Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomaszerzés után mennyi...

Diplomaszerzés után mennyi idő telt el mire találtál munkát a szakmádban?

Figyelt kérdés
Télen államvizsgáztam, azóta sem találtam munkát. Lenne lehetőség az álláshírdetések szerint, de csak az ország másik felében...Olyanokat kérdeznék, akiknek ténylegesen volt álláskeresési időszakuk és nem a gyakorlati helyükön kezdtek el dolgozni.
2022. máj. 25. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Milyen szakon végeztél? Miután befejezem az orvosit, gyakorlatilag azonnal lett állásom. Nem minden területen működnek így a dolgok.
2022. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
3 év múlva. Persze addig dolgoztam máshol folyamatosan, mert a pénz kellett, voltam interjúkon is, de nem jutottam tovább. Kb 100 beküldött önéletrajz a 3 év alatt, amik egy picit is a szakmámhoz kapcsolódtak és ennél még több másfajta állásra, csak hogy tudjak dolgozni valahol. Diplomaosztó után 5 hónappal adtam fel, akkor gyárba mentem el dolgozni.
2022. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Kettes vagyok.

A legtöbb visszautasítást a gyakorlat hiánya miatt kaptam. Sok helyen meg már egyből vezetői tapasztalatot kértek, holott látszódott az önéletrajzomon, hogy gyári melós voltam betanított munkakörben. Nyilván nem jelentkeztem olyan helyre, ahol feltétel volt az 5 év munkatapasztalat, mégis ezt keresik az emberen. :(

2022. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

kb. 2 hét

műszaki terület

2022. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó évemet kezdtem óvodapedagógus szakon, amikor egy következő tanévben nyílandó ovi állományát szedték össze a szomszéd településen. Jelentkeztem, felvettek, így az ovi alapjainak előkészítésében is segítettem már, nyárra pedig megvolt a diplomám, szeptemberben nyitottunk.
2022. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Másfél évvel korábban. :D

Januárban mentem záróvizsgára, ott megbuktam, de valamit kellett kezdenem magammal úgyhogy elkezdtem munkát keresni, februárban fel is vettek, elfogadták azt is hogy abszolutóriumom volt.

Aztán később sikerült a zv is, mikor már dolgoztam.

2022. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából kettő hét.

Gyakorlati helyem konkurenciájához mentem.

2022. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Másfél év, de így is volt "ára". Budapestre kellett költöznöm, pedig nagyon szívesen maradtam volna azon a megyeszékhelyen, ahol az egyetemi éveimet töltöttem.
2022. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%

Olee bá!Már többször olvastam magától itten az oldalon.Minden tiszteletem a magáé, én is szeretnék ilyen lenni.Kérem vegye fel velem a kapcsolatot privát üziben, azt a funkciót a kommentem alatt a kis levél szimbolóumra kattintva tudja elérni.

Elemér 22F

2022. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
78%

2 diplomám van, az első 22 éve a másik 15 éve van meg.


Soha semmiféle munkát egyikkel se találtam.

Letettem egy targoncás jogsit 3 éve, még véget se ért a tanfolyam (1 hónapos) már felvettek.

2022. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!