Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem szánalmas kicsit, hogy...

Nem szánalmas kicsit, hogy ennyi fizetést is alig akarnak megadni?

Figyelt kérdés
Van egy gazdasági diplomám, 2 nyelvvizsgám, 5 év munkatapasztalatom, mégis, amikor mondom a fizetési igényem (nettó 330-350 között szoktam), a legtöbb HR-es húzza a száját és mondja, hogy “jó, akkor ne is folytassuk tovább a beszélgetést” vagy hogy “hááát jó, megpróbálom megbeszélni a vezetőséggel” (utána persze eltűnik :D). Ráadásul, ezekhez a munkakörökhöz is elvárás a 2 év tapasztalat releváns területen, továbbá a felsőfokú végzettség… Nem értem, szerintem ilyen paraméterekkel, ilyen árak mellett azért nem olyan óriási igény ez. Mások hol találnak olyan állásokat, ahol normálisan fizetnek, nem húzzák a szájukat egy 3-assal kezdődő összeg miatt? :D
2022. máj. 23. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ez már csak így működik sajnos. Ha nagyon kevésnek találod és olyan területen dolgozol ahol lehet saját céget csinálni próbáld ki magad, ott annyi a fizetésed amennyit megkeresel magadnak és ha jól csinálod akkor lesznek ügyfelek is. Ha meg ez nem opció akkor marad a folyamaros keresés.
2022. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Valamit rosszul csinálsz, nekem 3 év tapasztalatom van, 1 nyelvvizsgám, de bsc+msc és így kapok netto 500
2022. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
A szomszédom egy szakmával keres nettó 600 ezret, az unokatestvérem 8 általánossal traktorozik havi nettó 250 - 300 ezerért.
2022. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

#2 nagyban függ azért munkaterülettől is, nem vsak attól hogy rosszul csinálja-e az adott illető. Nekem pl informatikusként (tudom, ezer terület van ezen belül is) 0 tapasztalattal a kezdő fizetésem 500+, de van aki meg más területen 5 év tapasztalattal is 200 körül keres.


A kérdezőre visszaterve: ha a fizetési igényt a HR-esek kapásból elvetik akkor valószínűnek tartom, hogy ott a szakmának az a teteje.

2022. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, az mondjuk igaz lehet, hogy rosszul választottam területet.
2022. máj. 23. 15:33
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Próbálj meg bruttót mondani mert bejelentett helyeken abban szokás számolni.

Ha utána is szomorkodnak akkor túl nagyok az igényeid a területedhez képest.


Van ahol 1 milla feletti fizetés sem gond de az teljesen más történet.

2022. máj. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt. Nekem is van már 3 év tapasztalatom, és mégis ugyanez a helyzet. Mások meg arról áradoznak hogy kezdőként ennyit keresnek. Nagyon sok a rosszul fizető meló és szerintem ebből van több, mert még nem is kerestem aktívan állást, amikor több ajánlattal megkerestek nevetséges összegekért. Most, hogy interjúkra járok, ugyanezt tapasztalom. Nekik egy robot kéne, teljes munkaidősben, kevés pénzért. Valószínűleg addig keresnek amíg nem találnak valakit aki kevesebbért is elvégezné a munkát. Sajnos én sem látok már túl sok esélyt arra, hogy alkalmazottként egy viszonylag átlagos, még csak nem is kiemelkedő fizetést kapjak. Az én szakmámban a vállalkozás is opció. De nem értem mire jó az, hogy vállalkozóként meg sokkal többet fogok kiszámlázni nekik, mint amennyit alkalmazottjuknak fizetnének.

Ha már úgyis húzzák a szájukat a bérigénynél, kérdezz rá, hogy amúgy milyen bérsávra gondoltak ennék a pozíciónál? Lehet tényleg túllövöd a cég keretét. Aztán max. azt mondod, hogy értem, köszönöm, de nekem ez sajnos kevés, viszlát :D


...egyébként előzőre reagálva, nagyon nehéz most bruttó bérben jó bért kialkudni, mert a családosok és 25 alattiak most jellemzően előrébb állnak a sorban mert kisebb bruttóval is többet kapnak mint az akinek semmi igénybe vehető kedvezménye nincs.

2022. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!