Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy jellemzően...

Miért van az, hogy jellemzően olyan emberek panaszkodnak mindig a legjobban, akiknek kb a legkevésbé kellene?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki nekiáll hisztizni, mennyire nehéz dolga van, szétnézhetne akár a közvetlen környezetében, hogy mennyivel nehezebb is lehetne az élet, mint ahogyan azt ő megéli.


Ékes példája ennek az, amikor ismerősöm meséli, hogy (bár ezt nem mondta, de tudom) rengeteg pénzt keres, mégis otthonról napi 3-4 órát dolgoznia kell, na de az a 3-4 óra mennyire kemény, intenzív, hihetetlenül lefárad.


Ez az ember rögtön néhány dolgot nem vesz figyelembe:

1. Az átlagember nála jóval kevesebbet keres

2. Az átlagember nála jóval többet dolgozik

3. Az átlagember nála jóval kevésbé kényelmes pozícióban van

4. Az átlagember nála jóval több időt veszít az életéből munkahelyre ingázással


Ilyenkor mindig összeszorul az öklöm, de nem az zavar, hogy a másik jól él, hanem az, hogy a hisztije teljesen alaptalan.


2022. máj. 18. 12:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
70%

#20


Kiscica, itt nem a bejárás költségét kellene fizetni, mert az aprópénz hanem azt a plusz két órát, amit azzal töltök, hogy bejárjak.

2022. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%
21: Aham. És ha mondjuk úgy döntesz, hogy munka után nem hazamész, hanem mondjuk kocsmázni a környéken, akkor is fizessenek abból egy órát? Érdekes elgondolás.
2022. máj. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
75%

#22

Nem, de ismét mondom, hogy a második agysejted is megértse: azzal az idővel pont a munka miatt nem tudnék szabadon rendelkezni. Mert ha a munkahelyem elvárja, hogy bejárjak, azt várja el, hogy vállaljam miatta azt a 2 órát, magyarul ja, azt a két órát is munkával tölteném pluszban, ingyen.


Nem kell ezzel egyetérteni, csak azt kellene felfogni, hogy kizárólag olyan helyen vagyok hajlandó dolgozni ezekután, ami kizárólag a munkaidőmet várja el és azt az utolsó forintig meg iy fizeti. És nem szórakozik a további szabadidőmmel, amiből a bejárás lejön, ha egyszer nem indokolja a munkám, mivel számítógép előtt tökéletesen végezhető.


Aki nem akar 10 órás munkabért rám fordítani, az ne várjon tőlem 10 órás ráérést, mert k..vára nem vagyok hajlandó ingyen dolgozni egy órát sem. Mert megtehetem és mert más cég a valagam is kinyalja, nemhogy elvárja, hogy bejárogassak a hülye gyöpös felfogása miatt.

2022. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
41%
23: Te Balu vagy!
2022. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
53%

Ez most mellé ment, de próbálkozz tovább az értékes nyereményekért. Annyit segítek, hogy nő vagyok. Talán így nem meglepő, miért érint érzékenyen, ha valaki a családomtól akar elvenni időt, amit még csak meg sem fizet. 😘


Most pedig ne haragudj, de "megyek" dolgozni, mert kezdődik a munkaidőm. Neked további jó semmit tevést, gondolom magadból indultál ki, mikor azt elemezgetted, mennyire igénytelenek és lusták az emberek, ha valaki nem áll a hátuk mögött.

2022. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Uh, bakker, aki itt a home officeról ír, egyértelműen fingja nincs, mit jelent.

A munka mennyisége maradt, nem tehetem meg, hogy ne végezzem el, tökmindegy, hol vagyok.

2022. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%
26: Ha tökmindegy, akkor viszont nem lehet gond a bejárás.
2022. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
78%
Kezdem érteni , hogy a fogyatékos fajtádra miért nem bíznak önálló munkát felügyelet nélkül... Gondolkodni sem tudsz anélkül, hogy valaki fogná a kezed.
2022. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
48%
28: Na már megint egy önjelölt telepata, aki egy komment alapján le akarja tippelni az életrajzomat. Azt is tudod esetleg, hol lakom?
2022. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
70%
27es, leírták fent, hogy miért gond a bejárás. De egyértelműen sötét vagy ahhoz, hogy felfogd.
2022. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!