Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy jellemzően...

Miért van az, hogy jellemzően olyan emberek panaszkodnak mindig a legjobban, akiknek kb a legkevésbé kellene?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki nekiáll hisztizni, mennyire nehéz dolga van, szétnézhetne akár a közvetlen környezetében, hogy mennyivel nehezebb is lehetne az élet, mint ahogyan azt ő megéli.


Ékes példája ennek az, amikor ismerősöm meséli, hogy (bár ezt nem mondta, de tudom) rengeteg pénzt keres, mégis otthonról napi 3-4 órát dolgoznia kell, na de az a 3-4 óra mennyire kemény, intenzív, hihetetlenül lefárad.


Ez az ember rögtön néhány dolgot nem vesz figyelembe:

1. Az átlagember nála jóval kevesebbet keres

2. Az átlagember nála jóval többet dolgozik

3. Az átlagember nála jóval kevésbé kényelmes pozícióban van

4. Az átlagember nála jóval több időt veszít az életéből munkahelyre ingázással


Ilyenkor mindig összeszorul az öklöm, de nem az zavar, hogy a másik jól él, hanem az, hogy a hisztije teljesen alaptalan.


2022. máj. 18. 12:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
44%
30: Igen, leírták. Hogy azért gond, mert azt nem tekintik munkának, és nem fizetik ki. Én meg nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek.
2022. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
44%
Mellesleg én még ilyenről életemben nem hallottam, hogy egy munkahely ezért fizetett volna. Nem semmi, hogy itt egyeseknek milyen élénk a fantáziája. Jóhogynem már azt várják, hogy a munkahely vegyen nekik otthonra új tévét, sütőt, ágyat, ésatöbbi.
2022. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Hú, bakket, utolsó.


Te tényleg roppant sötét vagy. Fel se fogod, mit írtunk.

2022. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
44%

33: Idézet a 21-es kommentből:


"...itt nem a bejárás költségét kellene fizetni, mert az aprópénz hanem azt a plusz két órát, amit azzal töltök, hogy bejárjak."


Ezt mégis hogy lehetne másképp értelmezni?

2022. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, tényleg ennyire sötét vagy?

Arról van szó, hogy ha el tudom végezni a munkámat otthonról, és erre van lehetőségem is, akkor miért is kéne plusz időt töltenem azzal, hogy bejárok valahova, ami nem a saját otthonom, hogy pont ugyanazt a munkát végezzem.

A feleslegesség, időpazarlás (plusz környezetvédelmi szempontok) a lényeg itt.

2022. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
44%
35: 2020 előtt érdekesmód nem volt gond.
2022. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

De, én például már 2008ban megkérdeztem, hogy van -e home office. Mert pár embernek volt, de csak jóval felettem állóknak. A főnököm is többször kérdezte, de nem engedték neki.

Speciel nekem volt olyan munkám, fordítás, ami otthonról ment.

Sokan voltunk előtte is, akik szívesen dolgoztak volna otthon, ha hagyták volna. A vírus rákényszerített, és mi derült ki? Hogy működik. Akkor miért is kéne mindenáron visszatérni a régire? Én imádom, hogy itthonról dolgozom, aki akar, járjon be.

2022. máj. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
44%
37: Hogy egy cégnél mennyire működik, és mennyire vált be az elmúlt időszakban, azt konkrétan csak a vezetőség tudhatja. Síma alkalmazottaknak nincs akkora rálátásuk a dolgokra. Az, hogy a dolgozók úgy érzik, hogy ők jól elvoltak, még egyáltalában nem garancia arra, hogy ténylegesen jól jövedelmezett a dolog.
2022. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem működne a home office, nem tudtam volna az engem berendelő maradi szar hely helyett ezer másik közül választani. Nem kell a duma, ez a jövő.
2022. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
72%

Légy erős: a nagyfőnök is a home officera szavaz. Vajon miért? Meg kb az összes menedzser.

Ezt add össze.

2022. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!