádzik.
2022. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki a saját szintjén nyomorog.
2022. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
72%

#15

Az enyémet is felborítja.

Ha a tiedet nem boritja fel, akkor te nyilván nem jársz dolgozni. Vagy valami kamu meló.

Vagy ha annyira mazochista lennél, bejárhatsz helyettem is.

2022. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

17: Ha a munkahelyre bejárás olyan hú de komoly negativ változást jelent az eddigiekhez képest, akkor a delikvens valószínűleg csak summantgatva, lesipuskázva dolgozott, és az a baja, hogy bent az irodában nem tud stikában mással foglalkozni.

És jóllehet épp azért állítják vissza a HO-t, mert a summantgatás, féloldalasan dolgozás meglátszik az elmúlt idő statisztikáján.

2022. máj. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, én sem panaszkodnék amiatt, ha újra be kellene járnom, hanem azonnal felmondanék.


Ne vicceljünk már, ami működött egy évig HO-ban, az működni is fog, csak pár kontrollmániás öreg roncsnak nem tetszene. Nem hatalmas elvárás a home office, ma már számtalan cég képes biztosítani, simán talál bárki olyan helyet, ahol ezt folytathatja. Én sem lennék hajlandó bejárni, mert az gyakorlatilag a fizetésem önkényes csökkentését jelentené (csapjuk hozzá a munkaidőhöz az utazás idejét egész nyugodtan, hiszen azzal is a munka okán nem tudok szabadon rendelkezni és bumm, ott tartunk, hogy 10 óra munkára kapom a 8 órás bért és még abból is fizetnem kell az utazás miatt). Na, ezek azok a dolgok, amik meg ütköznek az elveimmel.

2022. máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

19: Az a te bajod, ha olyan kizsákmányoló helyet fogtál ki, ami nem fizeti a bejárást.


Lehet magyarázgatni, de ha egyszer a statisztikák, kimutatások eredményei alapján a HO alatt rosszabbul teljesített a cég, amint azelőtt, akkor maximálisan érthető, hogy visszaállítják.

Hallottam amúgy alkoholista irodai dolgozóról, aki a HO alatt totál lezülött, mert keményen tolta munka közben is. Amíg be kellett járni, addig legalább a munkahelyre oda-vissza út, és az elvárás, hogy beszámítható állapotban kell megjelenni, visszatartó erők voltak a meló közbeni piálástól. De a HO-ban minthogy senki nem látja, nyugodtan elereszthette magát.

2022. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!